Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156535 από ferroli sfl7
Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση.εχεις να προτεινεις καποια καλη;

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156541 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
από γεννήτρια όχι από σταθεροποιητή Σταθεροποιητής Τάσης 2000VA Ψηφιακός Relay VMARK RE-02
RE-02 2000VA =39,80 €.Από (stokostos.gr)
Ρώτησέ τους για γεννήτρια θα έχουν σίγουρα.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157476 από ferroli sfl7
Τελικα κατεληξα και πηρα μια γεννητρια 1kva στα 450 ευρα βαλιτσακι και αρκετα αθορυβη.τωρα θα ηθελα να κανω μια αλλη ερωτηση.πως μπορω να βγαλω το ρολογακι που δειχνει στην οθονη και να εχει μονο το ΟΝ;μηπως λειτουργει με ωρες τωρα που μου δειχνει και το ρολοι;

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157496 από Valo
Απαντήθηκε από Valo στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Στάθη , προσοχή όσο αφορά τα UPS , αυτά πρέπει να είναι καθαρού ημιτόνου (Pure Sine Wave) στην έξοδό τους για να μην υπάρχει πρόβλημα με κυκλοφορητές , βεντυλατέρ κτλ. Τέτοια UPS είναι αυτά του τύπου Online καθώς εξάγουν 100% λόγω της διπλής μετατροπής αλλά κοστίζουν ακριβά. Line interactive - Backup και άλλοι τύποι ίσως αναφέρουν οτι είναι καθαρού ημιτόνου αλλά δυστυχώς μόνο στο 75% max κάτι το οποίο πάλι εγκυμονεί κινδύνους για τις παραπάνω συσκευές.
Προτιμότερη η επένδυση σε μια μικρή γεννήτρια.

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!
Last edit: 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Valo.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160966 από nafplion
Απαντήθηκε από nafplion στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
καλησπέρα και καλή σεζόν να έχουμε ,
θέλω να εκφράσω πρώτα από όλα τις ευχαριστίες μου για το site, αλλά προπαντός σε ολους εσας εδω μεσα , έχετε βοηθήσει και εμένα και πολύ κόσμο πιστεύω με τα δεδομένα που μας προσφέρεται ,
τώρα στο πρόβλημα μας,,για άλλη μια φορά χρειάζομαι τα φώτα σας. Ο καυστήρας μου (P7) για τρίτη χρονιά φέτος κουμπωμένος σε λέβητα πετρελαίου(pensotti), έχει το εξής πρόβλημα μου έκαψε τον πλαστικό σωλήνα του κοχλία!!! ,
ο μεταλλικός που τροφοδοτεί πολύ ζεστός, ο θερμοστάτης δούλεψε και έδωσε σήμα για Α04, καθάρισα λέβητα , καθάρισα καμινάδα {χτιστή από παλιά και πεντακάθαρη} γενικός καθάρισα τα πάντα {σιλό - κοχλία ) ,το πρόβλημα συνεχίζει, ρυθμίσεις ίδιες όλες τις φορές, δούλευε πολύ καλά εως πέρσι που το σταμάτησα στο τέλος περιόδου, το πέλλετ ίδιο. Οι ρυθμίσεις ακριβώς οι ίδιες, φέτος όμως δεν λέει να πάρει εμπρός ζύγισα πελλετ περίπου 2.4Kg στο 10λεπτο ,ελπίζω να έχει κανείς καμία ιδέα.


να συμπληρώσω μονο πως το έβγαλα και εκτός λέβητα , κατά την εναυση - την ωρα που ανάβει φλόγα στο πελλετ και ξεκινά ο ανεμιστήρας την διαδικασία, η φλόγα αντι να βγαίνει απο την μπούκα , ανεβαίνει προς τον σωλήνα τροφοδοσίας,

Ευχαριστω ,,και αν καποιος δει το μηνυμα και εχει μια γνωμη ας πει κατι
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160978 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Ειναι νορμαλ αυτο γιατι δεν δημιουργειται υποπιεση . Πρεπει ομωσ και στον λεβητα να συμβαινει το ιδιο. Μηπωσ εχει βουλωσει κατι στην καπνοδοχο και δεν το καταλαβεσ? Τσεκαρε και αυτο να απορριπτουμε αιτια.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.189 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ