Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139816 από Castiel
Απαντήθηκε από Castiel στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Πριν 2 χρονια αγορασα τον καυστηρα Ferroli P12 πελλετ και αντικατεστησα τον καυστηρα πετρελαιου,(ο λεβητας παρεμεινε ο ιδιος).Περιπου 4 με 5 φορες το μηνα μου εβγαζε σφαλμα Α02(ανεκτο ως ενα σημειο).Τωρα στον τριτο χρονο απο τη στιγμη που τον λειτουργησα μου βγαζει καθε μερα σφαλμα Α02 συνεχως.Αλλαξα την φωτοαντισταση και τον θερμοστατη των (85°),ο κοχλιας ειναι στις σωστες μοιρες και το σφαλαμα παραμενει.Ο καυστηρας τροφοδοτει 3 διαμερισματα και τωρα μου ειπαν να δουμε τους θερμοστατες χωρου (οχι ηλεκτρονικοι)αν ειναι εκει το προβλημα .Υπαρχει καποιος που μπορει να δωσει λυση στο προβλημα αυτο?Ευχαριστω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139825 από χρηστος
Μια ερωτηση σε λεβητα πετρελαιου συμπυκνωματων μπορουμε να βαλουμε καυστηρα πελλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139899 από Θανοςκ04

Μιχάλης έγραψε: Είμαι από τη Σπάρτη Θάνο και το βρίσκω 180€. Και η Κρήτη λογικά, θα είναι γεμάτη στο κουκούτσι. Σύντομα θα το δοκιμάσω και θα μεταφέρω τις εντυπώσεις μου.



περυσι δεν ειχαν πολλες ελιες, φαντασου οτι εχουν κανει εισαγωγη πυρινα για το ξεκινημα , φετος θα εχουμε πολυ παραγωγη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140249 από Μιχάλης
Το σπασμένο κουκούτσι αποδίδει καλύτερα από το πέλετ. Το μόνο πρόβλημα μέχρι τώρα, είναι πως μου κάνει πολύ κλίγκερ. Ίσως, παίζοντας με τις ρυθμίσεις ποσότητας και αέρα, να το λύσω και αυτό.

Θάνο, ο τύπος που αγόρασα το κουκούτσι, μου είπε πως πέρυσι έστειλε πολλές παλλέτες στην Κρήτη. Αυτό, στην περίπτωση που δεν βρεις κανέναν εκεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140252 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Kοίτα manual σελ 28 πίνακασ 2.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140253 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Δεν χρείαζεται να ρωτάς τέτοια. Είναι εμφανή η απόδοση του καυστήρα πέλλετ με θερμοκρασία καυσαερίων κάτω των 100c άν συνδυαστεί με λέβητα λίγο μεγαλύτερης ισχύος και τούμπα αρκεί να καθαρίζεται συχνά.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.200 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ