Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22616 από dasalis
Απαντήθηκε από dasalis στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
καλησπερα και απο μενα,
νεος στο φορουμ και ενδιαφερομαι να παρς μια ravelli r120 για ενα σπιτι 80 τ.μ με μετρια μονοση.αυτο που με προβληματιζιει ειναι οτι διαβαζω εδω αρκετουσ να εχουν διαφορα προβληματα,οπως το τζαμακι οτι μαυριζει οτι καπνιζει μεσα στο σπιτι οτι δεν κραταει τη φλογα και διαφορα τετοια.εινει οντοσ τοσο προβληματικη? μηπως να διαλεξω καποια αλλη?επισης ηθελα να ρωτησω τι ετησιο κοστοσς συντηρησης εχει?διαβαζω παλι για κατι κοχλιεσ που χαλανε και κατι τετοια,εχω τρομοκρατηθει λιγο :unsure: . ευχαριστω πολυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22846 από giamix
Απαντήθηκε από giamix στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Παιδιά καλησπέρα, είμαι και εγώ νέος στην παρέα σας. Μόλις παρέλαβα την Ravelli RV120 από Ιταλία.
Τα manual όμως που έχει είναι στα Ιταλικά και έχουν να κάνουν με τα μέρη της συσκευής. Έχει κανείς manual με οδηγίες χρήσης, ρυθμίσεις και οδηγίες εγκατάστασης στα Αγγλικά-Ελληνικά?

Ακόμα και απο διαφορετικά μοντέλα. Φαντάζομαι πως θα έχουν κοινά στοιχεία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22885 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

dasalis έγραψε: καλησπερα και απο μενα,
νεος στο φορουμ και ενδιαφερομαι να παρς μια ravelli r120 για ενα σπιτι 80 τ.μ με μετρια μονοση.αυτο που με προβληματιζιει ειναι οτι διαβαζω εδω αρκετουσ να εχουν διαφορα προβληματα,οπως το τζαμακι οτι μαυριζει οτι καπνιζει μεσα στο σπιτι οτι δεν κραταει τη φλογα και διαφορα τετοια.εινει οντοσ τοσο προβληματικη? μηπως να διαλεξω καποια αλλη?επισης ηθελα να ρωτησω τι ετησιο κοστοσς συντηρησης εχει?διαβαζω παλι για κατι κοχλιεσ που χαλανε και κατι τετοια,εχω τρομοκρατηθει λιγο :unsure: . ευχαριστω πολυ

Καλησπερα σε ολους.
r120 εχει ο γειτονας μου και δεν ειχε σχεδον κανενα προβλημα(αν εξαιρεσουμε το κακης ποιοτητας πελλετ που προσπαθησε να καψει ωσπου το παρατησε και πηρε αλλο)!
Ειναι πολυ ευχαριστημενος και η ζεστη που ειχε τον χειμωνα ωρες ωρες ηταν ανυποφορη και εσβηνε την σομπα(μεσαιο διαμερισμα μεσαιου οροφου 85τμ χωρις πολλες απωλειες).
Τα περισοτερα προβληματα ειναι λογο πελλετ,το τζαμακι που μαυριζει το εχουν ολες η σομπες μετα απο αρκετες ωρες και αναλογα το πελλετ που καις πιανει μαυρη η ασπρη σκονη(σταχτη).
Το κοστος συντηρησεις ειναι μικρο και αν πιανουν λιγο τα χερια σου μπορεις να το κανεις μονος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22886 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

giamix έγραψε: Παιδιά καλησπέρα, είμαι και εγώ νέος στην παρέα σας. Μόλις παρέλαβα την Ravelli RV120 από Ιταλία.
Τα manual όμως που έχει είναι στα Ιταλικά και έχουν να κάνουν με τα μέρη της συσκευής. Έχει κανείς manual με οδηγίες χρήσης, ρυθμίσεις και οδηγίες εγκατάστασης στα Αγγλικά-Ελληνικά?

Ακόμα και απο διαφορετικά μοντέλα. Φαντάζομαι πως θα έχουν κοινά στοιχεία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλως ηρθες στην παρεα μας.
Τωρα για το μανουαλ της σομπας αυτο που δινει η εταιρια ειναι σε 6 γλωσσες(IT,EN,FR,DE,ES και DK)και βεβαια δεν εχουν ακομα Ελληνικα.Πηγαινε στην εταιρια που την αγορασες και ζητησε το κανονικο μανουαλ η ζητα τους να το μεταφρασουν!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giamix

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23393 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Όταν λέτε ότι καίει περίπου 1κιλό την ώρα αν την έχετε να καίει 24/24ωρο θα κάψει 24 κιλά την ημέρα.;;; Η δουλεύει λιγότερο;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23504 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

georgebest έγραψε: Όταν λέτε ότι καίει περίπου 1κιλό την ώρα αν την έχετε να καίει 24/24ωρο θα κάψει 24 κιλά την ημέρα.;;; Η δουλεύει λιγότερο;;

Η δικια μου εκαψε περσι σε 2630 ωρες 2550 κιλα(κραταω αρχειο ;) ).Βεβαια σπιτι απο σπιτι εχει διαφορετικες αναγκες θερμανσης!Τον Γεναρη ασ πουμε εκαψε τα περισοτερα κιλα(630 ωρες 615 κιλα)!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ