Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81585 από thomas

γιαννης-δραμα έγραψε: Τι γινετε με την προκαταβολη απο το προγραμα εξοικονομω θα μπει καποια στιγμη?
Εχω υπογραψη την δανειακη συμβαση εδω και 6 εβδομαδες και ακομα ουτε φωνη ουτε ακροαση.
Μπηκε σε καποιον η προκαταβολη(αν ενημερωθηκαν εννοω)απο αυτους που υπεγραψαν τον Δεκεμβρη?
Εν το μεταξυ δεν μου εχει ερθει και τιποτα απ την τραπεζα(χαρτια),ειναι φυσιολογικο αυτο?

το ιδιο και μενα φιλε,ξερει καποιος αλλος κατι που μπορουμε να κανουμε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81609 από klaz
Υπομονη να κανετε.αφου αναγκαστικα μπλεξατε με τους αλητες τραπεζιτες,οπλιστειτε με μπολικη υπομονη.


Mobile klaz speaking...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81693 από Jole

thomas έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε: Τι γινετε με την προκαταβολη απο το προγραμα εξοικονομω θα μπει καποια στιγμη?
Εχω υπογραψη την δανειακη συμβαση εδω και 6 εβδομαδες και ακομα ουτε φωνη ουτε ακροαση.
Μπηκε σε καποιον η προκαταβολη(αν ενημερωθηκαν εννοω)απο αυτους που υπεγραψαν τον Δεκεμβρη?
Εν το μεταξυ δεν μου εχει ερθει και τιποτα απ την τραπεζα(χαρτια),ειναι φυσιολογικο αυτο?

το ιδιο και μενα φιλε,ξερει καποιος αλλος κατι που μπορουμε να κανουμε;



Καλησπερα σε ολους!!

Προσωπικα εγω ειμαι ευχαριστημενος παιδια!!!

Περιλιπτικα σας αναφερω ολο το ιστορικο:

Εκανα αιτηση στην alpha bank στΑ μεσα Οκτωβριου

Υπαχθηκα στο προγραμμα με την αποφαση της 4/12/2012

Μετα απο 10 μερες μου ηρθε επιστολη απο την τραπεζα για να υπογραψω την συμβαση

Λογω εορτων κ επειδη ηθελαν ενα χαρτι απο τους 2 προμηθευτες μου (τον αριθμο λογαριασμου τους επισημα απο τους ιδιους τους προμηθευτες), υπογραψα την συμβαση στις 4/1/2013.

Εδωσα εντολη για να δωθουν οι προκαταβολες (40%) στις 16/1/2013.

Στις 30/1/2013 τα χρηματα ηταν στους λογαριασμους τους!!! :woohoo: :woohoo:


Η αληθεια ειναι πως κ απο την μερια μου ημουν "κολιτσιδα" στην κοπελα που ετρεχε την αιτηση μου, αλλα ανεξαρτητα απο αυτο, το κεντρικο τμημα της τραπεζας το διαχειριζεται πολυ γρηγορα το προγραμμα, αφου η διορια για τις προκαταβολες ειναι 3 εβδομαδες απο την στιγμη που θα τους δωσω την εντολη και η τρα πεζα τα κατεθεσε σε 2 εβδομαδες!!

Ακομη η τραπεζα ειναι υποχρεωμενη να υπογραψει την συμβαση εντος 1 μηνος (νομιζω το αναφερει στον "οδηγο προγραμματος") απο την ανακοινωση της υπαγωγης στο προγραμμα απο το ΥΠΕΚΑ.

Υπολογιζω σε κανα 15νθημερο να τελειωσω κ την μονωση κ μετα να βγει το 2ο ΠΕΑ κ να καταθεσω ολα τα τιμολογια κ κ τα δελτια αποστολης.
Για να δουμε πως θα "τρεξει" αυτη η τελευταια φαση του προγραμματος.....

Παντως μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ικανοποιημενος!!

Για τριξτε τους λιγο τα δοντια ρε παιδια να εφαρμοσουν τα αυτονοητα, αυτα δηλαδη που ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να κανουν με ΞΕΝΑ λεφτα, κ οχι μονο να παιρνουν τηλ κ να σου χαλανε την διαθεση για μία μερα καθυστερησης της οποιαδηποτε δοσης......... :angry: :evil: :evil:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81929 από argyka
Έτσι για την ιστορία από την μεριά του προμηθευτή θα πω ότι, οι εργασίες και τα χαρτιά του πελάτη μου έχουν τελειώσει εδώ και 2 μήνες και ακόμα είμαι σε αναμονή για την εξόφληση.

Η τράπεζα δε, έχει ξεκινήσει κανονικότατα και εισπράτει τις δόσεις του δανείου... και εδώ και ένα μήνα του λένε ότι είναι θέμα ημερών να γίνει και η εξόφληση.

Από την άλλη πελάτης μου που πήγε να μιλήσει με τράπεζα για να υπαχθεί στο εξοικονομώ, τον έστειλαν κανονικότατα λέγοντάς του ότι μπορεί να κάνει και 1 και ενάμιση χρόνο για να μπει στο πρόγραμμα και αν... βέβαια ο άνθρωπος έφυγε απογοητευμένος.

Αθάνατο Ελληνικό τραπεζικό σύστημα!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82118 από jimopoulos
μετα απο λαθος στην τραπεζα (ημουν στην προηγουμενη λιστα) με εβαλαν ξανα στην σημερινη λιστα που βγηκε.
ειδωμεν για τα συμβολαια ποσο καιρο θα τραβηξει το σεναριο...
υπαρχουν και χειροτερα υπομονη :sick:

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82253 από κοκος
είμαι σε σκέψη να μπω ή να μην μπω στο πρόγραμμα....σκέφτομαι για πλαστικά παράθυρα με εσωτερικό γαλβανιζέ και όχι αλουμινίου μιας και έχουν σχεδόν μισή τιμή...για βοηθήστε λίγο ρε παιδιά...

την υγειά μας να έχουμε....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ