Αγριαγκινάρα: το μέλλον στο οικονομικό καύσιμο

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103210 από stratis 1

DOOM_NX έγραψε:

stratis 1 έγραψε: Και ορισμενοι θα θερμαίνονταν απο ανακυκλωμενα ''σκουπιδια''και οχι καιγοντας 'επιπλα'

Ελπίζω να αναφέρεσαι σ'αυτούς που καίνε καρέκλες στα τζάκια τους...


Αναφερομαι σε αυτους που καινε πελλετ με 300 ευρω τον τονο εως την Αθηνα και με 400 τον τονο στην Κρητη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103242 από DOOM_NX

stratis 1 έγραψε:

DOOM_NX έγραψε:

stratis 1 έγραψε: Και ορισμενοι θα θερμαίνονταν απο ανακυκλωμενα ''σκουπιδια''και οχι καιγοντας 'επιπλα'

Ελπίζω να αναφέρεσαι σ'αυτούς που καίνε καρέκλες στα τζάκια τους...


Αναφερομαι σε αυτους που καινε πελλετ με 300 ευρω τον τονο εως την Αθηνα και με 400 τον τονο στην Κρητη

Ό,τι πεις! :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103391 από Διονύσιος
Κοκκιναβα που πήγες, διακοπές?
Σας έστειλα στην εταιρεία ένα email με κάτι ερωτήσεις...
Δε θα μου απαντήσεις ούτε εσύ?
Κάτι δεν πάει καλα με την αγριαγγινάρα μου φαίνεται, ούτε από το Π.Θεσσαλίας μου απάντησαν...
Μήπως είναι απάτη η υπόθεση?
Ξερει κανείς να απαντήσει αν η αγραιαγγινάρα σε μορφή ενσιρόματος μπορεί να καεί σε λέβητες βιομάζας?
Τι προβλήματα παρουσιάζει? Στην αποθήκευση και την καύση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103393 από stratis 1

Διονύσιος έγραψε: Κοκκιναβα που πήγες, διακοπές?
Σας έστειλα στην εταιρεία ένα email με κάτι ερωτήσεις...
Δε θα μου απαντήσεις ούτε εσύ?
Κάτι δεν πάει καλα με την αγριαγγινάρα μου φαίνεται, ούτε από το Π.Θεσσαλίας μου απάντησαν...
Μήπως είναι απάτη η υπόθεση?
Ξερει κανείς να απαντήσει αν η αγραιαγγινάρα σε μορφή ενσιρόματος μπορεί να καεί σε λέβητες βιομάζας?
Τι προβλήματα παρουσιάζει? Στην αποθήκευση και την καύση?


Για απατη δεν ξερω αλλα πες μου εσυ ποιο ειδος βιομαζας το ενσιρωνουμε πρωτα και μετα το καιμε?????

''''Ενσίρωση είναι η διαδικασία της ζύμωσης φυτικών προϊόντων με υψηλό περιεχόμενο υγρασίας και υπό αναερόβιες συνθήκες, με σκοπό τη διατήρηση του προϊόντος αλλά και τη βελτίωση της θρεπτικής του αξίας για χρήση ως ζωοτροφή. '''''''

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103402 από dimlyk
Διονύσιος

η μονη απατη ειναι (η ηταν) η προτροπη διαφορων μεγαλοσχημονων του χωρου προς τους αγροτες να την καλιεργησουν για να βγαζουν κανα 200 ευρω το στρεμα
κατα τ αλλα μια χαρα ειναι κι εχει και το πλεονεκτημα να μην χρειαζεται γονιμα χωραφια και φυσικους πορους(νερο) οπως αλλα ειδη καλλιεργειων βιοκαυσιμων


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103461 από Διονύσιος
Ναι αδερφέ και εγώ το έχω ψάξει πολύ και νομίζω ότι θα μου κάνει για την δουλεία μου.
Όσο για το ενσίρομα αυτό που ενούμε όταν λέμε σε ΜΟΡΡΦΗ ενσιρόματος ενοούμε στις διαστάσεις όπως κόβετε για ενσίρομα! και υγρασία στο 10% και όχι φυσικά "χωνεμένο" γιατί μην ξεχνάμε ότι σε αυτή τη μορφή ευελπιστούμε να το κρατήσουμε όλο το χειμώνα! Σε καλες αποθηκευτικές συνθήκες.

Αλλά που είναι η Κοκκινάβαααα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ