Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41836 από stelios02
Απαντήθηκε από stelios02 στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
Τρεις φορές που έτυχε να αγοράσω ηλεκτρική σκούπα ο πωλητής (γνωστός μου) μου έδωσε την εξής συμβουλή: "Αν θέλεις να αντέξει η σκούπα σου, πότε μην την χρησιμοποιήσεις για στάχτες, αλεύρι και γυψοσοβάδες. Αυτή η πούδρα από αυτά τα υλικά περνάει στον κινητήρα και τον χαλάει πιο γρήγορα."
Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά προσπαθώ να το εφαρμόσω.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41841 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Expert Καρδίτσας και Σκούπα Στάχτης
Εντάξει, έχω καταντήσει γραφικός με το να γκρινιάζω συνέχεια! :pinch:

Αλλά, ρε σεις, χθες μίλησα με την Expert Καρδίτσας και με διαβεβαίωσε ότι πουλάει σκούπα στάχτης για αναμμένα κάρβουνα και ζεστή στάχτη κιόλας! Ρώτησα τιμή και μου είπε "από κοντά αυτά".

Πήγε σήμερα η μάνα μου να την αγοράσει και της πούλησαν για 110 ευρώ μια σκούπα της RIWO, ιταλική μάρκα.

Τη φέρνει σπίτι, ανοίγω να διαβάσω οδηγίες και βλέπω ένα σωρό προειδοποιήσεις ότι η σκούπα είναι για ΚΡΥΑ στάχτη και σε καμία περίπτωση να μη ρουφήξουμε αναμμένα κάρβουνα ή ζεστή στάχτη.

Πήρα τηλέφωνο και η κοπέλα που το σήκωσε δεν ήξερε τίποτα. Μου είπε να πάρω σε μισή ώρα.

Συνημμένο αρχείο:
Συνημμένο αρχείο:
Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:
Συνημμένο αρχείο:


Αν ήταν για κρύα στάχτη ρε παιδιά, βρίσκαμε και με τα μισά λεφτά. Έλεος δηλαδή με την κουτοπονηριά των Ελλήνων! Ή μήπως περίμεναν ότι δε θα ξέραμε να διαβάσουμε τα Αγγλικά στο manual; Γιατί οδηγίες στα ελληνικά δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα!
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by DOOM_NX.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arel

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41845 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Expert Καρδίτσας και Σκούπα Στάχτης
νομιζω οτι ειναι υποχρεωτικό να υπαρχουν οδηγιες στα Ελληνικα σε οτιδηποτε προιον...
για παρε κανα τηλεφωνο το συνηγορο του καταναλωτη....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41857 από DOOM_NX
Η EXPERT ισχυρίστηκε ότι ΕΒΥΚ, από την οποία την αγοράζει, της είπε ότι κάνει για ζεστή στάχτη. Με έβαλαν να καλέσω την ΕΒΥΚ. Η ΕΒΥΚ είπε ότι έτσι ισχυρίζεται ο διανομέας, ECOPLUS. Με έβαλαν να καλέσω την ECOPLUS. Η ECOPLUS μου έδωσε τηλέφωνο του υπεύθυνου για την Καρδίτσα. Μιλάω με μια κυρία στο τηλέφωνο και ισχυρίζεται ότι η σκούπα είναι για "χλιαρή" στάχτη. Ούτε ζεστή ούτε κρύα. Χλιαρή παρακαλώ. Της λέω ότι έχει προειδοποιητικό αυτοκόλλητο που βγάζει μάτια επάνω και στο manual αναφέρει ρητά ότι είναι για ΚΡΥΑ και μόνο στάχτη. Ισχυρίστηκε ότι το εργοστάσιο υποστηρίζει το αντίθετο. "Μα το εργοστάσιο", της λέω, "δίνει οδηγίες χρήσης που γράφουν για κρύα στάχτη. Ελληνικές οδηγίες δεν έχει; Ξέρετε ότι είναι παράνομο να κυκλοφορούν χωρίς ελληνικές οδηγίες χρήσης τα προϊόντα;" Ε κάπου εκεί σταμάτησε τον αντίλογο και είπε ότι θα την πάρουν πίσω. Μου είπε να περιμένω να συνεννοηθεί και θα ξανακαλέσει.

Αν είναι δυνατόν, τι τραβάμε για μια σκούπα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arel, plaintiff

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41860 από panos78
Φίλε στη θέση σου απλά θα έπαιρνα την σκούπα, θα την πήγαινα στην expert και θα τους έλεγα να την βάλουν εκεί που ξέρουν. Αυτοί είναι υπεύθυνοι να ξέρουν τι πουλάνε. Θα πρέπει είτε να την αντικαταστήσουν με κάποια άλλη που κάνει τη δουλειά που θέλεις ή να σου επιστρέψουν τα χρήματα σου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41864 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Απ: Σκούπα στάχτης
η κοινωνια της - βλακωδους - αρπαχτης.....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.181 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ