Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68372 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σκούπα στάχτης
πρεπει καποιος να εχει και τις δυο να σου απαντησει
εμενα παντως με το χαρτινο φιλτρο αν και γεμιζει σχεδον αμεσα το καθαριζω καθε βδομαδα ...
κι επειδη εχει βρωμα θα το παρατησω μεχρι να σταματησει να τραβαει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68417 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Σκούπα στάχτης

dimlyk έγραψε: πρεπει καποιος να εχει και τις δυο να σου απαντησει
εμενα παντως με το χαρτινο φιλτρο αν και γεμιζει σχεδον αμεσα το καθαριζω καθε βδομαδα ...
κι επειδη εχει βρωμα θα το παρατησω μεχρι να σταματησει να τραβαει


Ναι σωστά, απλά μια σκέψη έκανα ότι οι σκουπες που έχουν το μικρό φίλτρο όπως η cenerill ακριβώς κάτω απο το μοτέρ (σε αντίθεση με το μεγάλο που καλύπτει όλο τον κάδο περιμετρικά ) είναι πιο εύκολα διαχειρισιμος στο πλύσιμο έτσι δεν είναι ;


Walk of life

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68421 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σκούπα στάχτης
πλυσιμο ?... μ ενα πινελο το καθαριζω ... δεν ξερω αν θα χρειαστει κατι τετοιο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68690 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Σκούπα στάχτης
Εγω έχω την colorato την 1200αρα την τροχήλατη η οποία είναι πολύ καλή για ζεστές στάχτες, αλλά η άτιμη όπως αναφέρει και παραπάνω συμφορουμίτης, "λιποθυμάει" έυκολα. Με πινέλο το καθαρίζω και εγώ το φίλτρο αλλά θέλει στάνταρ και πλύσιμο. Δηλαδή κανα 2 σκουπίσματα τα κάνει στο τρίτο άντε γεια... Κάθε φορά που καθαρίζω το πινέλο το έχω ανα χείρας. Πάντως το ξαναλέω για ζεστές στάχτες είναι μια χαρά, βάζω και λίγο νερό στον κάδο για τον φόβο των ιουδαίων και τράβαω τις στάχτες αβασάνιστα.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68720 από celestial_penso
Απαντήθηκε από celestial_penso στο θέμα Σκούπα στάχτης
Ρε παιδιά, ψάχνω στην Wiltec αλλα δεν το βρίσκω το φιλτρο, έχω αγοράσει απο πρίν 3-4 χρόνις σκούπα απο τα lidl (μία κίτρινη) και εάν βάλω και στο στρογγυλό(που κουμπώνει στον κουβά) φίλτρο θα είναι μία χαρά!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68725 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Σκούπα στάχτης

tzistsam έγραψε: Εγω έχω την colorato την 1200αρα την τροχήλατη η οποία είναι πολύ καλή για ζεστές στάχτες, αλλά η άτιμη όπως αναφέρει και παραπάνω συμφορουμίτης, "λιποθυμάει" έυκολα. Με πινέλο το καθαρίζω και εγώ το φίλτρο αλλά θέλει στάνταρ και πλύσιμο. Δηλαδή κανα 2 σκουπίσματα τα κάνει στο τρίτο άντε γεια... Κάθε φορά που καθαρίζω το πινέλο το έχω ανα χείρας. Πάντως το ξαναλέω για ζεστές στάχτες είναι μια χαρά, βάζω και λίγο νερό στον κάδο για τον φόβο των ιουδαίων και τράβαω τις στάχτες αβασάνιστα.


Αυτό είναι ταλαιπωρία δεν ξέρω τι λέτε εσείς ..... Εγω μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ ένα επαναφορτιζενο black & decker DustBuster flexi για τις περιφερειακές στάχτες μονον και όχι για τον συλλέκτη στάχτης τον οποίο αδειαζω απευθείας στα σκουπίδια, και τα παει μια χαρα. Αν είναι να δώσω 60 ευρω για να παρω μια απο τα ίδια , κρατάω και αυτό που έχω. Την καθαρίζω 1-2 φορές την εβδομάδα και είναι μια χαρα. Θα κερδίσω τελικά τίποτε με την αγορά μιας ειδικής για τη στάχτη σκούπα ;



Walk of life

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ