Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155020 από nabalm
Απαντήθηκε από nabalm στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
καλησπερα

γνωριζει κανεις ενα ειδικο ηλεκτρονικο για το πινακα που θα κανει ελεγχο ισως χρειαστει αντικατασταση πινακα εδω στην μακεδονια? συγκεκριμενα το μηχανημα εχω fuzzy 50αρη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155021 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Απο εκει που τον πηρες δεν ξερουν να σου πουνε?καποιο τεχνικο τις εταιριας καποιο συνεργατη ισως!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155024 από nabalm
Απαντήθηκε από nabalm στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Απο εκει που τον πηρες δεν ξερουν να σου πουνε?καποιο τεχνικο τις εταιριας καποιο συνεργατη ισως!!!!!


δυστυχως αποκει που πηρα δεν ξερουν απο ηλεκτρονικα συστηματα κσι ειναι σε αθλια εξυπηρετηση. επισης μου ειπαν οτι στο βολο που κανουν αντιπροσωπεια της fuzzy logic εχουν κλεισει η συνεργασια μεταξυ τους αληθευει?
και αυτο το λογο ψαχνω καποιον ηλεκτρονικο που ξερει τα συστηματα αυτου του ειδους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155441 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Η αντιπροσωπια στο Βολο εχει κλεισει εδω και 5 μηνες τωρα γινετε καποια προσπαθεια απο εναν αλλο βολιοτη να παρει την αντιπροσωπια ας ελπισουμε να τα καταφερει μιας και θα ανοιξει και παλι το προγραμμα εξ οικονομω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160543 από guider
Απαντήθηκε από guider στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Παιδια καλησπερα. Εχω καποια χρονια που δουλευω τον λεβητα "μας" και ειμαι "σχετικα" ικανοποιημενος. Και παρακατω θα εξηγησω το "σχετικα". Για την ωρα ομως εχω καποιες ερωτησεις για οσους γνωριζουν.
1. Εχω την ρυθμιση θερμοκρασιας νερου στο "weather". Τα μεσημερια με τις λιακαδες βλεπω οτι η θερμοκρασια την ρυθμιζει μονος του στο 60. Πως μπορουμε να επεμβουμε και να αλλαξουμε αυτα τα standards? Κατι πηρε το αυτι μου, οτι πρεπει να επεμβω στο curve" αλλα δεν το εχω δοκιμασει. Καμμια γνωμη?
2. Φετος, μετα απο χρονια αλλαξα πελλετ. Διαπιστωσα ομως οτι η σταθμη κατεβηκε πολυ χαμηλα σε σχεση με το προηγουμενο. Εχω τις ρυθμισεις still/antiblock στο 5/20, το ταισμα στο 5 και τον αερα αρκετα χαμηλα αλλα παρ ολα αυτα, δεν μπορω να ανεβασω τη σταθμη, με αποτελεσμα να πιανει στο πιατο αρκετη καρβουνια, που φτανει στο παρα πεντε (φανταζομαι) πριν σπασει ο κοχλιας. Με αυτες τις συνθηκες, θελει "σπασιμο" το "νταμαρι" καθε 15 μερες. Τι κανουμε?
3. Ειπα "σχετικα" ικανοποιημενος για το λεβητα μας γιατι με την πισσα που πιανει δεν καθαριζει οπως θελω. Ειδικα στην επιφανεια φατσα απεναντι απο τον καυστηρα, εκει, κατω απο το περβαζι, εχει μισο ποντο πισσα, γυαλιστερη σαν πολυεστερας..Εχω δοκιμασει κατα καιρους διαφορα καθαριστικα αλλα κανενα δεν αποδειχτηκε αποτελεσματικο. Ετσι οπως ειναι μονο με φλογιστρο θα φυγει. Εσεις τι κανετε με το θεμα αυτο?
Ευχαριστω

Γιωργος Καβαλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161615 από guider
Απαντήθηκε από guider στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Παιδια καλημερα. Δεν ξερω "αν ζει" κανεις σ αυτο το νημα..εγω θα εκθεσω το προβλημα μου.
Ο λεβητας μου φετος (25KW) δεν ανεβαζει ισχυ. Απ οτι ξερω, ο λεβητας αυτος οταν δυσκολευεται να δωσει αυτα που ζηταω, ανεβαζει ισχυ και αυτο φαινεται στο fan που ανεβαινει. Τα προβλημα μου ειναι οτι ο λεβητας σε καθε εκκινηση που κανει, ξεκιναει με fan 36% το οποιο σημαινει ισχυ 60% μονον. Οπως καταλαβαινετε αυτες τις μερες με τις παγωνιες που εχω στην περιοχη μου εχω προβλημα, ο λεβητας δεν δινει ολη την ισχυ του με αποτελεσμα να μην μπορει να ζεστανει νερο, παρ ολο που ανεβασα την τροφοδοσια απο το 4,5 που ειχα στο 6. Μονο στο power test μπορω να ανεβασω στο 100% (στο yes). Καμμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

Γιωργος Καβαλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ