Καθαρισμα λέβητα και καμινάδας

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148105 από ΝΧΟΝΤΖ
Χαιρετώ την παρέα
Γνωρίζουμε κάποιον αξιόπιστο τεχνικό για να μου κάνει τον καθαρισμό του λέβητα ( termodynamik 40w) και της καμινάδας
πριν μας πιάσουν τα κρύα; ( ο δικός μου εγκαταστάτης είναι εκτός Ελλάδος και δεν μπορεί να με εξυπηρετήσει)
Περιοχή Πεντέλη Αττικής
Εστω και με pm :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148110 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Φίλε καλησπέρα.γιατι δεν το κανείς μόνος σου?δες αν θες το νήμα ΛΕΒΗΤΕΣ PROGETTO PELLET έχουμε δείξει σχεδόν τα πάντα για καθαρισμούς.θα σε βοηθήσει αν πιάνουν τα χέρια σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148117 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Καθαρισμα λέβητα και καμινάδας
Καλημέρα συντοπήτη (Διόνυσο μεριά).
Δοκίμασε τηλέφωνα από πωλητές λέβητων πέλλετ.Εγώ ζήτησα κάποτε τηλέφωνο γιά μάςτορα-τεχνικό από τον ΥΦΑΝΤΗ στην εθνική οδό (από αυτόν πήρα και τον λέβητα).
Τώρα όπως είπε και ο φίλος Κώστας άμα πιάνουν τα χέρια σου ,δοκίμασε μόνος σου.
Γιά εμένα πάντως η πρώτη φορά μου με τον λέβητα ήταν εμπειρία ζωής (δεν φόραγα γάντια-δεν είχα μάσκα προσώπου-ούτε σωστή σκούπα στάχτης) με άκουσε από τις φωνές η γειτονία.
Μετά με την βοήθεια του φόρουμ έμαθα πολλά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148133 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Καθαρισμα λέβητα και καμινάδας
Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας, αλλά τα χέρια μου πιάνουν έτσι κι έτσι. Εξ άλλου η καμινάδα θέλει ανέβασμα σε κεραμίδια και ειδικά εργαλεία και εγώ δεν.... :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155572 από 697
Απαντήθηκε από 697 στο θέμα Καθαρισμα λέβητα και καμινάδας

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Φίλε καλησπέρα.γιατι δεν το κανείς μόνος σου?δες αν θες το νήμα ΛΕΒΗΤΕΣ PROGETTO PELLET έχουμε δείξει σχεδόν τα πάντα για καθαρισμούς.θα σε βοηθήσει αν πιάνουν τα χέρια σου


καλησπέρα φιλε. θελω να καθαρησω την καμιναδα λεβητα με πελλετ. υψος καμιναδασ 12 μ ξεκιναει με Φ120 και κανει ζικ ζακ. υπαρχουν κονταρια πλαστικα εύκαμπτα μου εχουν πει. που μπορω να βραω? ξερεισ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155575 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Αν κανείς μια αναζήτησή στο google βρίσκεις οτι θες.συνηθως σε χρώματα σιδερικά σε πρακτικέρ Λερου .το θέμα σου θα ειναι πως θα περάσεις τα ΖΙΚ ΖΑΚ μιας και ειναι γωνιές πιθανον η καμπύλες ?αν ήταν ευθεία θα ήταν εύκολο και δεν θα ήθελες κοντάρια.κοιτα αν μπορείς να λύσεις τα ΖΙΚΖΑΚ.αν ειναι ίνοξ καλο θα ειναι να πάρεις βούρτσα με πλαστικές τρίχες στην ίδια διάμετρο καμινάδας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ