Προσφορές - Δοκιμές φίλτρου νερού για σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33005 από γιαννης-δραμα

stelios02 έγραψε: Καλημέρα, επειδή έχω σκοπό να προβώ και εγώ στην αγορά κάποιου φίλτρου, θα ήθελα κάποιες λεπτομέρειες σχετικά με την λειτουργία του, από αυτούς που το έχουν δοκιμάσει.

1. Η αντλία του φίλτρου δουλεύει συνεχώς ή μόνο ανά τακτά χρονικά διαστήματα ώστε να βρέχει-ξεπλένει το πλέγμα αλουμινίου;Δουλευει συνεχως
2. Αν δουλεύει συνεχώς, πρέπει κάθε φορά που σβήνω τη σόμπα να κλείνω και το φίλτρο;Οχι απαραιτητα,σκεφτομαι μια πατεντα να αναβει-σβηνει με την σομπα
3. Τι κατανάλωση έχει η αντλία (στα πόσα watt δουλεύει);Για καταναλωση δεν ξερω αλλα η αντλια ειναι 24volt
4. Κάθε πότε εκτιμάτε ότι χρειάζεται αλλαγή το νερό;Αναλογος στο ποσο καιει η σομπα,πιστευω καθε 7-10μερες(ευκολα παντως)
5. Κόστος και εγγύηση ανταλλακτικών;Για κοστος και ανταλακτικα ας απαντηση ο κ.Μοσχαλης(ακομα καλυτερα μιλα τηλεφωνικος με την εταιρια.

Το ξέρω ότι είναι πολλές οι ερωτήσεις, αλλά επειδή ξηλώθηκα φέτος για να αλλάξω την θέρμανση στο σπίτι, ψάχνω την πιο σωστή και οικονομική λύση (best value for money) για να μην γκρινιάζουν οι γείτονες.

Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33247 από γιαννης-δραμα
Λεω να συνδεσω την αντλια του φιλτρου με τον απαγωγεα καυσαεριων της σομπας για να αναβουν-σβηνουν μαζι!Τι λετε γινεται η να μην το σκεφτομαι καθολου :unsure: (με την βοηθεια φιλου ηλεκτρονικου βεβαια).
Παντως το φιλτρο μετα απο πολλα τεστ εχει 100% επιτυχια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34867 από michalisgr
χθες την αναψα τη σομπα για 3 ωρες.. τωρα που εχει χαμηλωτερες θερμοκρασιες να ξερετε οτι το φιλτρο σας βγαζει υδρατμους.. φαινεται δηλαδη σα να καπνιζει... ειναι καπως οταν κανετε μπανιο τετοιου ειδους καπνο εχει..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34969 από γιαννης-δραμα

michalisgr έγραψε: χθες την αναψα τη σομπα για 3 ωρες.. τωρα που εχει χαμηλωτερες θερμοκρασιες να ξερετε οτι το φιλτρο σας βγαζει υδρατμους.. φαινεται δηλαδη σα να καπνιζει... ειναι καπως οταν κανετε μπανιο τετοιου ειδους καπνο εχει..

Tο ειχα παρατηρησει κι εγω οταν πλησιαζα την καμερα θολωνε ο φακος,σε ενα βιντεακι φαινεται καλα.Για την πατεντα να αναβει-σβηνει μαζι με την σομπα τι λες θα γινει(ο φιλος μου ο ηλεκτρονικος που το ειδε μου ειπε γινεται)?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35394 από nikosSAT
Σε αναμονή του τεχνικού για να μου δώσει μια σωστή λύση στο πρόβλημά μου, δοκίμασα με βαμβάκι και οινόπνευμα. Κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά. Δεν υπάρχει καθόλου καπνός, απλά χάνω το πλεονέκτημα της αυτόματης έναρξης που όταν είμαι στο σπίτι δεν με πειράζει καθόλου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35398 από eliasger

γιαννης-δραμα έγραψε:

michalisgr έγραψε: χθες την αναψα τη σομπα για 3 ωρες.. τωρα που εχει χαμηλωτερες θερμοκρασιες να ξερετε οτι το φιλτρο σας βγαζει υδρατμους.. φαινεται δηλαδη σα να καπνιζει... ειναι καπως οταν κανετε μπανιο τετοιου ειδους καπνο εχει..

Tο ειχα παρατηρησει κι εγω οταν πλησιαζα την καμερα θολωνε ο φακος,σε ενα βιντεακι φαινεται καλα.Για την πατεντα να αναβει-σβηνει μαζι με την σομπα τι λες θα γινει(ο φιλος μου ο ηλεκτρονικος που το ειδε μου ειπε γινεται)?


Γίνεται και μάλιστα έυκολα εάν έχεις γνώσεις ηλεκτρολόγου . ;)

tzavars @ yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.120 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ