Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87721 από nikkal
Απαντήθηκε από nikkal στο θέμα Σκούπα στάχτης
Τελικά παρήγγειλα κι εγώ την σκούπα Ribitech από το eshop. Επειδή είχα παραγγείλει κι ένα φίλτρο, δεν την έχω παραλάβει ακόμα.
Η Wiltec με τα φίλτρα και τα μεταφορικά, ερχόταν λίγο πιο ακριβή, αλλά τα φίλτρα ήταν διαθέσιμα από Απρίλιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89022 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Σκούπα στάχτης
Παιδιά εγώ έχω την σκούπα του Μοσχάλη. Μου πετάει απο την εξαγωγή ομως στάχτη. Έχει ένα φίλτρο στον καδο της . Μπορώ να βάλω και δεύτερο φίλτρο στο καπάκι εκει που είναι η εξαγωγή; ; Ειδα οτι πολλές σκουπες εχουν και δεύτερο φίλτρο αυτό το HEPA; ; Και πού μπορω να βρω τέτοιο; ;
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by georgebest.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89026 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σκούπα στάχτης
το χαρτινο φιλτρο θελει και την μεταλικη υποδοχη μαζι ...και δεν μπαινει ευκολα αν δεν υπαρχουν υποδοχες
νομιζω παντως οτι αν δεν εχει παθει ζημια το φιλτρο σου .... δεν το τοποθετεις σωστα ... αν κι εχει αναφερθει κι αλλη τετοια περιπτωση ...νομιζω λυθηκε με λιγη προσοχη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89027 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Σκούπα στάχτης

georgebest έγραψε: Παιδιά εγώ έχω την σκούπα του Μοσχάλη. Μου πετάει απο την εξαγωγή ομως στάχτη. Έχει ένα φίλτρο στον καδο της . Μπορώ να βάλω και δεύτερο φίλτρο στο καπάκι εκει που είναι η εξαγωγή; ; Ειδα οτι πολλές σκουπες εχουν και δεύτερο φίλτρο αυτό το HEPA; ; Και πού μπορω να βρω τέτοιο; ;


Σου πετάει από την εξαγωγή γιατί το φίλτρο δεν εφαρμόζει καλά στον κάδο. Μήπως το έπλυνες και...μάζεψε; Στη δικιά μου που απλά το τινάζω, δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου το δεύτερο, και δεν βγάζει καθόλου από την εξαγωγή.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89175 από field-boss
Απαντήθηκε από field-boss στο θέμα Σκούπα στάχτης
παρήγγειλα τη CENEFLAME 1200WATT στα 59€.ελπίζω να αξίζει τα χρήματα της :whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89237 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Σκούπα στάχτης
Είναι εντυπωσιακό πως το φίλτρο ΗΕΡΑ καθαρίζει πολύ καλύτερα με ένα τίναγμα-χτύπημα, παρά με λίτρα ζεστού νερού που δοκίμαζα πριν. Συμπέρανα πως δεν θέλουν πλύσιμο αυτές οι σκούπες. Βγάζεις το φίλτρο ή όλο το καπάκι μαζί και τα τινάζεις μέσα σε σακκούλα σκουπιδιών την οποία φροντίζεις να μην αφήνει να βγούν έξω σκόνες.
Το τίναγμα περιλαμβάνει και μικρές σφαλιαρίτσες ή χτυπήματα με το πίσω μέρος του πινέλου που έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιείς.
Εναλλακτικά, αν βιάζεσαι, σβήνεις τη σκούπα και της ρίχνεις μερικές σφαλιάρες κοντά στο σημείο που πιάνει το φίλτρο. Ξαναανάβεις και συνεχίζεις το σκούπισμα.

Αυτά νομίζω πως έχουν αναφερθεί και παραπάνω.

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.206 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ