Αγορά καυστήρα πέλλετ για αρτοποιείο

Περισσότερα
6 Χρόνια 10 Μήνες πριν #159063 από Μανωλης
Καλησπέρα σας. έχω φούρνο σωληνωτό με 4 πατώματα ιταλικό και δουλεύω 4 χρόνια με πέλλετ , τα πρώτα 2 χρόνια δεν είχα κανένα πρόβλημα με τον καυστήρα το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν ότι στην μέσα μεριά του φούρνου δεν είχα σωστά ψησίματα. μετά τα 2 χρόνια αρχίσανε τα προβλήματα το ένα μετά το άλλο , χάλασε την μπούκα 2 φορές μέσα σε ένα χρόνο(350 ευρώ) , έκαψε το μοτέρ του κοχλία(150 ευρω) , χάλασε η πλακέτα που ειναι στον καυστήρα πάνω(40 ευρώ) ,χάλασε η πλακέτα του ηλεκτρονικού (150 ευρώ) , έχει χαλάσει 2 σχαράκια μπροστά στην μπούκα , είναι μερικά απο αυτα που θυμάμαι. δεν ξέρω αν είναι ολα αυτα φισιολογικά . αποφάσισα να βάλω πάλι πετρέλαιο. το κόστος βέβαια ειναι τεραστιο σε σχέση με το pellet. τωρα ειμαι σε διαδικασια και ψαχνομαι να αγορασω καινουργιο καυστηρα πελλετ.
με την εταιρια που μιλησα μου ειπε οτι πρεπει να ειναι 56,000 θερμιδες. θα ηθελα την γνωμη σας ποιες μαρκες ειναι οι καλυτερες σε καυστηρες πελλετ και ποσα kw θα πρεπει να ειναι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 10 Μήνες πριν #159064 από etsa67
Μπορω να σε βοηθησω καλεσε με αν θελεισ στο 6942055528

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 10 Μήνες πριν #159065 από shaman
Φίλε μου καλησπέρα μην μπείς στην διαδικασία πατέντας και ιδιοκατασκευής θα είναι ακόμα χειρότερα αν θες την γνώμη μου λόγω επαγγέλματος το μεγαλέτερο ποσοστό αρτοποιών έχει καυστήρες pellas απλά κορυφή και να φανταστείς δεν τους εμπορεύομαι !!!
Φιλικά πάντοτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Μανωλης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 10 Μήνες πριν #159066 από etsa67
Εγω να ρωτησω την ισχυ του καυστηρα πελλετ θελω. Δηλ Τι μπεκ καυστηρα πετρελαιου χρησιμοποιει για να ζεσταινει τον φουρνο? θελω να καταλαβω αν ο καυστηρασ πελλετ λειτουργει κοντα στο μιν. η μεγ τησ αποδοσησ του. μπορω να ρωτησω τοποθεσια

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 10 Μήνες πριν #159067 από Μανωλης
Της ecovarm δούλευα τον ecofire δεν γράφει πανω kw αν θυμαμαι καλα μου είχαν πει 85

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 10 Μήνες πριν #159068 από etsa67
Ειναι πολυ σημαντικο η ισχυσ στην οποια λειτουργει καθωσ και ο αερασ για να παρεισ και τα μεγιστα χωρισ τη καταπονιση των μεταλλων. Βασικα για να ζησει για πανω απο 10 ετη χωρισ το παραμικρο πρεπει να λειτουργει στο 40% τησ μεγιστησ ισχυσ εκει θα λειτουργει για πολλα πολλα χρονια σε αριστη κατασταση. πρεπει λοιπον να ξερουμε . ΙΣΧΥ ΚΑΥΣΤΗΡΑ μεγιστη
ισχυ στην οποια λειτουργει για να μπορει να ανεβασει θερμοκρασια 230.
Το κοντρολλερ και τισ δυνατοτητεσ του. και
φυσικα την ρυθμιση αερα καυσιμου για μια σωστη αναλογια.
σημειωση ππλυ αερασ οξειδωνει ταχυτατα τα μεταλλα.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ