Καύση Creta Pellets σε αερόθερμη σόμπα GP8000

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105449 από Fokion

DOOM_NX έγραψε: Χμμμ... "Plug&Play" πάντως δεν είναι. Κακό αυτό. Πολλοί θα απογοητευτούν και δε θα το ψάξουν περαιτέρω.


στις δυνατοτερες και με περισσότερες ρυθμισεις - δε ξερω.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105450 από Fokion
Πιστευω οτι αν ειχα την δυνατοτητα να αυξησω την ποσοτητα αερα κατα την εναυση - που δε ξερω και σε ποια ταχυτητα αντιστοιχει - θα αναβε...

ισως και γι αυτο οι λεβητες δεν εχουν κανενα προβλημα, εχουν αποθεματα δυναμης και ρυθμισεων

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105451 από stoikon
Πάντως Fokion αξίζει να το παλέψουμε γιατί και καλή τιμή έχει και είναι ελληνικό. Σε όσα πέλλετ έκανα δοκιμή και δεν άναβαν, έβγαζαν μόνο καπνό μόλις έδινα περισσότερο αέρα άναβαν. Αλλά εγώ έχω πολλά περιθώρια γιατί το λαμάκι το έχω σχεδόν κλειστό.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105455 από DOOM_NX
Ρε συ... μήπως χρειάζεται χαμήλωμα ο αέρας; Λες ότι πυρώνει αλλά φλόγα δε βγάζει...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105462 από Stavrax
Fokion μην το σπαταλήσεις όλο το υλικό σε δοκιμές καλοκαιριάτικα. Διαφορετική συμπεριφορά θα έχει με τα κρύα καθώς με την διαφορά θερμοκρασίας (κρύο επάνω και ζέστη κάτω) θα έχεις και διαφορετικό ελκυσμό. Από την περιγραφή σου δείχνει ότι δεν μπορεί να διώξει τα καπναέρια γεμίζοντας τον θάλαμο διοξείδιο και μειώνοντας το οξυγόνο. Το χειμώνα θα λειτουργεί αλλιώς.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105464 από Fokion

stoikon έγραψε: Πάντως Fokion αξίζει να το παλέψουμε γιατί και καλή τιμή έχει και είναι ελληνικό. Σε όσα πέλλετ έκανα δοκιμή και δεν άναβαν, έβγαζαν μόνο καπνό μόλις έδινα περισσότερο αέρα άναβαν. Αλλά εγώ έχω πολλά περιθώρια γιατί το λαμάκι το έχω σχεδόν κλειστό.


μα γι' αυτο και το παλευω....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ