Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145093 από giannisp2
Το t18 τι ακριβώς αλλάζει στην λειτουργία του καυστήρα? Σε τι επεμβαίνουμε βάζοντας την τιμή 1?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145096 από dinos2012
καλημερα και παλι.προβλημα με πέλλετ καρυπίδη.βουλώνη ο σωλήνας πάνω στον καυστήρα και βγαζη βλαβη A01 βλέπω έχει πόλη μεγάλα κομμάτια pellet υπάρχει καμία λύση ?? (μάλλον αυτά τα προβλήματα έχουν τα φθηνό pellet)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145097 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

dinos2012 έγραψε: καλημερα και παλι.προβλημα με πέλλετ καρυπίδη.βουλώνη ο σωλήνας πάνω στον καυστήρα και βγαζη βλαβη A01 βλέπω έχει πόλη μεγάλα κομμάτια pellet υπάρχει καμία λύση ?? (μάλλον αυτά τα προβλήματα έχουν τα φθηνό pellet)

Πατριωτάκι μου,
απο την ίδια παρτίδα είχα παρει και εγω 5 σακιά απο την Αλεξάνδρεια, τα εδωσα σε φιλο και ενθουσιάστηκε
Δεν φταιει το πελλετ στην ενδειξη Α01. Το παντρεμα που εκανες (λεβητα- καυστηρα) καπου δεν δένει, ειχες αναφερει. Εκαιγες 6-7 σακια την ημερα με το πελλετ που ειχες
Μείωσε λιγο την τροφοδοσία, φρόντισε να έχει σωστη κλίση ο κοχλίας- και συντομα θα περάσω απο το σπιτι σου.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145101 από giannisp2
Νασικα εμπορεύεσαι Άλφα Πέλλετ? Ξέρεις πόσο μπορώ να βρω τον τόνο, 70 τσουβάλια, στην Ξάνθη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145108 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Μου προέκυψε ένα θέμα με την καμινάδα χθες την γκρέμισα θα την ξαναφτιάξω και μετά το ξαναβλέπουμε. Θα φτιάξω και την κλίση του κοχλια στις 45 και θα ξαναζυγισω το πελλετ. Κάτι άσχετο έχει δοκιμάσει κανείς σε ferroli να κάψει το πελλετ από τα practiker το έχει 3.79 το τσουβάλι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145112 από dinos2012

Nasikas έγραψε:

dinos2012 έγραψε: καλημερα και παλι.προβλημα με πέλλετ καρυπίδη.βουλώνη ο σωλήνας πάνω στον καυστήρα και βγαζη βλαβη A01 βλέπω έχει πόλη μεγάλα κομμάτια pellet υπάρχει καμία λύση ?? (μάλλον αυτά τα προβλήματα έχουν τα φθηνό pellet)

Πατριωτάκι μου,
απο την ίδια παρτίδα είχα παρει και εγω 5 σακιά απο την Αλεξάνδρεια, τα εδωσα σε φιλο και ενθουσιάστηκε
Δεν φταιει το πελλετ στην ενδειξη Α01. Το παντρεμα που εκανες (λεβητα- καυστηρα) καπου δεν δένει, ειχες αναφερει. Εκαιγες 6-7 σακια την ημερα με το πελλετ που ειχες
Μείωσε λιγο την τροφοδοσία, φρόντισε να έχει σωστη κλίση ο κοχλίας- και συντομα θα περάσω απο το σπιτι σου.

έλα πατριωτακι είχες δίκιο τελικά είχε γυρισει ο κοχλιας,,,έβαλα τις παραμέτρους όπως δίνει ο κατασκευαστής(γιατί με αυτό το πέλλετ είχα πολύ καπνό) απλά μόνο τώρα στη σκάλα 4 έχω λίγο καπνό να ανεβάσω λίγο το τ 14 από 150 σε 160? πριν ηταν στο 100 με το άλλο pellet μαλλον κάθε φορά που αλλάζω πέλλετ θέλει άλλη ρύθμιση?
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dinos2012.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.213 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ