Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4783 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές pellet

THS έγραψε: Στην προηγούμενη δημοσίευση, δεν ανέφερα ότι οι τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ.

Οποιος θέλει απόδειξη το βλέπουμε


Φίλε Θωμά
Ευχαριστώ για την επίθεση που μου έκανες. Τιμή μου.
Αν τυχόν επιθυμείς την αλήθεια, τηλεφώνησέ με.

Πάντως να ξέρεις, έχω χρέος να συνεχίσω τον αγώνα που άρχισα πέρυσι απέναντι στα δεκάδες μάυρα (χωρίς ΦΠΑ) φορτία λεβήτων, σομπών, και πέλλετ.
Θέμα συνείδησης ειναι για μένα. Είμαι 33 χρόνια στην αγορά και χωρίς τιμολόγιο δεν έχω δώσει ούτε καρφίτσα.
Και ενημέρωσε τους παράνομους εκεί, ότι δεν τους φοβάμαι, παρά τις απειλές.

Και όποιος συνφορουμίτης θεωρεί ότι είναι σωστό να κινείται η αγορά χωρίς τιμολόγια, ας μου επιτεθεί.

Χαιρετισμούς στον Φωτη.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet, XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4786 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε:
Είσαι ευχαριστημένος από το ΜΑΚΗ; Ενας έμπορος εδώ κοντά μου έχει και σκέφτομαι να το δοκιμάσω.


Γενικά ναι, δεν είχα οποιοδήποτε πρόβλημα. Δεν έχω όμως δοκιμάσει και κανένα άλλο για να μπορώ να κάνω σύγκριση. Αν το βρίσκεις σε καλή τιμή δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4787 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Τιμές pellet

mastoras έγραψε:

kostas1 έγραψε: ............ στην Ελλάδα θέλουμε καλό, ποιοτικό και φθηνό σε ΤΙΜΗ ΠΕΛΛΕΤ.


Ακριβώς !!!! Και αυτό θα το προσφέρουν οι Ελληνικές βιοτεχνίες παραγωγής πέλλετ.....και όχι εργοστάσια.

Αφήστε κατά μέρος τα εισαγόμενα προϊόντα κάθε τύπου και είδους. Στηρίξτε την Ελληνική βιοτεχνία τον Έλληνα παραγωγό.

Έλεος πια με τα εισαγόμενα......έλεος. :( :(


Ok δεν διαφωνούμε εμείς να τον στηρίξουμε αλλά και αυτός πρέπει να μας σεβαστεί, κάτι που δυστυχώς δεν είδαμε ακόμη. Η προσπάθεια πρέπει να γίνει απο τους παραγωγούς πρώτα και μετά απο τους αγοραστές. Και δυστυχώς δεν υπάρχει καμία αξιέπαινη προσπάθεια μέχρι τώρα τόσο απο τους κατασκεύασες όσο και απο τους έμπορους.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4804 από alxakc
Απαντήθηκε από alxakc στο θέμα Τιμές pellet
Αν ο οποιοσδήποτε βιοτέχνης, παραγωγός ή όπως αλλιώς θέλετε να τον ονομάσετε, πάει να βγάλει τα έξοδα του στησίματος της επιχείρησής του σε 6 μήνες, συγγνώμη, αλλά εγώ προσωπικά δεν μπορώ να τον στηρίξω πληρώνοντας 5+€ το σακί. Βάλτε τα κάτω λογικά: Πόσο κάνει η πρώτη ύλη, πόσο κάνει η παραγωγή (εργατικά, μηχανίματα, πάγια), πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά;
Οι υγειείς επιχηρήσεις δεν πάνε να βγάλουν τα αρχικά έξοδά τους αμέσως!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4805 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet
Νομίζω πως πάλι δεν έχετε καταλάβει τι έγραψα νωρίτερα. :)

Αναφέρεστε και κατηγορείτε βιοτέχνες, δηλαδή παραγωγούς. :dry: Και επαναλαμβάνω:

Τι είναι αυτό που σας κάνει να νομίζετε ότι την τιμή του pellet που βρήκατε στο βενζινάδικο, super market, η άλλα σημεία λιανικής πώλησης, την ανεβάζει ο παραγωγός ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4806 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet
Αναπτυξιακό "μπουμ" στην Ελλάδα.

"....• Λειτουργούν ήδη επτά βιομηχανίες παραγωγής πέλλετ ενώ το ενδιαφέρον των επενδυτών για κατασκευή νέων μονάδων ολοένα και αυξάνεται. Το τελευταίο διάστημα μπήκαν στην παραγωγή δύο νέα εργοστάσια στην Τρίπολη και την Πέλλα, ενώ έχουν αυξήσει την παραγωγή τους τα παλαιότερα: Alfa Wood στο Νευροκόπι (που είναι το μακράν μεγαλύτερο), ΜΑΚΙ στη Λάρισσα, BIO ENERGY στο Συκούριο, Σακκά στον Παλαμά, Αγγελούση στο Βόλο. Παράγονται πλέον περί τους 70.000 τόνους πέλλετ, ενώ για το 2012 οι προβλέψεις κάνουν λόγο για... 200.000 τόνους.

• Λειτουργούν επίσης 28 μικρές και μεγάλες μονάδες παραγωγής λεβήτων βιομάζας σε όλη τη χώρα. Θα πρέπει να σημειωθεί ότι η Ελλάδα, έχοντας παράδοση στην καύση ελαιοπυρήνα, ήταν από τις πρώτες χώρες που ανέπτυξε σοβαρή λεβητοποιία στερεών καυσίμων ενώ, ήδη, οι συγκεκριμένες μονάδες έχουν προσαρμόσει την εστία καύσης και την φιλοσοφία των λεβήτων ελαιοπυρήνα, σε λέβητα πέλλετ. Οι συγκεκριμένες μονάδες παραγωγής προμηθεύουν λέβητες για κεντρικές θερμάνσεις πολυκατοικιών και μονοκατοικιών "


www.energypress.gr
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.361 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ