Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149776 από ferroli sfl7
καλημερα σε ολους και ολες.εργασιες τελος.Δωξα Το Θεο ολα πηγαν κατ'ευχην.μενουμε συντονισμενοι για οτιδηποτε αλλο προκυψει και το συζηταμε.να ειστε ολοι καλα και σας ευχαριστω για την βοηθεια και τις χρησιμες συμβουλες και λυσεις που γραφει ο καθενας μεσα απο την προσωπικη του εμπειρια.καλη συνεχεια σε ολους,καλο χειμωνα και τα ξαναλεμε συντομα με κοστος λεβητα,εγκαταστασης,και καταναλωσεις στο περιπου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149875 από iliadis1
Απαντήθηκε από iliadis1 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλησπέρα συνΦερολίτες.Από χθες άναβε το F07 και ο ανεμιστήρας "μάρσαρε" μια ανεβάζοντας στροφές και μια κατεβάζοντας.Τι μπορεί να έπαθε?Δεν θέλω να πιστεύω ότι είναι ο εγκέφαλος (180 ευρώ μου είπανε).Μπορεί να είναι κάτι άλλο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149876 από ferroli sfl7
Φιλε μου δεν νομιζω να ειναι αυτο το σφαλμα που διαβαζεις γιατι τωρα κοιταξα τις οδηγιες και δεν αναφερει τετοιο σφαλμα.κοιτα καλυτερα και ελπιζω να ειναι κατι πιο ελαφρυ οικονομικα και αν γινετε ανεξοδο.εμενα σημερα ειχε καρβουνακια στο πιατακι,εχεις μηπως τιποτε ρυθμισεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150017 από ferroli sfl7
καλησπερα σας και παλι.λοιπον να τα παρουμε τα πραματα απο την αρχη.πηρα των λεβητα ferroli sfl 7 και τον καυστηρα ferroli p12 και ειναι κοκκινος,καμιναδα ξεκιναει με τ καθαρισμου συνεχιζει λοξα για δυο μετρα και ανεβαινει με ημιγωνια αλλα πεντε μετρα καινουρια μονωμενη,εχω ενα διαμερισμα 130 τετραγωνικα ακαλυπτο απο παντου με ελαχιστη μονωση και διπλα τζαμια και πλακα απο πανω.ολο το πακετο με σωληνες,εγκατασταση,ηλεκτρολογο κ.λ.π. μου βγηκε λιγο πανω απο τις τρεις χιλιαδες (σακατευτηκα ο μαυρος)ομως αυτοι που τον περασανε δεν εχουνε ιδεα γιατι πρωτη φορα περασανε τετοιο λεβητα,προσπαθω να τον ρυθμισω μονος μου αλλα δεν τα καταφερνω και πολυ καλα αν και διαβασα και τις 129 σελιδες,για αυτο θα ηθελα τα φωτα σας οποιος μπορει να βοηθησει ας το κανει παρακαλω πολυ παιδια γιατι οπως σας ειπα ειμαι πολυ βορεια και εχουμε αρκετα κρυα κοντα στην εδεσσα και με 2 μικρα παιδια χρειαζομαστε καλη ζεστη γυρω στους 23-24 μεσα.χρηστος8 και etsa67 αν με διαβασετε τα φωτα σας παρακαλω να τον κανουμε να δουλευει τελεια γιατι λυπαμαι τα λεφτουδακια που δεν υπηρχαν κιολας.ευχαριστω εκ των προταιρων και περιμενω νεα σας με τις ρυθμισεις t1-20 και τα u1-3.να εισαστε ολοι καλα και συγνωμη αν σας κουρασα.πελλετ ξεκινησα να καιω ενα βουλγαρικο που ελεγε class A1 και ενα τις alfa wood που λεγε class Α2,πηρα και καμια 10 τσουβαλακια απο το αυστριακο για να δουμε τι θα μας ταιριαξει.
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ferroli sfl7.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150023 από ferroli sfl7
ακομα ξεχασα να σας πω οτι δεν εχει ουτε ηλεκτροβανες ουτε τιποτε,παιρνει κατευθειαν απο το θερμοστατη χωρου.σημερα θα παω να ενισχυσω το πιατακι με δυο τρεις πονταρισιες και απο οτι ειδα ισως να θελει και η βιδα απο κατω καμια ποντα.τον κυκλοφορητη σε ποια ταχυτητα να τον εχω?και να πω οτι στο τελευταιο σωμα ενω ζεσταινετε ολο πολυ καλα το δωματιο ειναι το πιο κρυο και εχει διαφορα θερμοκρασιας 2 βαθμους απο εκει που ειναι ο θερμοστατης,μηπως να βαλω το θερμοστατη σε εκεινο το δωματιο η δεν θα σβηνει ποτε ο λεβητας?ευχαριστω και παλι για τις χρησιμες συμβουλες σας ολους εδω μεσα.
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ferroli sfl7.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150024 από ferroli sfl7
φιλε μου τελικα τι εγινε με το προβλημα σου?ηταν τελικα F07?το ελυσες?τι ειχα παθει?

iliadis1 έγραψε: Καλησπέρα συνΦερολίτες.Από χθες άναβε το F07 και ο ανεμιστήρας "μάρσαρε" μια ανεβάζοντας στροφές και μια κατεβάζοντας.Τι μπορεί να έπαθε?Δεν θέλω να πιστεύω ότι είναι ο εγκέφαλος (180 ευρώ μου είπανε).Μπορεί να είναι κάτι άλλο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.205 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ