Αγορά λέβητα πελλετ

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159505 από phoenix11480
Αγορά λέβητα πελλετ δημιουργήθηκε από phoenix11480
Χαιρετώ την ομάδα της οποίας είμαι θεωρώ το νεότερο μέλος.
Πρόκειται να αγοράσω έναν λέβητα πέλλετ (όχι compact), για σπίτι μονοκατοικία, 8 χρονών,μονωμένο με fibran 10εκ, διπλά τζάμια, 155τ.μ με καθαρό ύψος 2,80εκ.Δεν πρόκειται να αγοράσω ξανά compact γιατί ο προηγούμενος που είχα μου έβγαλε το λάδι (εμπλοκές, δεν άναβε, καμένα πουράκια, και τώρα τρύπησε για 2 φορά το μποίλερ του και στάζει στον χώρο καύσης). Αρχικώς σκέφτηκα για εισαγόμενο αλλά μιας και την πάτησα με τον compact δεν το ξανακάνω. Είδα από κοντά και μου άρεσε τον mavil pecal 35kw (Σέρρες κατασκευάζεται) με 5 χρόνια εγγύηση. Απόψεις για τον λέβητα αυτόν υπάρχουν? Προτάσεις για κάποιον άλλον? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159514 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Αγορά λέβητα πελλετ
Η αγορά εχει πολλους μη compact λέβητες. Εχουν γραφτεί πολλά εδω μέσα για αρκετούς απο αυτούς. Σχέση εχει το πορτοφόλι σου αλλά αυτό που θα κοιτάξεις είναι να υπάρχει ο αντιπρόσωπος κοντά στα μέρη σου που θα ασχοληθεί με το πρόβλημά σου. Διαβασε και τα αρθρα που αναφέρονται σε αυτούς και θα σε βοηθήσουν να αποφασίσει. Καλή επιλογή.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": phoenix11480

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.173 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ