Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90451 από vag1234
Άκυρο αυτό που έγραψα για τα κλιματιστικά ότι είναι επιλέξιμη δαπάνη στο εξοικονομώ.. Με απόφαση του υπουργείου (την οποία τώρα είδα και εγώ) δεν επιδοτούνται πλέον Α/Θ αέρα-άερα (κοινώς κλιματιστικά) παρα μόνο Α/Θ αέρα νερού και γεωθερμιμές..

Από όσο κατάλαβα επίσης δεν επιδοτούνται οι αντλίες θερμότητας αέρα νερού υψηλών θερμοκρασιών μιας και στις προδιαγραφές τους το υπουργείο δίνει ανώτατη θερμοκρασία εξόδου 45 βαθμών η οποία θα πρέπει να συνοδεύεται από πιστοποιητικό κατάλληλου εργαστηρίου..

Οπότε για τις κλασσικές θερμάνσεις η λύση είναι πλέον βιομάζα ή ηλιακή θέρμανση (τουλάχιστον όσο αφορά το εξοικονομώ κατ' οίκον)..

exoikonomisi.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fil...d=629&language=el-GR

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by vag1234.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa, theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90499 από γιαννης-δραμα
Παντως στη δικη μου περιπτωση η τραπεζα προχωρησε σε προεγκριση με ηδη ενα δανειο να τρεχει(3500 σε αλλη τραπεζα),και η πλακα ειναι οτι στην αρχη πηγα με εγγυητη που ηταν στον τειρεσια(ειχε βγει εδω και 3 χρονια)και αρχικα με αποριψανε και η υπαλληλος της τραπεζας ξανα εστειλε τα χαρτια για την προεγκριση(και χωρις να ξερω τιποτα)μονο με τα δικα μου στοιχεια και εγκριθηκε τελικα!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90545 από vag1234

γιαννης-δραμα έγραψε: Παντως στη δικη μου περιπτωση η τραπεζα προχωρησε σε προεγκριση με ηδη ενα δανειο να τρεχει(3500 σε αλλη τραπεζα),και η πλακα ειναι οτι στην αρχη πηγα με εγγυητη που ηταν στον τειρεσια(ειχε βγει εδω και 3 χρονια)και αρχικα με αποριψανε και η υπαλληλος της τραπεζας ξανα εστειλε τα χαρτια για την προεγκριση(και χωρις να ξερω τιποτα)μονο με τα δικα μου στοιχεια και εγκριθηκε τελικα!


Όαση στον έρημο είσαι άλλα είπες την μαγική κουβέντα... 'Ο υπάλληλος της τράπεζας'!!!!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93160 από pcstudios1
kalhspera paidia kai gw thelw na mpo sto programma xekinisa mia epafi me tin ethniki trapeza, eimai thessaloniki.. epelexa ethniki giati ekei eimai pelatis pisteyontas na exipiretitho kalytera.. o misthos moy einai katw apo 12000 kai den exo kanena daneio allo kai den xrostaw stin trapeza.. ti pithanotites exw na mpo sto programma? h 3ds energy einai axiopisti etairia? eyxaristw poly.. to spiti mou einai tou 1975 kai thelei anakainisi.. thelw na balw tenta, koufomata kai fysiko aerio.. ayta.. eyxaristw perimenw apantiseis!!!



Filika!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93321 από γιαννης-δραμα

pcstudios1 έγραψε: kalhspera paidia kai gw thelw na mpo sto programma xekinisa mia epafi me tin ethniki trapeza, eimai thessaloniki.. epelexa ethniki giati ekei eimai pelatis pisteyontas na exipiretitho kalytera.. o misthos moy einai katw apo 12000 kai den exo kanena daneio allo kai den xrostaw stin trapeza.. ti pithanotites exw na mpo sto programma? h 3ds energy einai axiopisti etairia? eyxaristw poly.. to spiti mou einai tou 1975 kai thelei anakainisi.. thelw na balw tenta, koufomata kai fysiko aerio.. ayta.. eyxaristw perimenw apantiseis!!!



Filika!!!

Γραφε στα Ελληνικα σε παρακαλω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93330 από γιαννης-δραμα
Επιτελους μπηκαν οι προκαταβολες και ξεκιναμε τις εργασιες που ειναι και το σημαντικοτερο κοματι στην ολη υποθεση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.133 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ