Invicta Selenic 700 by liakjim

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114635 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Invicta Selenic 700 by liakjim
Οχι , το έκλεισα στο μισάωρο . Δεν είδα αν το άνοιγα τι θα γινόταν .
Δοκίμασα κ πίσω απο την εστία με τσιγάρο αν είχα τυχόν ανεπιθύμητες εισροές που είχες την ανησυχία με το δικό σου κ τίποτα . Ολα καλά .

Με βλέπω να το κάνω έτσι

δηλαδή 80*15 + 40*15 = 1800cm^2

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114640 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Απ: Invicta Selenic 700 by liakjim
Γιατί σε φοβίζουν οι 140 βαθμοί .Το είχες μπουμπουνησει ή το εκαιγες νορμάλ.Εγω το βλέπω λογικό.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114649 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Απ: Invicta Selenic 700 by liakjim
Ναι το είχα μπουμπουνίσει για τα καλά. Full ξύλα μέσα.
140 δεν είναι πολλοί? Δεν εέχω μέσα izol αλλά πετροβάμβακα.
Θυμάμαι παλιά απο Asteris που έλεγε όχι πάνω απο 100C.
Θυμάμαι λάθος και τσάμπα αγχώνομαι?

Οι υπόλοιποι με selenic και θάλαμο πετροβάμβακα , μέχρι πόσο έχετε?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114653 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700 by liakjim
ΟΙ υπόλοιποι δεν έχουν χαλυβδινες καμινάδες :huh: :huh: κι εναλακτη καπναεριων!! :whistle:
μην αγχωνεσαι ο εναλλακτης την κανει τη "ζημια" και οι χαλυβδινες σωληνες :lol: :lol: :lol:
και η 45άρα γωνια!!
εγω για πλακα με 2 κουτσουρα στεγνα οξειας περιπου 5 κιλα μου ανεβαζει 140...
Στο παταρακι γιατι δεν εβγαλες μια περσιδα 10Χ10 γιατι οσο να ναι βγαζει θερμοκρασια ή την έχεις απο την άλλη μερια και δεν φαινεται!!!
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by pontios74.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114656 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Invicta Selenic 700 by liakjim

liakjim έγραψε:

georgiou.cr έγραψε: Ωραία και αναλυτική η παρουσίασή σου Liankjim !!! Αν θες γράψε αργότερα τις εντυπώσεις σου απο τη χρήση του τζακιού και του εναλλάκτη, κατανάλωση και τετραγωνικά που καλύπτεις, γιατί και γω σκεφτόμουν να εγκαταστήσω το δικό μου όπως και συ


Σε ευχαριστώ!!!
Το τζάκι θα τελειώσει σε 15 ημέρες. (τότε θα έρθει ο brother). Τότε θα πω και για τις εντυπώσεις μου.
Τα τετραγωνικά είναι 60τ.μ. στον κάτω όροφο (σαλόνο-τραπεζαρία / κουζίνα) κ άλλα 60τ.μ. στον πάνω όροφο (3 κρεβατοκάμαρες).

Να κ η φωτογραφία από το καπέλο ( στο κενό μπήκε πετροβάμβακας κ πυρίμαχο τσιμεντάκι) .



Καλησπερα
Δεν θα σχολιασω το καπελο που μονο αντιανεμικο δεν ειναι
Προς ολους που πατε τους σωληνες μεχρι πανω και εξω.πατε και το βουλονετε με τσιμεντο και πετροβαμβακα,αναρωτιθικατε ποτε που θα παει η θερμανση που εγκλωβιζετε απο το ταβανι του τζακιου σας μεχρι το καπελο?το τι ζιμιες θα κανει στο μελλον στη καμιναδα σας. το τι εχουμε συστολες διαστολες το ξερουμε?
οσοι το ταποσατε στο πανω μερος και το αναψατε 5 με 6 φωρες πηγαινετε να δειτε αν ο σωληνας ανεβικε πιο πανω

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by βασιλιης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114665 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700 by liakjim
Καλησπέρα κε Βασίλη!!εξηγείστε μας γιατι το καπέλο δεν είναι κατάλληλο γιατι κι εγώ τέτοιο έβαλα (βέβαια ακόμα δεν έχουμε τρελους αέρηδες για να δουμε αν δημιουργεί πρόβλημα).
Αν είναι ακατάλληλο θα το βγάλω και θα του το φέρω στο κεφάλι αυτουνου που μου το πούλησε γιατι μου είπε πως είναι το καλύτερο!
Γιατι αν δεν ειναι αντιανεμικο είναι και ακατάλληλο προς τοποθέτηση!άρα μούφα άρα μας πιασαν κορόιδο ....
αρκει να γνωρίζουμε γιατί για να μπορούμε να μιλήσουμε και να διαμαρτυρηθούμε πρεπει να ξερουμε και μερικα τεχνικά χαρακτηριστικά!
Όσο για την εκτόνωση της καμινάδας το θεωρώ σωστό αλλα πιστεύω πως λύνεται με μια ή δυο στενές περσιδες στο τσιμεντο της καμιναδας.Εκτος κι αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος τοποθέτησης γύρω απο το κενο!Σιλικόνη ή κάποιο άλλο υλικο που δεν γνωρίζουμε.
Ευχαριστώ και θέλω να μάθω για το καπέλο γιατι με προβληματίσατε!
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by pontios74.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ