Πρόβλημα με μοτερ κοχλια ferroli.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162009 από slygizos
Απαντήθηκε από slygizos στο θέμα Re:Re:Πρόβλημα με μοτερ κοχλια ferroli.

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Τα μοτερ και οι μειωτηρες τους πανε μαζι συνηθως για τα πελλετ.{σε αλλες περιπτωσεις για διαφορες αλλες χρησεις μπορεις να παρεις ενα μοτερ και π.χ να προσαρμοσεις τροχαλια να περασεις ιμαντες(λουρια) και να δωσεις κινηση σε μια αντλια για αντληση νερου σε αντλιοστασιο.εκει δεν χρειαζεσαι μειωτειρα με γραναζια}.το μοτερ δινει την κινηση στον μειωτηρα και αυτος με τη σειρα του βαση τις διαταξης γραναζιων που εχει δινει τη σχεση η αλλιως το βημα.π.χ 4rpm ειναι οτι στο λεπτο θα κανει 4 στροφες.τα watt που αναγραφονται ειναι η ισχυς του μοτερ που χρειαζεται να καταναλωσει για να δουλεψει.αν δεις λεει στο σαιτ για το μοτερ για το ferroli original δηλαδη ο μαμισιος που φοραει απο το εργοστασιο.οι αλλοι ειναι μοτερ(MEROLL) εμποριου πολυ καλης πιοτητας και ισως και καλυτερα απο τα μαμισια.η κατασκευη των γραναζιων στα MEROOL ειναι απο αλλο υλικο για μεγαλυτερη διαρκεια ζωης.συνηθως τα γραναζια γινονται απο πλαστικο τεφλον ρεταλον και σε καποιες περιπτωσεις σιδερενια η ντουραλομινιο. ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!!!!!!!!!!

Κε Κώστα χρόνια Πολλά και σας ευχαριστώ για την πληροφορία. Ολοι μαθαινουμε τελικα.
Τελικά πήρα το μαμισιο από aerodin.gr και το πρόβλημα λύθηκε άμεσα.
Problem solved

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162015 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Χρονια σας πολλα με υγεια και αφου ελυσες το προβλημα σου καλες καυσεις και εμαθες.βαλε ετσι για την ιστορια μια φωτο το μοτερ με το μειωτειρα να το δουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173555 από Antoniadis
Απαντήθηκε από Antoniadis στο θέμα Πρόβλημα με μοτερ κοχλια ferroli.
Γεισου κωστα
Και εγώ έχω πρόβλημα με μοτέρ κοχύλια
Burnit
Ακόμα δουλεύει αλλά ακούγεται παράξενα
Καλητερα από τώρα να κοιτάξω
Το σαιτ που δίνεις δεν δουλεύει
Θα χαρώ να τα πουμε

Hey

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173556 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Γεια σου Θανάση.μπορει να μην φταίει το μοτέρ και να έχουν φθαρεί τα ΚΟΥΖΙΝΕΤΑ.θα μιλήσουμε στο τηλ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ