Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83025 από argyka

κοκος έγραψε: είμαι σε σκέψη να μπω ή να μην μπω στο πρόγραμμα....σκέφτομαι για πλαστικά παράθυρα με εσωτερικό γαλβανιζέ και όχι αλουμινίου μιας και έχουν σχεδόν μισή τιμή...για βοηθήστε λίγο ρε παιδιά...


Λόγο ειδικότητας Θα μπορούσα να σου πω πολλά κατά για τα PVC και υπέρ των αλουμινίων, αλλά θα αρκεστώ σε αυτό που γράφεις 'έχουν σχεδόν την μισή τιμή' αυτό τουλάχιστων θα έπρεπε να σε βάζεις σε σκέψεις. Την τσέπη σου όμως μόνο εσύ την ξέρεις οπότε αποφασίζεις και ανάλογα που θα επενδύσεις... Γιατί και τα κουφώματα είναι μια επένδυση που κοιτάς να μην έχει σύντομα ημερομηνία λήξης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83041 από stergiosbik
Χωρις να ειμαι ειδικος αυτο που ξερω-εχω ακουσει ειναι οτι "πλαστικα" κουφωματα ενω ειναι εξαιρετικα σε θερματα μονωσης,εχουν προβλημα με τον ηλιο σε χωρες οπως οι δικες μας.
Ειδικα οσα τα βλεπει για ωρες ο ηλιος πετσικαρουν,ξεθωριαζουν κτλ.
Ισως βεβαια να παιζει ρολο κ η ποιοτητα αλλα οπως κ να το κανεις το πλαστικο αν το βλεπει ο ηλιος.....

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83048 από argyka

stergiosbik έγραψε: Χωρις να ειμαι ειδικος αυτο που ξερω-εχω ακουσει ειναι οτι "πλαστικα" κουφωματα ενω ειναι εξαιρετικα σε θερματα μονωσης,εχουν προβλημα με τον ηλιο σε χωρες οπως οι δικες μας.
Ειδικα οσα τα βλεπει για ωρες ο ηλιος πετσικαρουν,ξεθωριαζουν κτλ.
Ισως βεβαια να παιζει ρολο κ η ποιοτητα αλλα οπως κ να το κανεις το πλαστικο αν το βλεπει ο ηλιος.....


Έτσι ακριβώς είναι.... Τα PVC πρωτοξεκίνησαν σε πιο ψυχρές χώρες που η ηλιοφάνεια τους δεν είναι σαν της Ελλάδας. Στην πορεία λόγω κόστους εξαπλώθηκε και στην Ελλάδα με ότι αυτό συνεπάγεται. Πετσικάρισμα, ξεθώριασμα και μικρή ποικιλία χρωμάτων ήταν από τα πιό βασικά μειονεκτήματα αν και έχουν γίνει αρκετές προσπάθειες να αντιμετωπιστούν. Παρόλα αυτά το αλουμίνιο υπερισχύει λόγο στιβαρής και ανθεκτικής στο χρόνο κατασκευής....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83984 από κοκος
οπότε μονόδρομος η επιλογή αλουμινίου με θερμομόνωση, κατά την άποψή σας πάντα.......τότε μάλλον δεν το γλυτώνω το πρόγραμμα....

την υγειά μας να έχουμε....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84000 από egress1981

κοκος έγραψε: οπότε μονόδρομος η επιλογή αλουμινίου με θερμομόνωση, κατά την άποψή σας πάντα.......τότε μάλλον δεν το γλυτώνω το πρόγραμμα....


φιλε μου υπαρχουν παραθυρα PVC σε χρωμα ξυλου που δεν επιρεαζονται καθολου απο τον ηλιο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κοκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88783 από glf
Συνάντηση της Διοίκησης του Επιμελητηρίου Π.Ε Κοζάνης με στελέχη Τραπεζών για το «Εξοικονομώ κατ’ οίκον».

ai-vres.blogspot.gr/2013/02/blog-post_3542.html

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ