ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173458 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw
Οι ρυθμίσεις που αναφερο είναι από τον κατασκευαστή,απλά βλέπω εδώ στο σάιτ κάτι τρελές ρυθμίσεις.πχ τροφοδοσία 2,4,6 και αναμονή 40 ,45,50 δευτερόλεπτα και λέω τη γίνεται εδώ;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173544 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw
Καπιος καπιοα αλλη ρυθμηση???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173570 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw
 
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173741 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw
Ποσα τετραγωνικα ζεσταινεις?Ποσο καις τη χρονια?Εχεις παλιο σπιτι καινουργιο μονωμενο?Κανεις δεν λεει αληθεια για το ποσο καιει.Πιστευω οτι τα ελατηρια κοφτες καυσαεριων αφου δεν τα βαζει ο κατασκευαστης ειναι λαθος.Ειναι πολυ λεβητες που τα εχουν και τα πεταξαν.Με τη ρύθμιση που λες αν καταλαβα καλα 18 ταΐζεις 20 κανεις αναμονή και ο αερας στο 90% δεν μπορεις να δεις απο τη στάχτη σου αν η καυση ειναι ατελεις?Δεν εχω τετοιο λεβητα αλλα εχω δει παρόμοιο αλλα κατι στις ρυθμισεις σου δεν μου αρεσει.Η γυναικα μου με κατηγορεί οτι την κερατωνω με το λεβητα και αυτο γιατι καφεδακι τσιγαρακια και ωρες μεχρι να μαθω να ρυθμίζω το καθε υλικο διαφορετικα.Αλλο το καλο πυρηνοξηλο αλλο το φολα αλλο το σπαμενο κουκουτσι αλλο το κουκουτσι απο βρωσιμη ελια αλλο το τσοφλι..........Το Α και το Ω ειναι το υλικο.- 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173742 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw
Καλησπέρα καί σέ ευχαριστώ.
Όπως τα λες έτσι ακριβώς είναι και για εμένα.
Απλώς έχω παρατηρήσει εδώ ρυθμίσεις αλά Ντάλον , γι'αυτό ρώτησα για ρυθμίσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173743 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw
Το πινακα που φορας εσυ το φοραει ενα μεγαλο ποσοστο απο λεβητες.Αλλο ωμός το βημα του κοχλια του δικου σου αλλο του δικου μου.Π.χ ενας λεβητας termodinamic τουρκικος ταιζει 5 και κανει αναμονη 30 δεν εχει καμοια σχεση ομως το ποσο ταιζει αυτος σε 5 μπορει λογο βηματος να ταιζει πολυ περισσοτερο απο τον δικο σου που ταιζει 20.Το ταισμα του ειναι το ιδιο αλλάζοντας τον πινακα του απο ψηφιακο σε αναλογικό και με αυτο θελω να σου πω οτι τα 5,10,15,ειναι σχετικα.Ο λεβητας που σου λεω για να καταλαβεις απο τις λιγες φορες που δουλεψε λογο λαθους τοποθετησεις για 2 σπιτια κοντα στα 300τετραγωνικα κοντευε τους 30 τονους και τους ξεπερναγε μεχρι περσι που τον φεραμε στα ισια του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ