Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5219 από N1k0s

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Τελικά, όταν πήρα τη σόμπα θαυμαζα τα υπέροχα ηλεκτρονικά, μόνη της ν ανάβει, να σβ΄νει, άλλο προγραμμα τις καθημερινές, άλλο το Σαβ/κο.. υπέροχο έδειχνε κατ αρχήν..
Όμως... αρκεί να μην έχει κλίγκερ, πολύ στάχτη.. κλπ.. για να συμβούν όλ αυτά τα υπέροχα.. που όμως υπάρχουν και αχρηστέυουν τέτοιες προδιαγραφές.
Φταίει το κάυσιμο?? η σόμπα?? και τα δύο??
Ψάχνω το "καλό" πελλετ.. ποιός θα μου πει πως είναι?? με τι ρυθμίσεις???
και πρέπει να τα μάθουμε μόνοι μας.. δε γίνεται κάθε φορά το service..τον έχω πρήξει τον άνθρωπο.. αν και δείχνει ν αντέχει..
Απορίας άξιο γιατί οι Ιταλοί στη δικιά μου σόμπα δεν εξηγούν τις παραμέτρους λειτουργίας.. Δε θέλουν να πειράζουμε?? μπορέι...
¨ομως είναι πάντα ιδιανικά τα πράγματα??? μάλλον όχι..
Πάντως μαθαίνω.. κι όσο το ψάνχω στο τέλος θα γίνω τεχνίτης.. μάθε τέχνη κι άσε τη.. την σήμερον ποτέ δε ξέρει κανείς...


άποψη μου , δεν φταίει το καύσιμο ,δεν φταίει η σόμπα , φταίνε οι ρυθμίσεις και φταίει άμα αγοράζεις από διαφορετικές παρτίδες σακούλια ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5269 από thegoul

soholis έγραψε:

thegoul έγραψε: Προχθές παρέλαβα και εγώ την Idroflexa και απο την ερχόμενη εβδομάδα θα την εγκαταστήσω.
Μπορεί να μου πει ο soholis περίπου πόσες ώρες την ημέρα την έχει σε λειτουργία με αυτήν την κατανάλωση που αναφέρει για το τρίμηνο;
Είναι εύκολη στο να την χειριστή κάποιος αρχάριος όπως εγώ;


Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε

Λειτουργια 10 ωρες περιπου τη μερα .




H σόμπα idroflexa μου ήρθε με σπασμένο το εξωτερικό τζάμι. Μου είπανε από την εταιρεία να μην την ανάψω γιατί μπορεί να βγάλει λάθος το ηλεκτρονικό σύστημα. Το τζάμι όμως θα κάνει δύο εβδομάδες για να έρθει.Επειδή έχεις την ίδια σόμπα μπορείς να μου πεις αν ανοίγοντας το εξωτερικό τζάμι(εξωτερική πόρτα) βγάζει κάποιο πρόβλημα; Το εσωτερικό τζάμι είναι μια χαρά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5300 από soholis
[quote="thegoul"
H σόμπα idroflexa μου ήρθε με σπασμένο το εξωτερικό τζάμι. Μου είπανε από την εταιρεία να μην την ανάψω γιατί μπορεί να βγάλει λάθος το ηλεκτρονικό σύστημα. Το τζάμι όμως θα κάνει δύο εβδομάδες για να έρθει.Επειδή έχεις την ίδια σόμπα μπορείς να μου πεις αν ανοίγοντας το εξωτερικό τζάμι(εξωτερική πόρτα) βγάζει κάποιο πρόβλημα; Το εσωτερικό τζάμι είναι μια χαρά.[/quote]

Η σομπα δεν πρεπει να ξεκινησει χωρις νερα . Οσο για το τζαμι - όταν λες σπασμένο τι εννοείς? λείπει κομμάτι ? είναι ραγισμένο λείπει τελείως ?.


ΥΓ
δωσε μου το email σου να τα πουμε καλυτερα
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by soholis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5338 από thegoul

soholis έγραψε: [quote="thegoul"
H σόμπα idroflexa μου ήρθε με σπασμένο το εξωτερικό τζάμι. Μου είπανε από την εταιρεία να μην την ανάψω γιατί μπορεί να βγάλει λάθος το ηλεκτρονικό σύστημα. Το τζάμι όμως θα κάνει δύο εβδομάδες για να έρθει.Επειδή έχεις την ίδια σόμπα μπορείς να μου πεις αν ανοίγοντας το εξωτερικό τζάμι(εξωτερική πόρτα) βγάζει κάποιο πρόβλημα; Το εσωτερικό τζάμι είναι μια χαρά.


Η σομπα δεν πρεπει να ξεκινησει χωρις νερα . Οσο για το τζαμι - όταν λες σπασμένο τι εννοείς? λείπει κομμάτι ? είναι ραγισμένο λείπει τελείως ?.


ΥΓ
δωσε μου το email σου να τα πουμε καλυτερα[/quote]


Το email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5344 από alxakc

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Τελικά, όταν πήρα τη σόμπα θαυμαζα τα υπέροχα ηλεκτρονικά, μόνη της ν ανάβει, να σβ΄νει, άλλο προγραμμα τις καθημερινές, άλλο το Σαβ/κο.. υπέροχο έδειχνε κατ αρχήν..
Όμως... αρκεί να μην έχει κλίγκερ, πολύ στάχτη.. κλπ.. για να συμβούν όλ αυτά τα υπέροχα.. που όμως υπάρχουν και αχρηστέυουν τέτοιες προδιαγραφές.
Φταίει το κάυσιμο?? η σόμπα?? και τα δύο??
Ψάχνω το "καλό" πελλετ.. ποιός θα μου πει πως είναι?? με τι ρυθμίσεις???
και πρέπει να τα μάθουμε μόνοι μας.. δε γίνεται κάθε φορά το service..τον έχω πρήξει τον άνθρωπο.. αν και δείχνει ν αντέχει..
Απορίας άξιο γιατί οι Ιταλοί στη δικιά μου σόμπα δεν εξηγούν τις παραμέτρους λειτουργίας.. Δε θέλουν να πειράζουμε?? μπορέι...
¨ομως είναι πάντα ιδιανικά τα πράγματα??? μάλλον όχι..
Πάντως μαθαίνω.. κι όσο το ψάνχω στο τέλος θα γίνω τεχνίτης.. μάθε τέχνη κι άσε τη.. την σήμερον ποτέ δε ξέρει κανείς...


Όλοι μαζί σου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5347 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Θα ξανακαλέσω το τεχνίτη (άψογος, εξυπηρετικότατος, καταρτισμένος..) να ΚΑΝΑρυθμίσει τη σόμπα.
Γνωρίζω πλέον κάποιες παραμέτρους, αλλά... 85 περάμετροι ρυθμίσεων σε 15 μενού συνολικά... μάλλον σίγουρο ακούγεται πως κάτι δε ρυθμίζω σωστά..
Ελπίζω να μην αρνηθεί να έρθει.. πάντα φιλικότατος όταν τον πρήζω στο τηλέφωνο και δίνει οδηγίες..
Πάντως το καλό πελλετ κάνει μεγάλη διαφορά. Αλλάζει η κάυση, και πολύ η δύναμη και η ζέστη που βγάζει η σόμπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.153 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ