Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72528 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

cuprakias έγραψε: ξανα εκανα εκκινηση και μετα απο 6 ωρες μου το ξαναεβγαλε ...

Το αλαρμ 08 ειναι το depression alarm,Θανο μαλλον θελουν καθαρισμα τα μπουρια(σε καποιο σημειο μαζεψε πολυ σταχτη και δεν αφηνει να βγουν τα καυσαερια και δεν μπορει να τραβηξει και αερα απο την εισαγωγη),ριξε και μια ματια στον σωληνα εισαγωγης μηπως κατι φραζει την εισοδο και τελευταιο ειναι η δυσλειτουργια του vacuum switch(ετσι λεει τουλαχιστον το μανουαλ)!Αλλα μαλλον ειναι τα μπουρια γιατι απο οτι θυμαμαι εχεις και μεγαλη οριζοντια διαδρομη(αυτα εχουν η μεγαλες οριζοντιες διαδρομες).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72617 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

γιαννης-δραμα έγραψε:

cuprakias έγραψε: ξανα εκανα εκκινηση και μετα απο 6 ωρες μου το ξαναεβγαλε ...

Το αλαρμ 08 ειναι το depression alarm,Θανο μαλλον θελουν καθαρισμα τα μπουρια(σε καποιο σημειο μαζεψε πολυ σταχτη και δεν αφηνει να βγουν τα καυσαερια και δεν μπορει να τραβηξει και αερα απο την εισαγωγη),ριξε και μια ματια στον σωληνα εισαγωγης μηπως κατι φραζει την εισοδο και τελευταιο ειναι η δυσλειτουργια του vacuum switch(ετσι λεει τουλαχιστον το μανουαλ)!Αλλα μαλλον ειναι τα μπουρια γιατι απο οτι θυμαμαι εχεις και μεγαλη οριζοντια διαδρομη(αυτα εχουν η μεγαλες οριζοντιες διαδρομες).

μου κανει εντυπωση γιατι το εκανα πριν 15 μερες ... οκ θα κανω ενα τσεκαρισμα αυριο το πρωι......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107993 από giamix
Απαντήθηκε από giamix στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Καλησπέρα γνωρίζει κανείς κάποιον τεχνικό στην Αθήνα για σόμπες pellet Ravelli? Χρειάζομαι το καθιερωμένο ετήσιο service (καθαρισμό) και ρύθμιση της σόμπας.
Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108035 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

giamix έγραψε: Καλησπέρα γνωρίζει κανείς κάποιον τεχνικό στην Αθήνα για σόμπες pellet Ravelli? Χρειάζομαι το καθιερωμένο ετήσιο service (καθαρισμό) και ρύθμιση της σόμπας.
Ευχαριστώ.

Δεν νομιζω να χρειαζεται κατι ιδιαιτερο εγω την εχω εδω και ενα χρονο βεβαια. πιστευω οτι θελει ενα καλο καθαρισμα με τη σκουπα και στην εξοδο το καυσαεριων ... επισης μετα παρε τη κοινη σκουπα την ηλεκτρικη που ειναι πιο δυνατη και κανε μεσα τη σομπα τα καλωδια τους αισθητηρες η αν εχεις τη δυνατοτητα να τον φυσηξεις με πεπιεσμενο αερα απο εκει και περα δεν νομιζω να χρειαζεται κατι αλλο . αν θυμαμαι καλα εμενα μου ειχαν πει καθε 2 χρονια service αλλα αν λειτουργει σωστα δεν χρειαζεται κατι παραπανω.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giamix

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108886 από giamix
Απαντήθηκε από giamix στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Εκτός από τον καθαρισμό της, ήθελα να βρω κάποιον που να γνωρίζει, μήπως την ρυθμιζε σωστά. Γιατί κάποιες μέρες πέρσι αναγκάστηκα να την κλείσω γιατί είχε πολύ αέρα εξω και κάπνιζε. Φαντάζομαι πως δεν είναι σωστά ρυθμισμένη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108973 από giamix
Απαντήθηκε από giamix στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Καλησπέρα σε όλους, γνωρίζει κανείς αν η Ravelli RV120, έχει κάποιο αισθητήρα (vacuum) που να αντιλαμβάνεται τι πίεση στα καυσαέρια που κυκλοφορούν μες την καπνοδόχο?
Χρειάζομαι αυτή την πληροφορία γιατί θέλω να αγοράσω το φίλτρο του κ Μοσχάλη και δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει σωστά η σόμπα. Μήπως αντιλαμβάνεται ότι δεν φεύγουν τα καυσαέρια και δεν λειτουργεί.
Αν υπάρχει τέτοιος αισθητήρας, μήπως είναι κάποια ρύθμιση που την απενεργοποιείς?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.129 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ