Αγριαγκινάρα: το μέλλον στο οικονομικό καύσιμο

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101721 από dimlyk
Στρατη κανεις λαθος
οι πιστοποιησεις δεν ειναι γερμανικες
ολα τα μεγαλα βιομηχανικα κρατη και σ ολο τον κοσμο εκτος ισως της κινας προς το παρον εχουν τις δικες τους .

συμφωνω παντως σε αλλο επιπεδο για τον ρολο των πιστοποιησεων

xrysafis72
δεν ξερω τι ισχυει στον τομεα που αναφερεις,,,στο πελλετ ομως ειναι πολυ συγκεκριμενα και γνωστα τα αμεσα κοστη πιστοποιησης και προφανως μεταφερονται στον τελικο καταναλωτη :)
το μεγαλυτερο κοστος στην ολη διαδικασια ειναι ο ποιοτικος ελεγχος η επιλογη των πρωτων υλων και εν μερει η δομη λειτουργιας της ιδιας της παραγωγικης μοναδας


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101726 από DOOM_NX

stratis 1 έγραψε: Η ιστορια επαναλαμβανεται
το χουι δεν αλλαζει
το DNA διαιωνιζεται

Ο χιτλερ δεν προλαβαινε να παει σε ολα τα κρεματορια,ειχε βοηθους!! :woohoo: :woohoo:

Α! δεν θελω να πω τιποτε,απλως 'σκεπτομαι γραπτα' (κατα Ουγγο Τσαβες)

Σόρρυ αλλά δεν είναι αυτός ο κόσμος που ονειρεύομαι. Το θέμα είναι να βρούμε όλοι οι λαοί τι μας ενώνει και να πάμε μπροστά και όχι να κοιτάμε τι έκανε ο κάθε αρρωστημένος που την έβλεπε ηγέτης και έβαλλε προς όλες τις κατευθύνσεις. Είμαι σίγουρος πως υπήρχαν φιλειρηνικοί πολίτες σ'αυτή τη χώρα που ονομάζεται Γερμανία και τους εξανάγκασαν να στραφούν εναντίον των συνανθρώπων τους.

Καλό θα ήταν να μην είμαστε καχύποπτοι, προκατειλημένοι, εθνικιστές, ρατσιστές, φασίστες, ναζιστές κλπ...

Κάποια στιγμή πρέπει να δούμε και τι έχει προκύψει από τη συνεργασία των λαών, όχι μόνο από τους πολέμους. Η ξενοφοβία δεν ήταν ποτέ καλό πράγμα. Ευτυχώς η νέα γενιά δεν έχει ζήσει τον πόλεμο και δε βλέπει με τόσο μίσος τους ξένους.

xrysafis72 έγραψε: παιδια μην το κουραζεται με της πιστοποιηστεις!!!!
εχει ασχολειθη κανενας σας με αυτες σαν παραγωγος?
θα σας πως την δικη μου ιστορια:
ειμαι παραγωγος τριφυλιου,και ειπα να πιστοποιησω το προιον μου σαν βιολογικο.δεν ειχα προβλημα με τιποτα απο της εταιριες πιστοποιησης το μονο προβλημα που ειχα ηταν οτι μου περνανε ολοιτην επιδοτηση και μερικα χρηματα απο την παραγωγη καθε χρονο.στην ερωτηση μου για ποιον λογο να ποιστοποιησω,ειπαν οτι θα μπορω να πουλαω ακριβοτερα το τριφυλι σε βιολογηκες μονοδες τιμη σημερα μη βιολογικο (19 λεπτα/κιλο)το βιολογικο(30 λεπτα/κιλο)
το δεχτηκα και τους ειπα να μου βρουν αγορα να το προοθησω και μου απαντησαν οτι δεν ειναι δικη τους δουλεια αυτο.και ετσι μπηκα στη διαδικασια να φτιαχνω βιολογικο πελλετ(τριφυλιου)με πολλη λιγοτερα χρηματα σε εταιρια πιστωποιησης.ετσι δουλευη το συστημα με τα μεταποιημενα αγροτικα προιοντα και οχι τα πρωτογενη.για μενα η ποιο καλη πιστωπηση και διαφημησει ειναι η σταθερη πελατια και το ανθρωπινο προσωπο που εχουμε ακομα στην επαρχια και ειδηκοτερα στα χωρια!!!!

Αν και είναι κάτι τελείως διαφορετικό, δε σου φταίει ο οργανισμός πιστοποίησης αν εσύ δεν μπορούσες να βρεις αγορά για τη διάθεση του πιστοποιημένου προϊόντος σου... Αν εγώ πάω και πιστοποιήσω βιολογικό γάλα σκατζόχοιρου, ποιος θα το αγοράσει; Πρώτα κοιτάμε την αγορά και μετά βλέπουμε αν αξίζει να καλλιεργήσουμε ή να πιστοποιήσουμε κάτι...
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101736 από stratis 1

DOOM_NX έγραψε: Σόρρυ αλλά δεν είναι αυτός ο κόσμος που ονειρεύομαι. Το θέμα είναι να βρούμε όλοι οι λαοί τι μας ενώνει και να πάμε μπροστά και όχι να κοιτάμε τι έκανε ο κάθε αρρωστημένος που την έβλεπε ηγέτης και έβαλλε προς όλες τις κατευθύνσεις. Είμαι σίγουρος πως υπήρχαν φιλειρηνικοί πολίτες σ'αυτή τη χώρα που ονομάζεται Γερμανία και τους εξανάγκασαν να στραφούν εναντίον των συνανθρώπων τους.

Καλό θα ήταν να μην είμαστε καχύποπτοι, προκατειλημένοι, εθνικιστές, ρατσιστές, φασίστες, ναζιστές κλπ...


(απο προιγουμενο ποστ δικο σου)
Και επειδή ξέρω τι "ζαβολιές" κάνουν οι παραγωγοί στον τόπο μου, καλύτερα μακριά και αγαπημένοι.

Κάποια στιγμή πρέπει να δούμε και τι έχει προκύψει από τη συνεργασία των λαών, όχι μόνο από τους πολέμους. Η ξενοφοβία δεν ήταν ποτέ καλό πράγμα. Ευτυχώς η νέα γενιά δεν έχει ζήσει τον πόλεμο και δε βλέπει με τόσο μίσος τους ξένους.



Συμπερασμα
Οποιος βριζει και απορρίπτει συλιβδειν τους Ελληνες εξ αιτιας ενος περιστατικου
αλλα αντιθετα ειναι φανατικος αγοραστης ξενων προιοντων και αγορων, ΔΕΝ ειναι ρατσιστης ΚΑΙ ξενοφοβικος.

Εγω στον 2ο παγκοσμιο πολεμο ημουν λοχαγος ειχα και παρασιμο !!!!
Ειμαι της παλιας γενιας για αυτο φωναζω παρτε ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ,οχι γιατι με τη ξενομανια καταστραφηκαμε.
Τραβα ρωτα εναν Γερμανο η εναν Γαλο η εναν Αγγλο να σου πει για ποιους λογους προτιμανε τα δικα τους προιοντα.
Θα σου απαντησουνε οτι ψωνιζουν τα δικα τους προιοντα για να εχουν οι ιδιοι δουλεια.
Τοσο απλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101743 από dimlyk
Στρατη αν και συμφωνω μαζι σου η σχεση πρεπει να ειναι αμφιδρομη
καποτε για να προσληφθει "ξενος" ναυτικος σε νορβηγικο καραβι επρεπε να μην υπαρχει ουτε ενας ανεργος η διαθεσιμος νορβηγος ναυτικος :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101749 από stratis 1
Δημητρη ετσι πρεπει να λειτουργει ενα κρατος.
Πρωτα οι "μετοχοι"του κρατους,και μετα ο κοσμος ολος.

Η ξενοφοβια ειναι κακο οπως και η ξενολαγνεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101751 από PRIMUS 45

stratis 1 έγραψε: Δημητρη ετσι πρεπει να λειτουργει ενα κρατος.
Πρωτα οι "μετοχοι"του κρατους,και μετα ο κοσμος ολος.

Η ξενοφοβια ειναι κακο οπως και η ξενολαγνεια.



Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ