thalia plus 35 kw

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #161137 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα thalia plus 35 kw
Κώστα καλημέρα,
Μην ξεχάσεις να τσεκάρης αν πλήρωσες τον προμηθευτή σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #161138 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα thalia plus 35 kw
Με την πρώτη ευκαιρία θα δώσω αναλυτικά για σύγκριση τις δικές μου ρυθμίσεις που κάναμε επι τόπου με τον τεχνικό της εταιρείας πριν απο 4 χρόνια και από τότε δεν τις έχω πειράξει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #161139 από TheoJamaica
Απαντήθηκε από TheoJamaica στο θέμα thalia plus 35 kw

PAPADAKIS έγραψε: TheoJamaica γιά ρυθμίσεις θα σου πούνε τα παιδιά που έχουνε ίδιο λέβητα.

1.- Ο θερμοστάτης χώρου σου , είναι ο αναλογικός-απλός ή έχεις ψηφιακό?

2.- Άμα κατάλαβα καλά τον δουλεύεις 24ωρο? Αν ναι το βράδυ να το έχεις 0,5 με 1 βαθμό λιγότερο γιατί θα σκας...

3.- Αφού είναι ο λέβητας σου σε αντικατάσταση του λέβητα πετρελαίου,τότε ο υδραυλικός σου τον σύνεδεσε παράλληλα με του πετρελαίου? Γιατί εάν ναι θα πρέπει να δουλεύει και ο μεγάλος κυκλοφορητής που έχεις στον λέβητα πετρελαίου μαζί με τον κυκλοφορητή του λέβητα πέλετ.Έτσι δεν νομίζω ότι θα έχεις υψομετρικό πρόβλημα.
Αυτό συμβαίνει και σε εμένα όπου από το υπόγειο ξεκινάει το ζεστό νερό μέχρι τον 1ο όροφο που έχω σώματα.Με την έναρξη λειτουργίας του λέβητα πέλετ,ξεκινάει μαζί και ο μεγάλος κυκλοφορητής του λέβητα πετρελαίου μου.
Τσεκαρέ το.
Ρίξε μιά ματιά αν έχεις χρόνο σε αυτό το νήμα από την μέση και μετά όπου και άλλοι ιδιοκτήτες 35 kw λένε την γνώμη τους:

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=384&limitstart=0

Καλές καύσεις.


Καλημέρα και πάλι.Ο θερμοστάτης είναι αναλογικός.Είχα ψηφιακό αλλά μου τον άλλαξε ένας υδραυλικός πριν 3 χρόνια (τότε είχα πετρέλαιο) με την αιτιολογία ότι οι ψηφιακοί χαλάνε.Ναι καλά κατάλαβες τον δουλεύω 24ωρο.Όντως το βράδυ σκάω αλλά στην γυναίκα μου ποιος το λέει "Ο παιδίατρος είπε είκοσι βαθμουουουςςςςς.....Θα κρυώνει το παιδιίιιιιιιιι...".Είναι συνδεδεμένα μαζί όντως αλλά τον κυκλοφορητή του πετρελαίου τον έχω κλειστό όπως μου είπε γιατι αν δουλεύουν και οι δύο μαζί θα γίνει μπέρδεμα.Οπότε του πετρελείου τον έχω γυρίσει στο 75 και έχω κλείσει και την βάνα.

kostas kap έγραψε: Καλημερα σε ολους.
Καλος το παλικαρη,κατσε να σε κερασομε.
Να χερεσε το κοριτσακη σου και ολη την οικογενια σου,με υγεια και χαρα.
Αυτα ητανε τα ευχαριστα,παμε με τωρα στα δυσαρεστα.
Περαστικα και σε εσενα για την επιλογη σου,χαιρομαι που δεν ειμαι μονος που χρυσοπληροσα αφτο το πραμα?Αληθεια ποσο το αγορασες και ποσα KW ειναι???
Πουλαο τον δικο μου.
Τη εχετε παθει εκη πανο και περνεται τετια πραγματα,ξεκολαται..
Φιλε εγω καιο κουκουτση ελιας,αν θελεις ευχαριστος σου δινο της ρυθμισεις μου δεν εχο κανενα προβλημα,το πελλετ ειναι πανακριβο,και εφοσον δεν δουλεβη και η γυνεκα σου ψαξου καλητερα...
Προτα προτα καλητερα να σου απαντηση ο βαλαντης με υψομετρα και τετοια και μετα θα σου πο και εγω.
Σου τον ρυθμισε καπιος???
Τον εχεις πειραξη?? Βλεπο πολλα λαθη


Γειά σου Κώστα

Τον λέβητα όπως γράφω παραπάνω τον επέλεξα από προτάσεις φίλων.Ο κατασκευαστής είναι γωστός μας.Το εργοστάσιο βρίσκεται στην Σίνδο Θεσσαλονίκης.Προσωπικά στις χαμηλές θερμοκρασίες και 4 πέλλετ την μέρα να μου καίει δεν θα έχω παράπονο σε σχέση με το πετρέλαιο.Θα βγάλω χρονιά με 1500-1800 ευρώ σε αντίθεση με το πετρέλαιο που θα χρειαζόμουν τουλάχιστον 3500.Επίσης όλοι οι γνωστοί μου που έχουν τον συγκεκριμένο λέβητα είναι πολύ ευχαριστημένοι.Εμένα μου κόστισε 2600 αλλά ήταν μέσα και ο κυκλοφορητής και το δοχείο πίεσης.Μου κάνει εντύπωση ότι σου χρεώσαν ξεχωριστά τον κυκλοφορητη εφόσον η μονάδα βγαίνει κομπλέ.Επειδή όμως οι γνωστοί μου καίνε ένα μόνο τσουβάλι την μέρα και εγώ δύο γι αυτό και ρωτάω για τις ρυθμίσεις.Μάλλον πρέπει να αποδεχτώ πως το πρόβλημα είναι στο σπίτι που κρυώνει εύκολα και ζεστένεται δύσκολα.Ευχαριστώ για τις ευχές σου.

Ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση πραγματικά φοβερό φόρουμ όσον αφορά το αντικείμενο και δεν ήξερα καν ότι υπάρχει.

giokaspart θα περιμένω να διαβάσω και τις δικές σου ρυθμίσεις.Ευχαριστώ.
Last edit: 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν by TheoJamaica.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #161140 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα thalia plus 35 kw
Γιωργο ?επειδη ειμαι παρα πολη ευχαρηστημενος και απο εταιρια και απο υδραβληκο λεο να τους
Ξαναπληροσο ολους!!!!!!
Ωραιο!!!!
Φιλε καινουργιε εχεις παρα πλυ μεγαλη καταναλοση,τα ιδια τα καλα τα δικα μου
Εαν θελεις παρε τηλ 6944430369

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #161141 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα thalia plus 35 kw
Μα ηντα εγινηκε ο βαλαντης??? Τον εχω χαση.
Γιωργο τον εβαλε και αφτων η γυνεκα του να μαθη κρητηκα!!!
Βαλαντη εση μαθε σιγανο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #161142 από spirosalig
Απαντήθηκε από spirosalig στο θέμα thalia plus 35 kw
καταρχην να συστηθω και εγω με λενε σπυρο. ειμαι απο χανια συγκεκριμενα παλαιοχωρα τερμα νοτια. να συμπληρωσω ο κυκλοφορητης δουλευει στην τριτη σκαλα στην ταχυτητα. και αν παιζει ρολο η καμιναδα ειναι τρια μιση μετρα μονομενη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ