Αγριαγκινάρα: το μέλλον στο οικονομικό καύσιμο

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103173 από Διονύσιος
Αμεσότητα μπράβο!
Κοκινάβα που έχετε την καλλιέργεια? Γιατί αν είμαστε μακριά...Εγώ είμαι Κεντρική Μακεδονία αλλά όπως και να έχει σε κάτι θα μπορείτε να με βοηθήσετε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103175 από stratis 1
. Η τεχνολογία που έχει αναπτύξει η Soukos Robots είναι η σταθεροποίηση-απενεργοποίηση της μάζας χρησιμοποιώντας υπερπήδηση ηλεκτρονίων στην μονάδα του χρόνου, καθώς και σύμπλεγμα τεχνολογιών για την ολοκληρωτική σταθεροποίηση αυτής της μάζας.
Συγκεκριμένα, το προϊόν κατά την παραμονή του εντός της κάψουλας σταθεροποίησης τοποθετείται εντός ηλεκτρικού πεδίου, το οποίο δημιουργείται από την εφαρμογή θετικού φορτίου υψηλής και ελεγχόμενης έντασης στο ηλεκτρόδιο του αναδευτήρα, που διασχίζει αξονικά την κάψουλα, και του αρνητικού φορτίου στα τοιχώματα της κάψουλας. Λόγω της σύνθεσης του προϊόντος αλλά και της υγρασίας του (η οποία ρυθμίζεται αυτόματα από την ελεγχόμενη είσοδο των στραγγισμάτων στην κάψουλα), προκαλείται στιγμιαία υπερπήδηση ηλεκτρονίων λόγω της σταθερής ωμικής αντίστασης που δημιουργούμε στη μάζα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα τη ροή ηλεκτρονίων εντός της μάζας, το σπάσιμο των δεσμών του DNA στους ζώντες οργανισμούς, όπως βακτήρια κ.λπ., και την απαλλαγή του προϊόντος από μικρόβια και μικροοργανισμούς. Με τον τρόπο αυτό επιτυγχάνεται η δευτεροβάθμια αποστείρωση της μάζας του υλικού που διέρχεται μέσα από την κάψουλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103176 από dimlyk

creta pellet έγραψε: Λιγη σοβαροτητα δεν βλαπτει.Γιαυτο εχουν καταντησει την ελλαδιτσα μας ετσι που την καταντησανε .


τι υπονοει εδω ?????

Βαγγελη
αφορουσε εταιρια ανακυκλωσης κι οχι εταιρια παραγωγης
γυρω απο το θεμα ομως υπαρχει αρκετη παραφιλολογια και συνομοσιολογια
με την εμπλοκη των ΜΜΕ και των μεγαλοεργολαβων οποτε καλο ειναι να μην το συνεχιζουμε ;)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103178 από vag1234
Μου αρέσει που όλοι έχουμε φύγει για τριήμερο.. Προσωπικά θα λιώσω το κορμί μου στο γραφείο το τριήμερο.

Κάτι δεν κάνω καλά, όλοι αραχτοί, τίγκα όλα τα ξενοδοχεία στην Κάρυστο για το τριήμερο και έγω τρέχω να προλάβω τις δουλειές και τα έξοδα.. Αύριο ίσως προλάβω ένα μπανάκι..

Τι δεν κάνω καλά ρε πο..τη μου??

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103179 από vag1234

dimlyk έγραψε:

creta pellet έγραψε: Λιγη σοβαροτητα δεν βλαπτει.Γιαυτο εχουν καταντησει την ελλαδιτσα μας ετσι που την καταντησανε .


τι υπονοει εδω ?????

Βαγγελη
αφορουσε εταιρια ανακυκλωσης κι οχι εταιρια παραγωγης
γυρω απο το θεμα ομως υπαρχει αρκετη παραφιλολογια και συνομοσιολογια
με την εμπλοκη των ΜΜΕ και των μεγαλοεργολαβων οποτε καλο ειναι να μην το συνεχιζουμε ;)


Οκ απλά ρώτησα επειδή δεν ήξερα.. ¨Ετσι όπωε το λες μάλλον να τον φάνε προσπάθησαν τα συμφέροντα..Είδωμεν!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103181 από stratis 1

vag1234 έγραψε:

dimlyk έγραψε:

creta pellet έγραψε: Λιγη σοβαροτητα δεν βλαπτει.Γιαυτο εχουν καταντησει την ελλαδιτσα μας ετσι που την καταντησανε .


τι υπονοει εδω ?????

Βαγγελη
αφορουσε εταιρια ανακυκλωσης κι οχι εταιρια παραγωγης
γυρω απο το θεμα ομως υπαρχει αρκετη παραφιλολογια και συνομοσιολογια
με την εμπλοκη των ΜΜΕ και των μεγαλοεργολαβων οποτε καλο ειναι να μην το συνεχιζουμε ;)


Οκ απλά ρώτησα επειδή δεν ήξερα.. ¨Ετσι όπωε το λες μάλλον να τον φάνε προσπάθησαν τα συμφέροντα..Είδωμεν!!



Απο οσο καταλαβα ,το συστημα πελετοποιησης στην χωματερη δεν δουλεψε οπως επρεπε λογω ελειψης εμπειρίας του προσωπικου στα μηχανηματα πελλετοποιησης αλλα και λογω της ανομοιογενειας της πρωτης υλης.
Εδω προσπαθουμε να φτιαξουμε πελλετ απο ομοιογενες υλικο και μεχρι να βρουμε ακρη περνανε μηνες!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ