Μαυρίλα μεσα στο σπίτι

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144938 από πανουτσος
Εχω τη ravelli hrv 135 παρατήρησα ότι εχω μαύρισμα στους εσωτερικούς τοίχους του σπιτιού μαύρη σκόνη στα αλουμίνια και πίνακες και καθρέφτες στο χώρο που ειναι η σομπα.Μημπως κάποιος μπορεί να καταλάβει τι συμβαίνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144940 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Μαυρίλα μεσα στο σπίτι
Αν ειναι σαν την HRV120 που εκτός απο νερο, βγάζει και θερμο αέρα, το πιο πιθανό ειναι να υπάρχει πόρος στον βερμικουλίτη που έχει στο πανω μέρος-- κάτω απο το βιντυλατερ θερμου αέρα.

Βάλε ενα μεγάλο βρεγμενο διπλο χαρτι κουζίνας σε αποσταση 15-20 εκατοστων απο την εξοδο αέρα. Βρες τρόπο να το στερεώσεις (εστω βαλτο πανω σεκαρεκλα ) και άφησέ το μιση ωρα. Αν μαυρίσει, εκει είναι η αιτία. (νομιζω- μην κανουμε και σαν καποιους ιατρους που κανουν διαγνωση απο τηλεφώνου,...)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144941 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Μαυρίλα μεσα στο σπίτι
α, βρηκα και βίντεο .
Δες στο 4.58. Αν αυτη η πλακα βερμικουλίτη εχει πόρους, ΜΑΛΛΟΝ απο εκει προέρχεται η μαυρίλα.
Και αν εχεις ευπαθη ατομα στο σπιτι, βρες τροπο να αποσυνδέσεις το βιντυλατερ (αν γινεται) η μην την ανάβεις



Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144958 από πανουτσος
Απαντήθηκε από πανουτσος στο θέμα Μαυρίλα μεσα στο σπίτι
Σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον για το πρόβλημα που εχω.Εβγαλα το πορσελάνινο καπάκι της σόμπας απο πάνω και εσωτερικά ειναι μαύρο και τα πλαϊνά καπάκια της σόμπας και αυτά εχουν μια πούδρα μαυρίλας.Μημπως χάνει απο της τσιμούχες που υπάρχουν σε κάποια μέρη της σόμπας?Οσο για το δεύτερη παρατηρηση έβαλα μπαμπάκι δεν είδα τίποτα μαυρίλες να αφήνει μαυρίλες εκτός αν δε το έκανα σωστά .Ευχαριστω για το χρόνο που διεθεσες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145212 από πανουτσος
Απαντήθηκε από πανουτσος στο θέμα Μαυρίλα μεσα στο σπίτι
Τελικά ήρθε ο τεχνικός και την είδε και του έβγαλε ότι είχε πρόβλημα ο κοχλιας του έβγαζε κάποιο αλάρμ,έβγαλε το μοτέρ του κοιλιά το δοκίμασε δούλευε και μετά μου λέει εχει πρόβλημα η μητρική και θέλει άλλαγμα ευτυχώς είμαι στην εγγύηση . Μου είπε επίσης ότι η σομπα δουλεύει σε υποπιεση και ειναι αδύνατο να ξεφεύγει καπνά μεσα στο σπίτι βγάλε τώρα συμπέρασμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145223 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Μαυρίλα μεσα στο σπίτι
H στάχτη και οι μαυρίλες που βλέπεις φίλε μου στο σπίτι, προέρχονται από την εξαγωγή στα μπουριά που έχεις μέσα στο σπίτι λίγο πριν την έξοδο της σόμπας.

Απο εκεί πέφτει στάχτη κάτω και μετά τον ρόλο τον αναλαμβάνουν οι ανεμιστήρες τη σόμπας να τον διοχετεύσουν στον χώρο. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ