Εσωτερικου η εξωτερικου χωρου;Ποσα ΚW η Κcal;

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122999 από vag1234

Fokion έγραψε: Αν μου επιτρεπεις μια ακομα προταση.

το παμφαγο δε συμαινει μονο κουκουτσι πηρηνα κ.λ.π. σημαινει να καιει ανετα και δευτεροτριτο πελλετ....
που πουλιεται σαφως πιο φτυνα...

Αυτα,
και οτι επιλεξεις να ειναι οτι καλυτερο για τις αναγγες σου


π.χ creta pellet ή πέλλετ από κλαδέματα ή αγριοαγκινάρα ή δευτερης ποιότητας πέλλετ ξύλου..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123067 από Giorgos 198
;) Ψοφαω να μου λετε πραγματα που με βαζουν σε διαδικασια να σκεφτομαι κατι πιο καλο.... :P
Εχετε να μου προτηνεται καποιο μηχανημα να ριξω μια ματια και να πω και στον ανθρωπο να το κοιταξουμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123074 από Giorgos 198
:whistle: Φοκιον πως μπορω να ψαξω εναν τετι λεβηα στο Ιντερνετ? Τι μπορω να γραψω στην αναζητηση της Google.?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #146850 από dandalos

theoilia έγραψε: Να πεις στη γυναίκα σου πως η σόμπα-λέβητας μέσα στο σπίτι έχει 2 μεγάλα μειονεκτήματα.Περισσότερη βρομιά μέσα στο σπίτι και συχνό κουβάλημα γιατί συνήθως αυτές οι σόμπες έχουν μικρή χωρητικότητα σε πέλλετ.Και 2 πλεονεκτήματα.Απόδοση όλης της παραγώμενης θερμότητας μέσα στο σπίτι και την θαλπωρή της φλόγας που την βλέπεις.Αν νομίζει ότι δεν θα την ενοχλεί η βρομιά μέσα στο σπίτι και η συνεχής τροφοδοσία,ίσως και 2 φορές την ημέρα,τότε οκ ας κοιτάξετε και κάτι τέτοιο.Το κόστος θα είναι παραπλήσιο.Ο πατέρας μου που έβαλε τέτοια σόμπα τώρα άρχισε να ψάχνεται μήπως και την αλλάξει...Και τι δεν του είπα πέρσι για να προτιμήσει ένα λέβητα.Τίποτα αυτός,ήθελε να βλέπει λέει φλόγα.Τώρα μετά πό ένα χειμώνα σχεδόν το μετάνιωσε

Ποιός ακριβώς ο λόγος που το μετάνιωσε; Σίγουρα θα ήξερε ότι με έξω λέβητα θα είχε μεγαλύτερη κατανάλωση. Ειμαι και εγώ σε μεγάλο δίλημμα.
Αν υπάρχουν και άλλοι που ήταν σε δίλημμα και διάλεξαν τελικά σόμπα ή λέβητα και αν έχουν μετανιώσει. Κάθε γνώμη μετράει για μενα επειδή είμαι σε μεγάλο δίλημμα . :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #146855 από etsa67
Γιατί δεν κοιτάς αυτόν εδώ. (www.ideaenergy.gr).Πολύ καλός σε απόδοση και πιάνει και λιγο χώρο στο μπαλκόνι.
7 διαδρομές έχει άντε και με το καλύτερο κοντρόλλερ πέλλετ τον Fumis ποιος ξέρει θα είναι ξεκλειδωμένος για να παίζεις?
Είναι στις Σέρρες βολεύει?

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν - 9 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #146857 από dandalos

etsa67 έγραψε: Γιατί δεν κοιτάς αυτόν εδώ. (www.ideaenergy.gr).Πολύ καλός σε απόδοση και πιάνει και λιγο χώρο στο μπαλκόνι.
7 διαδρομές έχει άντε και με το καλύτερο κοντρόλλερ πέλλετ τον Fumis ποιος ξέρει θα είναι ξεκλειδωμένος για να παίζεις?
Είναι στις Σέρρες βολεύει?

Σέρρες θα μπορούσα να το δω και απο κοντά απλά η τιμή ξεφεύγει λίγο για τα δικά μου δεδομένα και το θέμα είναι οτι δεν έχω αποφασίσει αν θα βάλω σόμπα ή λέβητα. Αυτα βέβαια για τη καινούρια σεζόν τώρα το ξύλο ακόμα καλά κρατεί.
Last edit: 9 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν by dandalos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ