Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138938 από iliadis1
Απαντήθηκε από iliadis1 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Φίλε μου είχα το ίδιο πρόβλημα.Εβγαλα και καθάρισα προσεχτικά το φωτοκύτταρο και μετά ήμουν εντάξει.Εκτός αν είναι κάτι με τις ρυθμίσεις σου.Αν θες γράψτες και τα "τσακάλια" του φόρουμ σίγουρα θα σε βοηθήσουν.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": varxo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138939 από iliadis1
Απαντήθηκε από iliadis1 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

χρηστος8 έγραψε:

FERR έγραψε:


Η αλλαγη της μπουκας δεν θα σε βοηθησει καθολου...οσες μπουκες και να αλλαξεις ολες θα ραγισουν.
Ειδικα οι P12 (οι P7 πιο σπανια) που εχουν μεγαλυτερη διαμετρο μπουκας, το καθετο κομματι ραγιζει και σταδιακα στραβωνει.
Μονιμη λυση, ειναι να ενισχυθει σωστα κολλωντας απο την πισω μερια μια ανοξειδωτη λαμα 3 η 4mm...το μονο που πρεπει να προσεχθει ειναι να μην κλεισουν οι τρυπες διοδου του αερα.
Κοινως πατενταρισμα θελει.

Γειά σου ρε Χρήστο.Πριν καμιά βδομάδα έβαλα μπρος τον λέβητα και σε θυμήθηκα. :) Να σαι καλά ρε φίλε κ σ ευχαριστώ και πάλι.Χωρίς εσένα ακόμα θα παιδευόμουνα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139285 από ankostas333
Καλημέρα και από εμένα. Εγώ έχω έναν sun p7 σε λέβητα πετρελαίου αλλά δύο χρονιές τώρα πήγαινε καλά. Φέτος ξεκίνησε να πιάνει εκείνο το σκληρό πράγμα στο πιατάκι πολύ εύκολα και μου μπουκώνει με πέλλετ ο σιδερένιος σωλήνας που έχει κουμπωμένο έναν αισθητήρα θερμοκρασίας. Έχει ξαναειπωθεί νομίζω το πρόβλημα αλλά δεν θυμάμαι πως λύνεται. Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει γιατί μπλοκάρει 2 φορές την μέρα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139302 από FERR
Απαντήθηκε από FERR στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Πες μας πρωτα οταν σου γεμιζει το στομιο πως λυνεις το προβλημα;με ποιον τροπο τον επανεκκινεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139306 από ankostas333
αφού πρώτα μου βγάζει σφάλμα A01 ανοίγω τον λέβητα και χτυπώντας το στόμιο με κάτι μεταλλικό πέφτουν τα πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139307 από FERR
Απαντήθηκε από FERR στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
πριν κτυπησεις τον σωληνα το πιατακι καυσης ειναι γεματο ή εχουν μεινει ολα τα πελλετ στον σωληνα;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.271 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ