Kασέτα kratki

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135318 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ύστερα απο απαίτηση προς το εργοστάσιο για κατασκευή μιας κασέτας λόγο της υπερβολικής ζήτησης που υπάρχει στην Ελλάδα και εφαρμόζοντας κάποια στάνταρ που θα θέλαμε να δούμε φτιάξανε την παρακάτω κασέτα η οποία πήρε μια πιστοποίηση στα 13 KW με 75% ενεργειακή απόδοση !!
θα ήθελα την γνώμη σας κατά κύριο λόγο για την καύση που θα δείτε στο παρακάτω βίντεο !!



Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": lefteris, anisos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135320 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα κασέτα kratki
Μπραβο Δημητρη'εντυπωσιακη η κασετα.
Πολυ ομορφη δευτερογεννη καυση,μα δε μου λες εχει βερμυκουλιτη μεσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135321 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ στο θέμα κασέτα kratki
Η δευτερογενή καύση γίνεται σε 3 σημεία αλλά δεν ξέρω αν διακρίνεται στο βίντεο !
1) κλασικά στην πλάτη απο τις τρύπες που έχει εκεί
2) στο σημείο κοντά στην πόρτα που φαίνεται στο βίντεο οτι καίει σαν ενα γκαζάκι
3) πάνω απο αυτό το μεταλλικό πλαίσιο κοντά στην πόρτα και στην ουσία πάνω στο τζάμι

Για το βερμικουλίτη , τώρα που ξεκινάει η παραγωγή θα βγαίνει με λευκό κεραμικό αντί αυτού το οποίο το θεωρούν πολύ ποιο μονωτικό και σκληρό όσο αφορά τις καταπονήσεις !!
Αν και στις δοκιμές που τις κάνουμε εδω και 4 εβδομάδες ο βερμικουλήτης έχει αντέξει σε απίστευτες καταπονήσεις χωρίς να έχει ραγίσει ή να στραβώσει !!Εχω καταφέρει σε μια ώρα καύσης με ανοιχτό τον αέρα και με περίπου 30 Pa ελκυσμό να κάνω στάχτη 7,2 κιλά μπριγκέτες !!
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ