Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39581 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

terisds έγραψε: Δεν ξερω αν ειναι σωστο,γιατι στο πετρελαιο οταν εσβηνε ο λεβητας,σταματουσε και ο κυκλοφορητης


Στο πετρέλαιο αυτό είναι τελείως λάθος και αντιοικονομικό, αρκετοί λέβητες με φθηνούς πίνακες δουλεύουν έτσι αλλά είναι λάθος. Αν κόψει ο θερμοστάτης χώρου τον καυστήρα και τα νερά εκείνη την στιγμή είναι στους 75 βαθμούς γιατί να πρέπει να σταματήσει ο κυκλοφορητής. Ο κυκλοφορητής παίρνει εντολή από δικό του αισθητήρα και ανοίγει στους 45 βαθμούς (έτσι τον έχω βάλει εγώ) και θα κλείσει αν πέσουν τα νερά κάτω από αυτήν την θερμοκρασία.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39588 από tasosp
Απαντήθηκε από tasosp στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
μηπως κανενα ποντικι εκανε ζημια στα καλωδια ??
επισης αφου περσυ δουλευε κ τωρα οχι ....μηπως με τον καιρο κ την υγρασια το πελετ μεσα στον κοχλια εσφιξε κ δεν μπορει το μοτερακι να γυρισει τον κοχλια?? αδειασε τον κοχλια κ κοιτα αν γυριζει αδειος

μη δια φοβον αλλα δια το δεον απεχεσθαι αμαρτηματων (Δημοκριτος)
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by tasosp.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39590 από tasosp
Απαντήθηκε από tasosp στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε: όποιος θέλει ηλεκτρολογικό σχέδιο για τον πίνακα του λεβητοστασίου η έχει κάποιο πρόβλημα με τα ρεύματα η κάποια απορία να μου το πει να του το λύσω,τι σκατά ηλέκτρολόγος είμαι :cheer:

αν ειναι ευκολο θα μου δωσεις το τηλ σου σε παρακαλω ? το μαιλ μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

μη δια φοβον αλλα δια το δεον απεχεσθαι αμαρτηματων (Δημοκριτος)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39661 από gatos20vt
Απαντήθηκε από gatos20vt στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλημέρα έχω ena ferolli sfl 5 με καυστήρα sun p12 οτι και να εχω δοκιμάσει από ρυθμίσεις στο τασάκι βγάζει μόνο καρβουνάκια και λίγο στάχτη...
Το πέλλετ μου είναι golden nuggets.

Έχει κανένας καμιά πρόταση?? Εσείς τι ρυθμίσεις έχετε στον sun p12??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39724 από χρηστος8

Stathis έγραψε: για πιο λογο μπορει το λεβητας να ριξει τον γενικο;δουλεξε μονο 4 μηνες περσι.. μονο στην αντισταση παει το μυαλο μου



Εμενα περυσι εκαψε αντισταση...οταν καιγεται η αντισταση, ριχνει τον γενικο, καιει και την γυαλινη ασφαλεια που φοραει ο καυστηρας.
Οποτε δεν μπορει στην περιπτωση σου να συμβαινει αυτο...θα ηταν νεκρος ο καυστηρας γενικα και οχι να πεφτει η ασφαλεια μετα απο 40 δευτερολεπτα.
Υποψιαζομαι τον κοχλια...μηπως κολλησε;;;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39731 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

tasosp έγραψε:

joe125 έγραψε: όποιος θέλει ηλεκτρολογικό σχέδιο για τον πίνακα του λεβητοστασίου η έχει κάποιο πρόβλημα με τα ρεύματα η κάποια απορία να μου το πει να του το λύσω,τι σκατά ηλέκτρολόγος είμαι :cheer:

αν ειναι ευκολο θα μου δωσεις το τηλ σου σε παρακαλω ? το μαιλ μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.


στο έστειλα Τάσο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.236 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ