Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82300 από vag1234
Προς το παρόν επιδοτεί 250€ / τ.μ ή 280 € (ανάλογα το είδος του κουφώματος) συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.. Δεν πολυσυμφέρει για αλλαγή ενεργειακών κουφωμάτων μιας και την διαφορά θα πρέπει να την πληρώσεις cash από την τσέπη σου..

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΥΠΟΚΑΤΗΓΟΡΙA ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ ΑΝΩΤΑΤΑ ΟΡΙΑ ΕΠΙΛΕΞΙΜΩΝ ΔΑΠΑΝΩΝ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΑΠΑΝΗΣ
1.Α. Για συρόμενα ή επάλληλα με υαλοπίνακα (χωρίς παντζούρια / ρολά):
250 €/m2
1.Β. Για ανοιγόμενα με υαλοπίνακα (χωρίς παντζούρια / ρολά):280 €/m2
1.Γ. Μόνο Υαλοπίνακες: 75 €/m2
1.Δ. Εξωτερικά συστήματα σκίασης και εξώφυλλα:
Έως 2.500 € ανά ιδιοκτησία

Περίμενε λίγο διότι μάλλον θα άλλαξουν οι όροι του προγράμματος και ίσως δώσουν κάτι παραπάνω...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κοκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82486 από gs1593
Νέες εγκρίσεις 5-2-2013 για όσους ενδιαφέρονται:

www.tempme.gr/PublicPages/NewsAnnouncement4.aspx?ID=23

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82498 από LEONAS
Εγω προτεινω να μετανομαστη το προγραμμα σε " Λιμοκτονω κατ' Οικων "
γιατι για να παρεις εγκριση και ευρα θα λιμοκτονησεις :lol:

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82503 από foxsat

thomas έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε: Τι γινετε με την προκαταβολη απο το προγραμα εξοικονομω θα μπει καποια στιγμη?
Εχω υπογραψη την δανειακη συμβαση εδω και 6 εβδομαδες και ακομα ουτε φωνη ουτε ακροαση.
Μπηκε σε καποιον η προκαταβολη(αν ενημερωθηκαν εννοω)απο αυτους που υπεγραψαν τον Δεκεμβρη?
Εν το μεταξυ δεν μου εχει ερθει και τιποτα απ την τραπεζα(χαρτια),ειναι φυσιολογικο αυτο?

το ιδιο και μενα φιλε,ξερει καποιος αλλος κατι που μπορουμε να κανουμε;


Σε εμενα με το που εβαλα την υπογραφη σε 2 εβδομαδες οι προμηθευετες πηραν την προκαταβολη τους και μαλιστα εδω και τρεις μερες καναμε την εσωτερικη στο ταβανι μόνωση.Μενει να καλυτερεψει λιγο ο καιρος και να ξεκινησουμε την θερμοπρωσοψη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82509 από dim_pan
Γειά σας και από μένα , περιττό να αναφέρω ότι η βοήθεια όλων σας έχει λύσει πολλές απορίες μου.
Να θέσω άλλη μία:
Έχω πάρει προέγκριση δανείου από ΕΤΕ με το τελευταίο εκκαθαριστικό και έχω επιδότηση 35% (πάνω από 20.000€). Μπορώ να περιμένω την φετινή φορολογική δήλωση που θα κάνω και θα είναι κάτω από 20.000€
και να ζητήσω να αλλάξω κατηγορία επιδότησης;
Θα μπορέσει να γίνει αυτό μόνο με το Ε1 ή θα πρέπει να περιμένω στο τέλος της χρονιάς να πάρω και το εκκαθαριστικό από την εφορία;
Μήπως θα μπλέξω την κατάσταση περισσότερο; ή ακόμη και να μην προλάβω να πάρω το δάνειο;

Ευχαριστώ,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #82701 από asfet
Μόνο η τράπεζα μπορεί να σου πει υπεύθυνα αν δέχεται το Ε1 αντί του εκκαθαριστικού.

Μήπως θα μπλέξω την κατάσταση περισσότερο; ή ακόμη και να μην προλάβω να πάρω το δάνειο;

Να την μπλέξεις?...όχι. Θα πάρεις νέα προέγκριση. Η παλιά θα ακυρωθεί.
Ήδη ισχύει ότι: αν περάσουν 4 μήνες από την προέγκριση, χωρίς να καταθέσεις την αίτηση υπαγωγής στο πρόγραμμα, πρέπει να πάρεις νέα προέγκριση.
Να μην προλάβεις να πάρεις το δάνειο?.... Αν εννοείς να εξαντληθούν οι διαθέσιμοι πόροι για την περιφέρεια που ανήκεις, ναι αυτό είναι ένα ενδεχόμενο, αλλά προς το παρόν δεν έχει ακουστεί κάτι σχετικό.

Άννα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa, dim_pan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.126 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ