Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #139940 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Αν είναι ίδιος με τον δικό μου, δεν έχει ταπα πλήρωσης..

Γιατί να σου αναφέρουν για την συντήρηση? Πως θα πουλήσουν ανταλλακτικά?? :evil:

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #139956 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Πραγματι δεν βρηκα ταπα πληρωσης...







Οι πρωτες 2 φωτο ειναι απο την μεσα δεξια μερια
Συνημμένα:
Last edit: 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Jole.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #139957 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Δεν έχει τάπα πλήρωσης.. Αν με τον νέο κοχλία σου συνεχίζει τα ίδια μάλλον πας για νέο μειωτήρα..

Στο πλάι έχει μία μαύρη τάπα. ¨Ανοιξέ την με ένα κατσαβίδι, τάπα απλή είναι. Πρώτα να γυρίσει όμως μερικές στροφές.. Αν όταν ανοίξεις τρέξει λάδι πηχτό που χρυσαφίζειμ πας κατευθείαν για νέο μειωτήρα...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #139961 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε: Δεν έχει τάπα πλήρωσης.. Αν με τον νέο κοχλία σου συνεχίζει τα ίδια μάλλον πας για νέο μειωτήρα..

Στο πλάι έχει μία μαύρη τάπα. ¨Ανοιξέ την με ένα κατσαβίδι, τάπα απλή είναι. Πρώτα να γυρίσει όμως μερικές στροφές.. Αν όταν ανοίξεις τρέξει λάδι πηχτό που χρυσαφίζειμ πας κατευθείαν για νέο μειωτήρα...



Βαγγέλη έστω οτι το ανοίγω:

1) Αδείάζω όλο το λάδι βάζω νέο;; (βαλβολίνι 80-90);; Και πόσο λάδι, με το μάτι όσο περίπου θα αδειάσω ή θέλει κ παραπάνω συμπλήρωμα από αυτό που θα βρω;;

2) Κανονικά πώς πρέπει να είναι το λάδι;; πχ ρευστό, τί χρώμα περίπου;

3) Είσαι απόλυτα σίγουρος για το συμπέρασμά σου ότι αν είναι πηχτό κ χρύσό το λάδι, ο μειωτήρας "τετέλεστε";;

Πάντως 4 μέρες ο κοχλίας μου δουλεύει ρολόι

Ελπίζω να μην σε κούρασα.... :)
Last edit: 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Jole.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #139968 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Jole έγραψε:

vag1234 έγραψε: Δεν έχει τάπα πλήρωσης.. Αν με τον νέο κοχλία σου συνεχίζει τα ίδια μάλλον πας για νέο μειωτήρα..

Στο πλάι έχει μία μαύρη τάπα. ¨Ανοιξέ την με ένα κατσαβίδι, τάπα απλή είναι. Πρώτα να γυρίσει όμως μερικές στροφές.. Αν όταν ανοίξεις τρέξει λάδι πηχτό που χρυσαφίζειμ πας κατευθείαν για νέο μειωτήρα...



Βαγγέλη έστω οτι το ανοίγω:

1) Αδείάζω όλο το λάδι βάζω νέο;; (βαλβολίνι 80-90);; Και πόσο λάδι, με το μάτι όσο περίπου θα αδειάσω ή θέλει κ παραπάνω συμπλήρωμα από αυτό που θα βρω;;

2) Κανονικά πώς πρέπει να είναι το λάδι;; πχ ρευστό, τί χρώμα περίπου;

3) Είσαι απόλυτα σίγουρος για το συμπέρασμά σου ότι αν είναι πηχτό κ χρύσό το λάδι, ο μειωτήρας "τετέλεστε";;

Πάντως 4 μέρες ο κοχλίας μου δουλεύει ρολόι

Ελπίζω να μην σε κούρασα.... :)


Άλλαξες κοχλια ;;

1) απο αυτή την τάπα δεν μπορείς να βάλεις λάδι .. Αν δεν βλέπεις λάδι να στάζει ήδη μην το πειράξεις . Αν το λάδι ειναι σκούρο και ελαφρώς πηχτό ειναι εντάξει . Αν φαίνεται σαν κρέμα καραμελέ και χρυσό αρκετά κάποια στιγμη σύντομα μαλλον θα τα φτύσει ...

2) στήριξε το μοτέρ σου απο κάτω .. Με ενα τσιμεντόλιθο η κατι άλλο να παίρνει το βάρος .. Υποψιάζομαι οτι το βάρος του μοτέρ που στέκεται στον αέρα ειναι ο βασικός λόγος που τα φτύνουν οι μειωτηρες .. ανάμεσα μοτέρ και μειωτηρα είχε φτύσει λιγο λάδι ..
Οπότε μένοντας το μοτέρ και ο μειωτηρα σε στάση για 6-7 μήνες δημιουργεί κόπωση στην τσιμούχες και τα γρανάζια του μειωτηρα . Αλλά και στην φάση λειτουργιας δεν ειναι και οτι καλύτερο αυτο το βάρος ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #139969 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Τεστ

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.153 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ