Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4813 από alxakc
Απαντήθηκε από alxakc στο θέμα Τιμές pellet
Δεν έχω δει -μέσα σε όλα τα post- ΕΝΑΝ να βγει και να πει «είμαι μικρός παραγωγός - πάρτε μια super τιμή και βοηθήστε με». Έχει δει κανείς;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4815 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet
γεια χαρα... Λοιπον εχω γραψει πολλες φορες τις αποψεις μου για τα διαφορα πελλετ.. Εδω και 1 μηνα καιω Αυτο εδω το πελλετ και εχω να πω τα εξης:

1. Πολυ σκονη
2. ΚΑΘΟΛΟΥ κλινκερ!!
3. Υπερβολικη αποδοση - ζεστη (μεσα σε 2 ωρες το σπιτι μου φτανει στους 26,5 βαθμους)

Με κανενα αλλο πελλετ δεν ειχα τετοια αποδοση.

Τωρα για το αν καποιος εδω μεσα ειναι μηχανολογος η αν εχει σπουδασει ποιον εδιαφερει;;
και εγω εχω σπουδασει λογιστικα στο Εξωτερικο;; Και;;; στα @@ σας!!

Η αποψεις διιστανται..και αυτο ειναι καλο.....Αυτο κανουμε...ΔΙΑΛΟΓΟ με διαφορετικες αποψεις!!!! τωρα το να γεμιζετε ομως μια ολοκληρη σελιδα με υποτιμητικα σχολια ο ενας για τον αλλον δειχνει το τι επιπεδο εχει ο καθενας μας.. :dry: :dry:

Εδω ηρθαμε να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον...
Αν εχει μπει καποιος εμπορας στο φορουμ και το παιζει απλος καταναλωτης στα @@ μας!!! Καποια στιγμη θα αποκαλυφθει... οποτε κλαϊν!!!!

Το θεμα του φορουμ δεν ειναι μονο ρε μαγκες να κανουμε ανωνυμα σχολια μεσω αυτης της σελιδας!!! ΑΛΛΑ να δρασουμε ΩΣ ομαδα!!! Να δουν οι εμποροι οτι κατι κανουν αυτοι ρε π@@@@η μου στο energ.gr

Να μας δουνε σαν ομαδα..σε καποια εκθεση...μαζικες παραγγελιες κλπ... ΞΥΠΝΗΣΤΕ ρε ΓΑΜΩΤΟ!!!!
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4818 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet
:) Τον ξέρει κανείς αυτόν τον βιοτέχνη ? Να του πάρουμε μια συνέντευξη βρε αδερφέ. ;)

Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4819 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε: Θα μπορέσει τότε ο Έλληνας έμπορας-διανομέας να απευθυνθεί στους 100αδες βιοτέχνες και να πετυχαίνει καλές τιμές για όλους.



Αν ο Ελληνας επιχειρηματίας "κινηθεί" σαν διανομέας "παροχή υπηρεσιών" και δεν αποσκοπεί στο εύκολο και γρήγορο κέδρος σαν έμπορος, γραβατωμένος σε ένα γραφείο με το τηλ στο χέρι.......τότε ΝΑΙ μπορεί να συνεργαστεί με τις πολλές μικρές βιοτεχνίες, και η συνεργασία αυτή σίγουρα θα έχει σαν αποτέλεσμα τις καλές τιμές για όλους.

giogud έγραψε: Πάντως δεν βλέπω για 100αδες στην Ελλάδα. Οι Έλληνες πάνε και κάνουν μικρά εργοστάσια στην Βουλγαρία.
1ον δεν έχουν να αντιμετωπίσουν το Ελληνικό κράτος.
2ον Φθηνά εργατικά και φθηνή πρώτη ύλη.

Το θέμα με την Βουλγαρία και την μεταφορά των βιοτεχνιών εκεί, νομίζω ότι θεωρείται λήξαν, για πολλούς λόγους ;)
Το Ελληνικό κράτος και η άσχημη πολιτική του, καταρρέει σύντομα.
Τα φθηνά εργατικά χέρια υπάρχουν πλέον και στην Ελλάδα. Όσο για την πρώτη ύλη καλύτερα να αποξηλώνονται τα δάση των γειτόνων μας, παρά τα δικά μας. ;)

giogud έγραψε: Πάντως η παραγωγή wood pellet για οικιακή χρήση δεν είναι εύκολο πράγμα. Δεν το πετυχαίνεις από την μια μέρα στην άλλη. Ιδίως όταν είναι μικρό το εργοστάσιο


Άλλο οικιακή χρήση, άλλο βιοτεχνία, άλλο εργοστάσιο. Τίποτα σε αυτόν τον κόσμο πλέον δεν είναι εύκολο.

Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4821 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet

michalisgr έγραψε: ΑΛΛΑ να δρασουμε ΩΣ ομαδα!!! Να δουν οι εμποροι οτι κατι κανουν αυτοι ρε π@@@@η μου στο energ.gr

Να μας δουνε σαν ομαδα..σε καποια εκθεση...μαζικες παραγγελιες κλπ... ΞΥΠΝΗΣΤΕ ρε ΓΑΜΩΤΟ!!!!


Τι είναι αυτό που σε κάνει να νομίζεις ότι δεν μας "βλέπουν" οι έμποροι. Γνωρίζεις φυσικά πόσο μεγάλη δύναμη έχει το διαδίκτυο πλέον.

Δεν υπάρχει επαγγελματίας που ασχολείται με το θέμα του πέλλετ και συναφή προιόντων και να μην παρακολουθεί τις συζητήσεις στο φόρουμ. Οι περισσότεροι όμως το αρνούνται :lol: :lol:

Νομίζω ότι μαζικές παραγγελίες δεν μπορεί να γίνουν, αλλά πράγματα όμως ίσως. Και θα φέρουν καλύτερο αποτέλεσμα από το να ζητιανεύουμε μια καλή τιμή.

Ευσυνείδητοι καταναλωτές χρειάζεται να είμαστε......και όλα τα άλλα θα έρθουν μόνα τους.
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4822 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet

alxakc έγραψε: Δεν έχω δει -μέσα σε όλα τα post- ΕΝΑΝ να βγει και να πει «είμαι μικρός παραγωγός - πάρτε μια super τιμή και βοηθήστε με». Έχει δει κανείς;


Ο μικροπαραγωγός αγαπητέ μου βρίσκεται επάνω στην πελλετομηχανή και τρώει σκόνη όλη την ημέρα. Το πληκτρολόγιο για αυτόν είναι κάτι άγνωστο. ;)

Εμείς πρέπει να πάρουμε τους δρόμους και τις γειτονιές και τους βρούμε. Να πιούμε καφεδάκι μαζί τους, όπως τότε τον παλιό καλό καιρό που όλοι είχαμε και από ένα φίλο με εργαστήριο η βιοτεχνία, η μαγαζάκι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.376 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ