Αγριαγκινάρα: το μέλλον στο οικονομικό καύσιμο

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104263 από Διονύσιος
Χαίρετε.
Συγχαρητήρια στο κτήμα Κόκκινου!
Εχτές πραγματοποιήσαμε μια επισκεψη στους χώρους όπου κατασκευάζοντε τα Pellets στη μονάδα του κ Νίκου και της Κυριακής (Κοκινάβας). Πολύ ωραία! Πρόκειτε επι το πλήστον για μια ιδιοκατασκευή που τιμάει τον ιδιωκτήτη για την εφευρετικότητα, το μεράκι και την όρεξη για δουλειά! Εγώ προσωπικά χαίρομε τέτοιους ανθρώπους που με τον μόχθο τους προσπαθούν για ότι καλύτερο. Θα πρέπει να ενισχυθούν από όλους εκεί κοντά και όσοι μπορούν να χρησημοποιούν το καύσιμο αυτό να το προτιμήσουν! Μου έκανε εντύπωση το ότι δεν δείνουν ιδιέταιρη σημασία στους αριθμούς αλλά στο αποτέλεσμα! Έτσι αυτό που μετράει είναι αν ο εκάστοτε λέβητας "το πάει " το υλικό ή όχι αν και δεν άκουσα πουθενά για λέβητες που δεν "το πάνε". Ίσως βέβαια αυτοί οι High Tech να αντιμετοπήσουν κάποιο πρόβλημα με τη στάχτη αλλά κακά τα ψέματα όποιος έχει να αγοράσει λέβητα High Tech δεν ψάχνει για φτηνό καύσιμο!
Έτσι λοιπόν είναι μια ενδιαφέρουσα πρόταση αυτό το mix Pellet το οποίο αξίζει κανείς έστω και για δοκιμή να το ελέγξει.
Και πάλι μπράβο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104275 από DOOM_NX
Ευχαριστούμε για το review... Αν και έχω μια ένσταση όσον αφορά τους high-tech!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104278 από electron

nikolas έγραψε: Καλημερα Χρισαφη,

κατα αρχην ειμαι συναδερφισα Αγροτησα και λεγομε κιριακι. :ohmy:
"επιφυλακση". :ohmy:

κε αιμαινα μαι λεναι νηκωλα
ανται γοια :whistle:

Υ.Γ. Κάτι παίζει εδώ ????????? είναι δυνατόν να μην ξέρω να γράφω το όνομα μου άντε όλα τα άλλα χίλια ορθογραφικά δεν πειράζει αφού είμαι αλλοδαπός. Μήπως από εκεί βγαίνει και το "ο Ελληνας δεν αλλάζει"


+1


Μέρος του μηνύματος είναι κρυμμένο για τους επισκέπτες. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να το δείτε.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104279 από electron

xrysafis72 έγραψε: .....ότι είναι δύσκολο σε κάποιον που ζει στην πόλη και καεί 5 τόνους "αγροπελλετ" πως θα πετάξει από 300 έως500 κιλά σταχτη σε κάδους απορριμμάτων της γειτονιά στου(λόγου όγκου)?


Και γιατί να το πετάξουμε στους κάδους?, η στάχτη κάνει κάλο στα φυτά, εγώ όταν έκαιγα πυρηνοξυλο, (και πελλετ επίσης) την σταχτη την ρίχνω στον κήπο. μεγαλώνει και η λεμονιά και να δεις κάτι λεμονιά ΝΑ! Ασε που απο την μυρωδιά την "κάνανε" και τα γατιά γιατί μας έχεζαν.. :lol:

Όποτε απλα τα πράγματα, αν δεν εχετε κήπο βρείτε καπου και πεταχτε την.. η στου γείτονα :P


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104281 από DOOM_NX
Δεν μπορείς να ρίξεις τη στάχτη οπουδήποτε. Πρέπει το χώμα σου να την έχει ανάγκη. Η στάχτη είναι πολύ αλκαλική, οπότε αν καλιεργείς μελιτζάνες και το χώμα σου αλκαλικό, δεν είναι καθόλου σοφό να τη ρίξεις. Μην ξεχνάμε και ότι η στάχτη δεν περιέχει καθόλου άζωτο. Οπότε είναι πολύ προτιμότερο ένα αζωτούχο λίπασμα.

www.kalliergo.gr/home-kalliergo/ph-edafos-xoma.html

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #104287 από xrysafis72

DOOM_NX έγραψε: Ευχαριστούμε για το review... Αν και έχω μια ένσταση όσον αφορά τους high-tech!



θα μας την αναλυση την ενσταση που εχεις?
εγω παντος εχω καυστηρα φερολι π12 που ειναι απο τα δυσκολοτερα μηχανακια,αλλα με την βοηθεια του φορουμ τον εχω μαθει σαν να τον εχω κατασκευαση εγω. :P
ασε για κατι πανφαγου καυστηρε που δεν προλαβαινε η πυροσβεστηκη να τρεχει εδω στην περιοχη!!!
ο δικος μου μεχρι να τον μαθω το μονο προβλημα που ειχα ειναι να εχει βγαλει μπλοκο και να μην δουλευη!!
τωρα δουλευει με ξυλο πελλετ και ειναι σαν πετρελαιο καυστηρας :woohoo:

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ