Πινακας οργανων λεβητα βιομαζας

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147675 από giannhs123
Απαντήθηκε από giannhs123 στο θέμα Πινακας οργανων λεβητα βιομαζας
στο να τοποθετησω την αντισταση εχω δει σε σαιτ σε ποιο σημειο την τοποθετουν οι εταιριες κατασκευης λεβητων βιομαζας.με μια τρυπανια για να μπει η αντισταση με τον πυροσωληνα σε αυτο το σημειο που την βαζουν ειναι σχετικα ευκολο για μενα.τα ηλεκτρονικα δεν ξερω που να πω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147677 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ













ΓΙΑΝΝΗ καλησπερα.αν παρεις κεραμεικη αντισταση japan κανει 50 ευρω.συνηθως δεν ειναι τοσο απλο βαζουμε μια σωληνα με σπειρωμα βιδωνουμε την αντισταση και ειναι οκ!!!!στα περισσοτερα μηχανηματα στον σωληνα της αντιστασης ριχνουν αερα απο τον φυσητηρα με ενα ψιλο σωλινακι η εχουν ανοιξει τρυπες και με φυσικη ροη το πυρωμα της αντιστασης αναβει το πελλετ.γι αυτο και απαγορευεται να ακουμπα η αντισταση απευθειας στα πελλετ.η κεραμικη κανει τον μισο χρονο να τα αναψει απο οτι οι απλες και ειναι και 8 ποντους μονο!.επεισης μπορεις να παρεις εκ μερους μου τηλ στον ΑΝΤΩΝΗ που εχει στη Θεσ/νικη μαγαζι (Energy Footprint) και εχει οτι θες και θα σου πει και τα παντα και φυσικα σου τα στελνει!το γνωριζει πολυ καλα το αντικειμενο,βρες την σελιδα του οπως σου το εγραψα και θα βρεις και τα τηλεφωνα του,θα σε σωσει!!!!!
Συνημμένα:
Last edit: 8 Χρόνια 8 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ. Αιτία: προσθηκη φωτο
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giannhs123

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147678 από giannhs123
Απαντήθηκε από giannhs123 στο θέμα Πινακας οργανων λεβητα βιομαζας
Καλησπέρα και από μένα.και εγώ για την συγκεκριμένη κεραμική ενδιαφερομε,στην τοποθέτηση θα κολλησω ένα σωληνάκι 1\2 μέσα από τις τρύπες που βγαίνει ο αέρας στο τασακι, θα τρυπησω το σωληνάκι για να περνά αέρα από την αντίσταση.θα προσπαθείσω να ανέβασε φωτό έτσι όπως το έχω δει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147679 από giannhs123
Απαντήθηκε από giannhs123 στο θέμα Πινακας οργανων λεβητα βιομαζας
[img]http://http://www.thermostahlglobal.com/prd_images/HL-2z.jpg[/img][img]http://http://www.thermostahlglobal.com/prd_images/HL-2z.jpg[/img]

giannhs123 έγραψε: Καλησπέρα και από μένα.και εγώ για την συγκεκριμένη κεραμική ενδιαφερομε,στην τοποθέτηση θα κολλησω ένα σωληνάκι 1\2 μέσα από τις τρύπες που βγαίνει ο αέρας στο τασακι, θα τρυπησω το σωληνάκι για να περνά αέρα από την αντίσταση.θα προσπαθείσω να ανέβασε φωτό έτσι όπως το έχω δει.

Last edit: 8 Χρόνια 8 Μήνες πριν by giannhs123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147681 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΓΙΑΝΝΗ ο αερας θα πρεπει να ειναι απο το πισω μερος στο σωληνακι για να σπρωχνει την θερμοτητα της αντιστασης μπροστα και να γινεται η εναυση.το βεντιλατερ φυσα στο τασακι πρειπει να βρεις τροπο ωστε απο το φυσιμα του να κλεψεις αερα και να τον περασεις στο σωληνακι 1/2 απο πισω προς τασακι να σπρωχνει αερα.για δες τις φωτο τι εννοω και θα καταλαβεις.


Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giannhs123

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 8 Μήνες πριν #147686 από giannhs123
Απαντήθηκε από giannhs123 στο θέμα Πινακας οργανων λεβητα βιομαζας
καταλαβα το σχεδιο πως το ενοεις ειναι σωστος τροπος εφαρμογης,απλα εμενα το σωληνακι της αντιστασης θα ειναι μεσα και κατω απο στις τρυπες που περνα ο αερας προς το τασακι, και θα προεξεχει απο τις τρυπες η ακρη του.η αλλη ακρη του σωληνακι που βηδωνει η αντισταση και ειναι κατω απο τις τρυπες και μεσα στο καναλι του αερα,θα κανω δυο ενγοπες στο σωληνακι για να περνα και απο κει αερας.δεν ξερω τωρα αλλα με βολευει στην τοποθετηση,θα το δοκιμασω ετσι και θα προσπαθησω να βγαλω φωτο την πατεντα μου στο σαιτ.
Last edit: 8 Χρόνια 8 Μήνες πριν by giannhs123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.107 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ