Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97457 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pelletείναι

theoilia έγραψε: Θεσσαλονίκη-Rădăuți είναι 1135χμ (σύμφωνα με το google map) και Βιέννη-Rădăuți είναι 954χμ.Κοντά στα 200χμ διαφορά.Τιμή στην Αυστρία χωρίς ΦΠΑ αλλά με το κέρδος του έμπορου κοντά στα 217€,τιμή στην Ελλάδα 235€.Μπορεί κάποιος που ξέρει από αυτά να μας πει αν αυτά τα 200χμ επιβαρύνουν την τιμή κοντά στα 20€/τόνο;Εντάξει,να δεχθώ πως ο αυστριακός έμπορος πέρνει μεγαλύτερες ποσότητες και άρα καλύτερες τιμές αλλά δεν νομίζω πως τα μεταφορικά είναι κοντά 500€ περισσότερα για αυτά τα 200χμ

www.ecopellets.at/produkte/pellets-small-bag-15kg/

Η τιμή για σακουλιασμένο και όχι χύμα πέλλετ είναι στα 266€ ο τόνος. Άρα καθαρή τιμή 241€. Τα μεταφορικά για Βιέννη είναι σίγουρα λιγότερα. Ποιος κερδίζει περισσότερα; :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:
Το Ελληνικό Δημόσιο με διαφορά.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97458 από mega pellet
Απαντήθηκε από mega pellet στο θέμα Τιμές pellet

erimitis έγραψε: Γιωργη μην με τρελαινεις φιλε!!
τι παιζει με την αγορα πελλετ δεν το ξερω το παραδεχομαι αλλα στο ξυλο που φετος ψαχτηκα παρα πολυ μπορω να εχω μια αποψη και εκει γινεται του κουτρουλη ο γαμος.
Ακομα υπαρχει αισχροκερδεια φιλε μου


Kαι την ασπιρινη ο φαρμακοποιος την παιρνει 10 λεπτα και την δινει 2 ευρω.
Για τα πελλετ λεμε.Οσο για τα ξύλα 1.20 κυβικού με 70 ευρώ είναι ακριβα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97459 από mega pellet
Απαντήθηκε από mega pellet στο θέμα Τιμές pelletείναι

theoilia έγραψε:

mega pellet έγραψε: κάνεις καποιο λαθος www.ecopellets.at/wp-content/uploads/icons/preise_pellets.png 3.71 ευρω εχει το 15 κιλο
η τιμη χωρις φπα (10 %) ειναι καπου στα 225 ευρω.υπολογισετε παλι και δες οτι η διαφορα των 10 ευρω παιζει.
και αυτος δεν ειναι εμπορος www.ecopellets.at ειναι η ιδια η egger.


Ναι έχεις δίκιο,δεν πρόσεξα ότι αναφερόταν σε χύμα πέλλετ.Αν είναι έτσι οι τιμές είναι παραπλήσιες.Αλλά είναι για την διάφανη σακούλα ή την καινούργια συσκευασία η τιμή που μας ανακοίνωσες;

την καινουρια
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97460 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

erimitis έγραψε: Γιωργη μην με τρελαινεις φιλε!!
τι παιζει με την αγορα πελλετ δεν το ξερω το παραδεχομαι αλλα στο ξυλο που φετος ψαχτηκα παρα πολυ μπορω να εχω μια αποψη και εκει γινεται του κουτρουλη ο γαμος.
Ακομα υπαρχει αισχροκερδεια φιλε μου


Οι μαντράδες κλαίνε φέτος με μαύρο δάκρυ. Αλλά από την άλλη σε κάθε στενό ξύλα πουλούσαν. Σε λίγο και στα περίπτερα θα πουλούσαν ξύλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97461 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet
Έχετε την παραμικρή ιδέα πόσο κάνει μια μπλούζα; Μια από αυτές του Ζάρα ή Berska; Για να μην το κουράζουμε... 0,10 - 0,12 του ευρώ (αυτά που παράγονται Ελλάδα και Βουλγαρία. Της Ασίας κάνουν 0,08€). Ναι δέκα έως δώδεκα λεπτά του ευρώ. Για να το δείτε και ολογράφως.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97462 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές pellet
κυριε giogud
με τις μηνυσεις που τις εχεις λιγο σαν ψωμοτυρι δεν κερδιζεις ποντους

δεν ανεφερα πουθενα οτι καποιο πελλετ δεν εχει πιστοποιηση αλλα οσα εχουν δενε ιναι ιδια
ειναι γνωστο οτι το γκολντεν και το σβαι δεν βγαινουν απ την ιδια γραμμη παραγωγης
τωρα το οτι η καινουρια κινεζικη πρεσα που βγαζει το γκολντεν το καιει λιγο .... οποιος θελει το πιστευει
οσο για τα υπολοιπα δεν παει πολυς καιρος που θελατε να μας πεισετε οτι το εγγερ ειναι κι αυτο το ιδιο :) (τοτε που εβγαινε με το λογοτυπο της σβαι) οποτε ο νοων νοητω

οσο για το τι θα καψω εγω ειναι προφανως δικο μου και μονο θεμα εκτος κι αν θεωρησω την προτροπη σας σαν αποδοχη για φθηνοτερη θερμανση μεσω ηλεκτρικου !

οσο αφορα τις τιμες δεν μπαινω στην λογικη αναλυσης τους κερδους ...δικαιωμα του καθενα ειναι
η μονη διαπιστωση που μπορω να κανω με οσα κατα καιρους εχουν ειπωθει εδω μεσα ειναι οτι τωρα καποιοι πουλανε με "χασουρα"


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.324 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ