Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #14279 από kosmidis80
Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω γνώμες ή εμπειρίες αν έχει αγοράσει κάποιος συμφορουμίτης τους συγκεκριμένους Βουλγάρικους ξυλολέβητες.

Το ενδιαφέρον μου είναι για το μοντέλο Burnit WBS active 30 Kw. Σαν κατασκευή τους βλέπω καλούς, αλλά στην πράξη δεν έχω μάθει από κάποιον αν δουλεύουν σωστά ή αν έχουν κάποιο πρόβλημα.



Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": BILLRED

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14284 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

kosmidis80 έγραψε: Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω γνώμες ή εμπειρίες αν έχει αγοράσει κάποιος συμφορουμίτης τους συγκεκριμένους Βουλγάρικους ξυλολέβητες.

Το ενδιαφέρον μου είναι για το μοντέλο Burnit WBS active 30 Kw. Σαν κατασκευή τους βλέπω καλούς, αλλά στην πράξη δεν έχω μάθει από κάποιον αν δουλεύουν σωστά ή αν έχουν κάποιο πρόβλημα.







Δεν τους ξερω φιλε μου...για αυτο θα φροντιζα να μαθω:ποσο εχει; τι βαθμο αποδοσης εχει;
τι εγγυηση εχει; τι θερμοκρασια καυσαεριων βγαζει; και τελος η ετησια καταναλωση του σε καποιον που τον εχει.
Βγαζει και πυρολυσης νομιζω εε;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14286 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Το κόστος τους είναι χαμηλότερο ή ιδιο περίπου με τους saturn για να καταλάβεις Χρήστο.
Αν φυσικά αγοραστεί από Ελλάδα, γιατί αν πας και τον φέρεις από την Βουλγαρία γλυτώνεις 400 Ε ίσως και παραπάνω. Όμως αν τον πάρεις από εκεί ξεχνάς την εγγύηση . Εχω συνεργάτη από εκεί και επειδη πηγαινοέρχεται πολύ συχνά αν προκύψει κάτι θελω να πιστεύω ότι θα με καλύψουν (η αγορά θα γίνει από τον συντοπίτη τους - άσχετα αν τελικά καταλήξει σε εμένα).

Οι ίδιοι φτιάχνουν και πυρόλυσης, έχεις δίκιο. Αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει, καθώς δεν έχω πολύ χώρο να κρατάω πολλούς τόνους ξύλα για να έχω χαμηλές υγρασίες.

Το βασικό Χρήστο είναι ότι όσο και αν έψαξα δεν βρήκα εμπειρίες και απόψεις για τα συγκεκριμένα μηχανήματα, οπότε είμαι διστακτικός...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14287 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Πόσο τον βρίσκεις? 1740€+ΦΠΑ? (βγαίνει με βάση το 400 που έγραψες)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14293 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Έχω προσφορά από Έλληνα 1.110 + ΦΠΑ και από την Βουλγαρία 950 Ευρώ (χωρίς παζάρι). Τα μεταφορικά από Βουλγαρία θα είναι δωρεάν με το φορτηγάκι του συναδέρφου.

Και την τοποθέτηση θα την κάνω εγώ, καθώς θα βγάλω την σόμπα-λέβητα και θα βάλω απευθειας τον όποιον ξυλολέβητα αγοράσω - το έχω ξανακάνει με την επανατοποθέτηση και βελτίωση της σόμπας-λέβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #14295 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

kosmidis80 έγραψε: Έχω προσφορά από Έλληνα 1.110 + ΦΠΑ και από την Βουλγαρία 950 Ευρώ (χωρίς παζάρι). Τα μεταφορικά από Βουλγαρία θα είναι δωρεάν με το φορτηγάκι του συναδέρφου.

Και την τοποθέτηση θα την κάνω εγώ, καθώς θα βγάλω την σόμπα-λέβητα και θα βάλω απευθειας τον όποιον ξυλολέβητα αγοράσω - το έχω ξανακάνει με την επανατοποθέτηση και βελτίωση της σόμπας-λέβητα.





Τι να σου πω ρε καρντασι για την τιμη που λες καλος φαινεται.Μηπως οι δικοι μας ξυλολεβητες αυτης της κατηγοριας 1000 και κατι ευρω καλυτεροι ειναι;; Ξαφνικα ολοι εδω και ενα χρονο εγιναν ειδημων στους ξυλολεβητες...εχω γειτονα στο Λαγυνα που απο σιδερας το γυρισε σε κατασκευη ξυλολεβητων και δοχειων αδρανειας...λες να φτιαχνει VIESSMMAN;;; :woohoo:



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.134 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ