Αγριαγκινάρα: το μέλλον στο οικονομικό καύσιμο

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103462 από stratis 1

Διονύσιος έγραψε: Ναι αδερφέ και εγώ το έχω ψάξει πολύ και νομίζω ότι θα μου κάνει για την δουλεία μου.
Όσο για το ενσίρομα αυτό που ενούμε όταν λέμε σε ΜΟΡΡΦΗ ενσιρόματος ενοούμε στις διαστάσεις όπως κόβετε για ενσίρομα! και υγρασία στο 10% και όχι φυσικά "χωνεμένο" γιατί μην ξεχνάμε ότι σε αυτή τη μορφή ευελπιστούμε να το κρατήσουμε όλο το χειμώνα! Σε καλες αποθηκευτικές συνθήκες.

Αλλά που είναι η Κοκκινάβαααα?



Αρα το θες σε μορφη wood chip η ροκανιδιου η πριονιδιου.
Παιρνεις λοιπον απο την Κοκκιναβα μια ποσοτητα σε αυτη τη μορφη,τη βαζεις στο μηχανημα σου και βλεπεις αν σου κανει.
Για να σε βοηθησω τωρα που χρησιμοποιουμε σωστη ορολογια,σε μορφη πριονιδιου δηλαδη περασμενη μονο απο σφυρομυλο τη δοκιμασα πριν ενα μηνα στον δικο μου καυστηρα με πολυ καλα αποτελεσματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103633 από Διονύσιος
Για τον Stratis 1
Ευχαριστώ φίλε μου εγώ λόγου του ότι οι κοχίες τροφοδοοσίας είναι Φ80 θα ήθελα να το κάψω εντελώς όπως βγαίνει από το χωράφι! χωρίς καμία επεξεργασία γιατί όπως καταλαβαίνεις θα χρειάζετε πολύ μεγάλη υποδομή για τέτοια ποσότητα που μιλάμε.
Εντομεταξυ την Κοκκιναβα την βρήκα αλλά έχει πολύ λίγο και αυτό βέβαια είναι έτοιμο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103641 από κοκκιναβα

Διονύσιος έγραψε: Για τον Stratis 1
Εντομεταξυ την Κοκκιναβα την βρήκα αλλά έχει πολύ λίγο και αυτό βέβαια είναι έτοιμο...



καλημερα κ.Διονυση,
αν καταλαβα καλα, η ποσοτητα που σας προσφεραμε (12 τονοι ετιμοπαραδωτοι) δεν σας καλυπτη. :(
Θα χρειαστειτε απεξεργαστη αγριαγκιναρα, την οποια επισης μπορειτε να προμηθευτειτε απο την εταιρια μας.
Τα μεταφορικα θα ειναι αρκετα, μιας και το προιον ειναι ογκοδες.

κυριακη :)

Κυριακη Παπαδοπουλου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103645 από stratis 1

Διονύσιος έγραψε: Για τον Stratis 1
Ευχαριστώ φίλε μου εγώ λόγου του ότι οι κοχίες τροφοδοοσίας είναι Φ80 θα ήθελα να το κάψω εντελώς όπως βγαίνει από το χωράφι! χωρίς καμία επεξεργασία γιατί όπως καταλαβαίνεις θα χρειάζετε πολύ μεγάλη υποδομή για τέτοια ποσότητα που μιλάμε.
Εντομεταξυ την Κοκκιναβα την βρήκα αλλά έχει πολύ λίγο και αυτό βέβαια είναι έτοιμο...



Αν μπορεις βαλε μερικες φωτογραφιες απο τον καυστηρα και απο τον λεβητα.
Προφανως η διαμετρος της σωληνας του κοχλια ειναι 80 ποντους, ετσι??
Ειναι φτιαγμενος για να περναει wood chips??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103646 από htsopelas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #103696 από kiko73
Καλησπερα σε ολους!
Εχω τον λεβητα STARFIRE MAXI 30 ο οποιος ειναι πολυ απλος και δεν χρειαστηκε να ασχοληθω καθολου με ρυθμισεις.
Σαν πρωτη χρονια εμεινα πολυ ευχαριστημενος.
Φετος πριν παραγγειλω πελλετ θα θελα πρωτα να κανω καποιες δοκιμες με διαφορα πελλετ οπως αυτο της Κυριακης(κοκκιναβα).
Κυριακη θα θελα να δοκιμασω και πελλετ αλλα και θρυμα αγριαγκιναρας οπως καποιοι αλλοι φιλοι εδω.
Μπορεις να μου στειλεισ δειγματα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ