Τιμές pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135483 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Nasikas έγραψε:

stergiosbik έγραψε:

fotisbasm έγραψε: Για το Κοσμίδη απευθυνόμουν στον stergio


Για θύμισε μου σε παρακαλώ,τι προσβλητικό είπα για τον Θόδωρο και πρέπει να ζητήσω συγγνώμη;

Στέργιο
Βλέποντας όσα γράφει ο Θόδωρος, σχημάτισες την εντύπωση ότι παράγει πελλετ.
Και τον κατ έταξες στους επαγγελματίες.
Ενώ είναι παθιασμένος ερευνητής, μαζί με Δημήτρη μάστορα. Χρυσάφη κλπ. και παράγει για ίδια χρήση


Ξέρω πολύ καλά ότι ο Θόδωρος βγάζει πελλετ για πάρτη του και ότι δεν είναι επαγγελματίας, από την πρώτη στιγμή! ;)
Τον "χρησιμοποίησα" για να δώσω να καταλάβει ο Φώτης ότι δεν είναι όλοι λαμόγια. Αν θεωρητικά ο Θοδωρής του έβγαζε 2-3 τόνους πελλετ θα ήταν λαμόγιο κι αυτός;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135528 από Αλεξανδρουπολίτης

Αλεξανδρουπολίτης έγραψε: Εγώ νόμιζα πως εδώ βάζουμε πληροφορίες για φτηνό πέλλετ για αυτό και έγραψα εσείς βλέπω πως είστε έτοιμοι για παρεξήγηση. Εξάλλου μίλησα για την Αλεξανδρούπολη αφού από εκεί άκουσα τα καλά νέα για φτηνό Ελληνικό πέλλετ είναι πολλά 250€ τα 1050 κιλά ???? Η 238 ανά τόνο ???? Εσείς δηλαδή βρίσκετε πέλλετ φτηνότερο και καλύτερο γιατί δεν το λέτε και σε μας ????



Τόσες απαντήσεις και ούτε ένας δεν έβαλε μια τιμούλα από πέλλετ να δούμε πόσο κοστίζει το κάθε πέλλετ στην περιοχή του αυτήν την εποχή θα υπενθυμίσω εγώ πέλλετ ALFA WOOD PREMIUM 250€ 1050 ΚΙΛΑ Η 238€ Ο ΤΟΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ μην κοιτάτε που τώρα έχει ζέστη ο χειμώνας εδώ είναι δύσκολος.Ελπίζω να βάλουν και άλλοι τιμούλες ώστε να δούμε τι συμφέρει να αγοράσουμε αυτήν την εποχή και όχι να γεμίζουμε το νήμα με ανούσιες απαντήσεις :) :)
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": KERBEROS, avato-pantou

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135543 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Η ALFA WOOD πάντως στη Λάρισα συνεχίζει την προσφορά έως τέλος Ιουνίου με 220/τόνο το ALFA WOOD PREMIUM ,στην ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ γιατί έχει άλλη τιμή δεν ξέρω.
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135547 από Αλεξανδρουπολίτης
Απαντήθηκε από Αλεξανδρουπολίτης στο θέμα Τιμές pellet
Να γράψω και μερικές ακόμη τιμές από Αλεξανδρούπολη

ΚΟΥΜΠΗΣ 260€ / τόνο AHIRA
ΚΟΜΙΤΗΣ 250€ / τόνο ΝΟ NAME


Μάλλον το ΑLFA WOOD έως τώρα έχει την καλύτερη τιμή με 238€


Θα βοηθήσει κανείς άλλος στον νομό Εβρου και Ροδόπης να δούμε τη συμφέρει ??
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135552 από shaman
Απαντήθηκε από shaman στο θέμα Τιμές pellet
Ας τα πάρουμε από την αρχή γνωρίζει κανείς πόσο στοιχίζει σε ένα ελληνικό εργοστάσιο τος κόστος παραγωγής???? Γνωρίζει κανείς πόσο είναι ακόμη και σήμερα ο μέσος μισθός των ελλήνων εργαζομένων ???? Γνωρίζει κανείς πόσο στοιχίζει το ρεύμα στη ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΕΗ ???
Ας πούμε ότι φεύγει από ένα εργοστάσιο η τιμή του pellet στα 160€ συν το μεταφορικό που για Λάρισα είναι 16€, άρα πάμε 176€, ερχόμαστε τώρα στον ΝΤΑΒΑΤΖΗ κράτος που σου ζητάει το ΦΠΑ δλδ 23% που είναι στην προαναφερθήσα τιμή 40,48€ σύνολο 216,48€ για πείτε μου φίλοι μου οι έμποροι πόσο θέλετε να το πουλήσουν να βάλουμε ένα 15% δλδ 32,47€ ΜΙΚΤΑ ΚΕΡΔΗ !!! ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΚΛΕΒΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ Η Ο ΕΜΠΟΡΟΣ !!!!!!!
Ο έμπορος έχει κλάρκ, μεταφορικά ρεύματα μαλακίες κ.α. ΤΟ κράτος φίλε μου Θωμά τι έχει????? ΤΙΠΟΤΑ και όμως βγάζει περισσότερα από τον Έλληνα έμπορο !!!!!
Ας σοβαρευτούμε ΚΥΡΙΟΙ Αγοράστε Ελληνικά και μποϊκοτάρετε τα ξένα προϊόντα γενικά
Τα παιδιά μας που θα μεγαλώσουν στο Βουλγάρικο ΙΚΑ ή στο Ρουμάνικο ΚΥΡΙΟΙ !!!!!
Με συγχωρείτε για το ύφος γραφής αλλά όταν ακούω 230 και 220 κλαίω διότι δεν συμφέρει να υπάρχει εμπόριο !!!
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135555 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Τιμές pellet
Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα... αλλά εγώ είπα για την τιμή Ελληνικού πελλετ το οποίο το πουλάει η ίδια εταιρία, που έχει το Εργοστάσιό της εδώ στην Ελλάδα. Προφανώς και θα την συμφέρει και θα το πουλάει 220 ευρώ.
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.366 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ