Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130215 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Γνωρίζει κάποιος αν στον λέβητα Ferolli sfl4 μπαίνει επάνω καυστήρας πετρελαίου ?Αν ναι χρειάζεται τυχόν τροποποίησεις, και τα kw θα πρέπει να είναι ισάξια με τον καυστήρα sun p7 ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131807 από akis 78
Απαντήθηκε από akis 78 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλημερα σε ολους κι απο εμενα.Joe θα σε παρακαλεσω να μου στειλεις το τηλεφωνο σου για να σου κανω καποια ερωτηση για τις ρυθμισεις. Εχω γανιασει κι εγω με το σφαλμα a01' το οποιο βγαινει καθημερινα πολλες φορες. Η εγκατασταση εγινε προχειροδουλεια'εφοσον δεν εγινε ο απαραιτητος ελεγχος καυσαεριων που εσυ αναφερεις σε ολους. Ευχαριστω εκ των προτερων. Το email ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132542 από nafplion
Απαντήθηκε από nafplion στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλησπερα σας ,

Να ρωτησω και εγω αν ξερει καποιος βοηθησει για ενα P7 προσαρμοσμενο σε λεβητα πετρελαιου,
καποιες απορειες που εχω ,
Κατ αρχας ενα ερωτημα μου ειναι, γιατι οταν ανοιγω την πορτα του λεβητα για να τον καθαρισω μετα απο ενα λεπτο περιπου ο καυστηρας βαζει εμπρος να δουλευει ο ανεμιστηρας του με την ενδειξη FH στην οθονη , ως την στιγμη που θα ξανακλεισω την πορτα του λεβητα ?
και επισης μπορει καποιος να μου πει αν του κανει θορυβο ο ανεμιστηρας του καυστηρα κατα την λειτουργεια του? τον εχω 2 μηνες περιπου σε λειτουργεια αλλα τωρα αρχιζει και κανει θορυβο η φτερωτη του σαν καπου να βρισκει εσωτερικα σαν να μην ειναι ζυγοσταθμισμενη.
Εχω διαβασει ολες τις σελιδες εδω δεν βρηκα παρομοια συπτωματα

Ευχαριστω εκ των προταιρων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132545 από χρηστος8

nafplion έγραψε: Καλησπερα σας ,

Να ρωτησω και εγω αν ξερει καποιος βοηθησει για ενα P7 προσαρμοσμενο σε λεβητα πετρελαιου,
καποιες απορειες που εχω ,
Κατ αρχας ενα ερωτημα μου ειναι, γιατι οταν ανοιγω την πορτα του λεβητα για να τον καθαρισω μετα απο ενα λεπτο περιπου ο καυστηρας βαζει εμπρος να δουλευει ο ανεμιστηρας του με την ενδειξη FH στην οθονη , ως την στιγμη που θα ξανακλεισω την πορτα του λεβητα ?
και επισης μπορει καποιος να μου πει αν του κανει θορυβο ο ανεμιστηρας του καυστηρα κατα την λειτουργεια του? τον εχω 2 μηνες περιπου σε λειτουργεια αλλα τωρα αρχιζει και κανει θορυβο η φτερωτη του σαν καπου να βρισκει εσωτερικα σαν να μην ειναι ζυγοσταθμισμενη.
Εχω διαβασει ολες τις σελιδες εδω δεν βρηκα παρομοια συπτωματα

Ευχαριστω εκ των προταιρων



Οταν ανοιγεις την πορτα το φωτοκυταρρο βλεπει φως...κανει προαερισμο οπως πριν απο καθε εναυση.
Οταν κλεινεις πορτα το φωτοκυταρρο δεν βλεπει φως και επανερχεται σε κατασταση off.
Aρα οταν τον καθαριζεις θα τον σβηνεις απαραιτητα.
Για τον ανεμιστηρα δυσκολο να απαντηθει απο το πληκτρολογιο...τον εβαλες ποτε τον καυστηρα σε μεγιστη ισχυ;;;
Τον θορυβο τον κανει σε ολες τις σκαλες ισχυος;;;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132559 από nafplion
Απαντήθηκε από nafplion στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
ευχαριστω για την απαντηση

μα τον καυστηρα οταν ανοιγω να τον καθαρισω τον βαζω στο off ,, αυτο ειναι που μου κανει εντυπωση οταν παιρνει , οσο για τον θορυβο τον κανει τουλαχιστον μεχρι την τριτη σκαλα που το δουλευω, σε συναρτηση με τις στροφες του ανεμιστηρα δηλαδη οσο πιο λιγες τοσο πιο πολυ οσο πιο πολλες ακουγεται λιγοτερο , στην 5η σκαλα δεν το εχω βαλει ποτε δουλευει αψογα με τις ρυθμισης που εχω διαβαση εδω στο φορουμ , ειμαι αρκετα ικανοποιημενος μεχρι τωρα δουλευει 12 ωρες την μερα και απροβληματιστα ουτε ενα Α1 ως τωρα.
Καθολου προβληματα,,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132564 από χρηστος8
Τι εννοεις τον βαζεις off...off σημαινει απουσια ρευματος...νεκρη οθονη καυστηρα.
Πως μπορει να παιρνει οταν δεν υπαρχει ταση;;;
Δεν ειναι off σε καμια περιπτωση.
Οσο για τον ανεμιστηρα την περιμενα την απαντηση σου...δεν ξερω γιατι, ομως εχει συμβει και σε αλλους.
Βαλε τον καυστηρα σε μεγιστη ισχυ για μια εβδομαδα και δες αν συνεχιζει...συνηθως σταματαει.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by χρηστος8.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nafplion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.214 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ