Ανιχνευτής μονοξειδίου του άνθρακα (CO)

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70787 από dimlyk
μπας και φταινε οι ιδεες ?? :)
ανοιγε κανα λεπτο την πορτα και μπες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70793 από fotisbasm

Stavrax έγραψε: Μανταζης στην Βασιλέως Ηρακλείου, στην στοά των ηλεκτρονικών. Προχθες τον ρωτησα και είχε.


Α ωραια τον ξερω εχω ξανα αγορασει πολλα πραγματακια απο αυτον θα παρω 2 ενα για το σαλονι και ενα για το υπογειο που ειναι ο καυστηρας μαζι με το πελλετ , αντε γιατι μου μπηκαν ιδεες ειμαι που ειμαι ανχοδεις τυπος μην εχουμε και αλλα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DiKo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70825 από Asteris
Για το υπόγειο πάρε ανιχνευτή καπνού, όχι μονοξειδίου. Και βάλε και έναν πυροσβεστήρα οροφής πάνω από τον λέβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70831 από Stavrax
Χρειάζονται και οι δυο Αστέρη και CO και καπνού. Όταν αποθηκεύεις σε κλειστό χώρο παράγωγα ξύλου υπάρχει πιθανότητα να εκλύουν μονοξείδιο. Κι εμένα μου φαίνεται περίεργο αλλά τουλάχιστον έτσι γράφει και στις οδηγίες του δικού μου ανιχνευτή. Διπλό ανιχνευτή CO-καπνού έχει και στο LM (περίπου 45 euro).


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70923 από kobra2
και ποιος ξερει να καταλαβει την ενδειξη του μετρητη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70948 από Asteris

Stavrax έγραψε: Χρειάζονται και οι δυο Αστέρη και CO και καπνού. Όταν αποθηκεύεις σε κλειστό χώρο παράγωγα ξύλου υπάρχει πιθανότητα να εκλύουν μονοξείδιο. Κι εμένα μου φαίνεται περίεργο αλλά τουλάχιστον έτσι γράφει και στις οδηγίες του δικού μου ανιχνευτή. Διπλό ανιχνευτή CO-καπνού έχει και στο LM (περίπου 45 euro).


Πως θα βγάλουν μονοξείδιο του άνθρακα τα παράγωγα του ξύλου ρε συ, μόνο με καύση ελλείψει οξυγόνου βγαίνει μονοξείδιο. Και άμα πάρει φωτιά το υπόγειο, μέχρι να κάψει όλο το οξυγόνο ώστε να αρχίσει η ατελής καύση, θα έχει βγάλει πρώτα τόνους καπνού...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ