Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21511 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

cuprakias έγραψε: ευχαριστω Γιαννη θα το ζητησω.... εγω την αγορασα πριν 2 μηνες 1700€ απο την Αθηνα περιοχη Υμηττος.
ετσι πιστευω και εγω το σπιτι ειναι 70 τετραγωνικα δεν νομιζω να εχω θεμα....
εσυ που την εχεις καιρο τι γινεται με το μπουρι (καμιναδα) καθε ποτε την ελενγχεις καθε ποτε την καθαριζεις???

Πολυ καλη τιμη την βρηκες!Τα μπουρια τα καθαριζω 1 φορα τον μηνα περιπου,το καθαρισμα τις σομπας εσωτερικα καθε 2 μερες οπου γεμιζει και το τασακι.Τωρα στο μπαλκονι εχω ενα θεμα μαυριζει ο τοιχος λιγακι :( και εχω και λιγα υπολειματα σταχτης στο μπαλκονι,γιαυτο κοιταω να βαλω κανενα φιλτρο(οπως αυτο του Μοσχαλη).Κοιταξε να παρεις και καμια καλουτσικη σκουπα σταχτης και εισαι οκ.Εσενα ειχε συρματοβουρτσα μεσα στην συσκευασια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21512 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
ειχε σκουπακι...και ειχε κατι αλλα μεταλικα σκαρακια....με τι καθαριζεις το μπουρι? (βουρτσακι-κονταρι)Με του Μόσχαλη τι γινεται ? εχεις μιλησει ποσο το κοστολογει? το εχεις παραγγειλει?καλα θα ηταν να γινει ομαδικη απο το φορουμ για πιο καλυτερη τιμη.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21513 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

cuprakias έγραψε: ειχε σκουπακι...και ειχε κατι αλλα μεταλικα σκαρακια....με τι καθαριζεις το μπουρι? (βουρτσακι-κονταρι)Με του Μόσχαλη τι γινεται ? εχεις μιλησει ποσο το κοστολογει? το εχεις παραγγειλει?καλα θα ηταν να γινει ομαδικη απο το φορουμ για πιο καλυτερη τιμη.....

Ανοιγω το καπακι κατω απ το ταυ που εχω εξω και χτυπαω ελαφρα τα καθετα μπουρια και πεφτει η σταχτη κατω σε μια σακουλα,δεν εχω σχεδον καθολου οριζοντια διαδρομη(30 ποντους).Για το φιλτρο θα δουμε οταν βγει στην παραγωγη παντως ειναι καλη ιδεα για ομαδικη αγορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21514 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
εγω εχω οριζοντια διαδρομη γυρω στα 3 μετρα οποτε πρεπει να παρω παρελκομενα..... αντε να δουμε ποτε θα εχουμε ενημερωση για το φιλτρο γιατι ο χειμωνας ερχεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21534 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
να και καποιες φοτο.....

Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


εχω και το κομπιουτερακι το οποιο δεν φαινετε
Γιαννη τα λαμακια και οι δυο πλακες για πιο λογο υπαρχουν?

Γιαννη γραψε μου ενα εμαιλ να σου στειλω κατι που βρηκα !!!!!!!!!!!
ή στειλε μου στο email μου ενα τηλ σου σταθερο ή κινητο κατα προτιμιση whats'up να τα πουμε λιγο live Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by cuprakias.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21849 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

cuprakias έγραψε: να και καποιες φοτο.....



Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


Συνημμένο αρχείο:


εχω και το κομπιουτερακι το οποιο δεν φαινετε
Γιαννη τα λαμακια και οι δυο πλακες για πιο λογο υπαρχουν?

Γιαννη γραψε μου ενα εμαιλ να σου στειλω κατι που βρηκα !!!!!!!!!!!
ή στειλε μου στο email μου ενα τηλ σου σταθερο ή κινητο κατα προτιμιση whats'up να τα πουμε λιγο live Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και ιδιο χρωμα βλεπω με την δικια μου,μπερδευτηκαν και σου βαλαν απο δυο(λαμακια και πλακες),δεν πειραζει καλυτερα για σενα.Τωρα η πλακα μπαινει μεσα στο χωρο καυσης στο επανω μερος και στηριζεται στο σιδερακι που φαινετε στην φωτο 3 πισω,και μπροστα επανω(ειναι το λεγομενο flame trap,εκει επανω ακουμπαει η φλογα απο την καυση).Το λαμακι ειναι για να τραβας τον μοχλο καθαρισμου των τουμποσωληνων(δεν χωραει το δαχτυλο)!Παρε τηλ. οποτε θελεις σου εστειλα το mail μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.196 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ