Salgueda Aero 800 18kW (κασέτα) by Μιχαλης_

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84521 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Salgueda Aero 800 18kW (κασέτα) by Μιχαλης_
Μιχάλη κοίτα αν δεν το έχει το μάνουαλ της κασέτας σου πως γίνεται η σωστή εγκατάσταση κασέτας στο site της invicta www.invicta-sa.com/portail/fr/support-et...s-dinstallation.html , είναι ίδια με την 800 insert της invicta. Πρέπει να ανοίξεις τρύπα κάτω χαμηλά για να κυκλοφορεί αέρας και να βγαίνει στη πάνω περσίδα. Εάν με τον νωπό αέρα εννοείς εξωτερικό αέρα τότε έχεις ανοίξει πολύ μεγάλη τρύπα. Στα δωμάτια για υπάρχει ροή πρέπει να έχεις ανοικτές πόρτες ή να ανοίξεις περσίδες κάτω χαμηλά στο διάδρομο. Άνοιξε τώρα τη περσίδα και κάνε τη μεγαλύτερη τώρα γιατί θα σου ανοίξει ο θερμοθάλαμος από τη ζέστη και το ξαναλέω άνοιξε εισαγωγή εσωτερικού αέρα κάτω από την κασέτα για την επιπλέον απόδοση και δρόσισμα αυτής

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84530 από Μιχαλης_

degeor έγραψε: Μιχάλη κοίτα αν δεν το έχει το μάνουαλ της κασέτας σου πως γίνεται η σωστή εγκατάσταση κασέτας στο site της invicta www.invicta-sa.com/portail/fr/support-et...s-dinstallation.html , είναι ίδια με την 800 insert της invicta. Πρέπει να ανοίξεις τρύπα κάτω χαμηλά για να κυκλοφορεί αέρας και να βγαίνει στη πάνω περσίδα. Εάν με τον νωπό αέρα εννοείς εξωτερικό αέρα τότε έχεις ανοίξει πολύ μεγάλη τρύπα. Στα δωμάτια για υπάρχει ροή πρέπει να έχεις ανοικτές πόρτες ή να ανοίξεις περσίδες κάτω χαμηλά στο διάδρομο. Άνοιξε τώρα τη περσίδα και κάνε τη μεγαλύτερη τώρα γιατί θα σου ανοίξει ο θερμοθάλαμος από τη ζέστη και το ξαναλέω άνοιξε εισαγωγή εσωτερικού αέρα κάτω από την κασέτα για την επιπλέον απόδοση και δρόσισμα αυτής


Η κασέτα δεν πατάει στα παλιά πυρότουβλα.

Είναι υπερυψωμένη 1,5εκ περίπου.

Στις υπόλοιπες τρείς πλευρές υπάρχει κενό περίπου 5εκ για τη κυκλοφορία του αέρα.

Η θυρίδα νωπού είναι με ρυθμιζόμενη περσίδα και έχει βρεθεί η ισορροπία της.

Στην περσίδα εκτόνωσης η θερμοκρασία είναι περίπου στους 65C και ο θερμοθάλαμος το πιο

πολύ που έχει ανεβάσει μετα τρείς μήνες λειτουργίας είναι 42C σε ένα μόνο σημείο(εξωτερικά

μετρημένο φυσικά).

Δεν ξέρω εάν πρέπει να το βιάσω το θέμα.

Με το παλιό τζάκι έχω την πεποίθηση οτι η φούσκα έκαιγε περισσότερο και σίγουρα σε μεγαλύτερη

επιφάνεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84536 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Salgueda Aero 800 18kW (κασέτα) by Μιχαλης_
ΜΠΡΑΒΟ μιχαλη καλες ζεστες που οπως λες της εχεις!!
τζαμπα ξυλα υπαρχουν

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84560 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Salgueda Aero 800 18kW (κασέτα) by Μιχαλης_
Με βάση αυτά που περίγραψες δεν έχεις πρόβλημα, να το χαίρεσε και καλόκαυτο

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Μιχαλης_

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84567 από ilios40
Απαντήθηκε από ilios40 στο θέμα Salgueda Aero 800 18kW (κασέτα) by Μιχαλης_
Μιχάλη γεια σου,
Έχω αποφασίσει να τοποθετήσω κασέτα στο υπάρχον τζάκι μου και είμαι μεταξύ της Salguela και της Invicta Aero 800 είμαι λίγο μπερδεμένος, γιατί ενώ έχουν την ίδια απόδοση, η μία είναι μαντεμένια και η άλλη από χάλυβα, εσύ με τί κριτήρια αγόρασες την Salgueda και πόσο ικανοποιημένος είσαι;

Ευχαριστώ πολύ Δημήτρης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84572 από Μιχαλης_

ilios40 έγραψε: Μιχάλη γεια σου,
Έχω αποφασίσει να τοποθετήσω κασέτα στο υπάρχον τζάκι μου και είμαι μεταξύ της Salguela και της Invicta Aero 800 είμαι λίγο μπερδεμένος, γιατί ενώ έχουν την ίδια απόδοση, η μία είναι μαντεμένια και η άλλη από χάλυβα, εσύ με τί κριτήρια αγόρασες την Salgueda και πόσο ικανοποιημένος είσαι;

Ευχαριστώ πολύ Δημήτρης


Δημήτρη

από ότι λένε τα παιδιά που έχουν εντρυφήσει περισσότερο στο θέμα salgueda και invicta είναι "ίδιες"

Τις invicta δεν τις είδα.

Κριτήριο ήταν η απόδοση ο σχεδιασμός και φυσικά η τιμή.

Δεν θέλω να πω πόσο ευχαριστημένος είμαι (που είμαι) γιατί δεν έχω μέτρο σύγκρισης με άλλα τζάκια

θα πω όμως ότι εάν δεν είχα κάνει διανομή αέρα θα ήμουν δυσαρεστημένος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ