Τι εξοικονόμηση επιτυγχάνεται με νέα κουφώματα PVC;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87555 από nextforbest
Πριν 2 χρονια εβαλα τα kommerling αφου βεβαια τα ειχα δει 1 χρονο πριν τα βαλω σε σπιτι κολλητου μου στην Κρητη.Οταν τα ειχα δει ειχα παθει πλακα!Πολυ καλα τα κουφωματα απο pvc γιατι ειναι απο μονα τους θερμοδιακοπτομενα και μην ακους τον καθε αλουμινα που λεει οτι πετσικαρουν.Μπροστα μου ειδα σε μια πορτα απο pvc ενα τυπο να χοροπηδαει απανω του και η πορτα δεν χαμπαριαζε τιποτα!
Οσο για την τιμη με τα ιδια χαρακτηριστικα μου ζηταγανε για αλουμινια 5.600 και τα πηρα 4000(2πορτες-3παραθυρα(ολα ανοιγομενα),ολα με σιτα και αλουμινενια ρολλα(2ηλεκτρικα).
Οσον αφορα την εξοικονομηση που κανουν ενεργειακα αν και δεν μπορω να την μετρησω μπορω να την εκτιμησω , εχει μεγαλη διαφορα απο τα προηγούμενα αλουμινια 15ετιας!

FREE PM!!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87563 από dora-serres
κι εγώ εχω kommerling κοντά στα 8 χρόνια, και είμαι πολύ ευχαριστημένη.
δεν παθαίνουν τίποτα απ τη ζέστη, και δεν χρειάστηκε να ρθει για συντήρηση ούτε μια φορα ο μάστορας.
Επίσης δεν είχα ποτε και το φαινόμενο των υγροποιημένων υδρατμων στα τζάμια παρόλο που δεν κατεβάζω τα ρολά τα βράδυα, που είναι εκνευριστικό και το βλεπω σε σπίτια με πιο συγχρονα μοντέλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87597 από meltemi
Καλημερα, έχω βάλει pvc κουφώματα σε ενοικιαζ. διαμερίσματα πάνω στην θάλασσα πρίν δέκα χρόνια, στην Κρήτη. Οι συνθηκες extreme, αλάτι αέρας ήλιος, εκτεθειμένα παντού. Μετα από 10 χρόνια το μόνο που παρατήρησα είναι κάποια μικρή σκουριά στούς μεταλικούς περιμετρικούς μηχανισμούς. Λειτουργούν άψογα, έχουν μηδενική συντήρηση εξαιρετική ηχομόνωση και καλύτερη σαφώς θερμομόνωση σε σχέση με τα προηγούμενα αλουμινίου. Εξαιρετική επιλογή, τα συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87671 από ΡΙΣΣΟΥ
tedesco-kommerling στη βεροια,ισως το πιο συχρονο εργοστασιο κατασκευης κουφωματων.να επιλεξεις σιγουρα ενεργειακα τζαμια το οποιο θα σου προτεινουν κιολας,εγγυηση στο προφιλ 15 χρονια.για τιμες δε γνωριζω αλλα μπορεις να επικοινωνησεις στα κεντρικα στη βεροια(διπλα στην εγνατια)και να σου πουν οτι χρειαστεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88657 από passive house
Διαγραφη διαφημιστικου μηνηματος - διαβαστε τις οδηγιες...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88677 από veziris
Εδώ και 10 χρόνια έχω σε μεζονέτα στην Κρήτη τα αυστριακά FINSTRAL. Το καλοκαίρι από τις 2 το μεσημέρι και μετά βαράει αλύπητα ο ήλιος την μια πλευρά του σπιτιού όπου βρίσκονται τρεις μπαλκονόπορτες και δύο μεγάλα παράθυρα. Καμμία αλοίωση, ούτε πετσικάρισμα. Υπόψιν ότι σε κανένα από αυτά δεν υπάρχουν πατζούρια. Τον χειμώνα δεν υπάρχει πουθενά υγροποίηση.Επίσης εκτός των υπολοίπων, υπάρχει στο σπίτι μια μπαλκονόπορτα τεσσάρων μέτρων επάλληλη, η ταλαιπωρία της οποίας είναι άνευ συγκρίσεως από μικρούς και μεγάλους του σπιτιού. Κι όμως είναι η μόνη που δεν χρειάστηκε ποτέ καμμία συντήρηση εκτός από λίγο λάδι στους μηχανισμούς. Η μόνη συντήρηση των υπολοίπων είναι κάθε 3-4 χρόνια που έρχεται ένας τεχνικός και ρυθμίζει λίγο την στεγανότητα των κουφωμάτων με κόστος 20 ευρώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ