Συζήτηση και απόψεις για τις προσφορές για την Ομαδική Αγορά Pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13283 από giogud

YIANM έγραψε: Δυστυχώς τη Δόξα πολλοί εμίσησαν το χρήμα ουδείς.
Αν θέλετε οι έμποροι βγάλτε μια λίστα με τις προσφορές τα μεταφορικά και τα πιστοποιητικά και εμείς οι υποψήφιοι αγοραστές αποφασίζουμε .
Τα μεταφορικά να αναφέρονται και για Λάρισα ,Τρίκαλα , Καρδίτσα και Βόλο.
Μη ξεχνάτε ότι στη Λάρισα υπάρχουν τρία παρασκευαστήρια και ένα Καρδίτσα (Παλαμά).
Αν αθροίσουμε στην τελική τιμή τα μεταφορικά ίσως οι προσφερόμενες τιμές να είναι για
Θεσσαλία ακριβότερες .

Γιάννης Λάρισα

Ο ντόρος που γίνεται για τα πιστοποιητικά είναι άνευ ουσίας. Το μόνο πέλλετ από αυτά της λίστας που έχει πραγματικό πιστοποιητικό και μάλιστα ανά παρτίδα και ημερομηνία παραγωγής, είναι το Ameco. Όσα από τα άλλα παρουσιάζουν κάποιο χαρτί, αυτό είναι από κάποιο πέλλετ που το εργοστάσιο έστειλε σε κάποιον φορέα (πολλές φορές στο TUV) και τους έστειλε πίσω τα αποτελέσματα των μετρήσεων. Αν διαβάσεις ένα πιστοποιητικό, το λέει ξεκάθαρα: "οτι η μέτρηση αφορά το συγκεκριμένο δείγμα μπλά μπλά μπλά...". Πρακτικά θα μπορούσε να είναι και πέλλετ από άλλο εργοστάσιο. Σχεδόν το μόνο που μετράει είναι η αξιοπιστία του εργοστασίου. Το πολύ μέχρι του χρόνου, θα έχουν ξεκαθαρίσει αρκετά τα πράγματα.(μακάρι να δημιουργηθεί και Ελληνικός φορέας πιστοποίησης, ο οποίος θα κάνει και ελέγχους στους χώρους πώλησης και παραγωγής - και να μην είναι και λαδιάρηδες :angry: :angry: :angry: :angry: ).

Επειδή οι περισσότεροι που κάναν προσφορά δραστηριοποιούνται στην περιοχή της Θεσ/νίκης, είναι δύσκολο να προσφέρουν ανταγωνιστικές τιμές. Καλύτερα θα ήταν κάποιος της περιοχής να κάνει προσφορά.
Αν θέλεις παρόλα αυτά μια οικονομική προσφορά, δεν έχεις παρά να στείλεις ένα email και θα σε απαντήσουμε άμεσα.
Last edit: 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13286 από sugarboy

kosmidis80 έγραψε: :sick: Βασικα είναι εμετικη η διαμαχη και ο τροπος αντιπαραθεσης σας.

Αν αγαπητε sugarboy εισαι χρονια στο εμποριο, θα επρεπε να ηξερες ή ας μαθεις και τωρα πως ο τροπος και η αξιοπρεπεια κερδιζουν τον πελάτη.

Προσωπικα αν ηταν να αγορασω, δεν θα προτιμουσα κανεναν απο τους δυο εστω και με χαμηλοτερες τιμες γιατι ξεφτυλιζεται την νοημοσυνη και το επιπεδο μας!



Αγαπητέ Kosmidis80 ξέρω πολύ καλά και απο τρόπους και απο αξιοπρέπεια.

Όπως και ξέρω οτι όταν λέω κάτι, πρέπει και να το τεκμηριώνω καθώς επίσης και να δίνω τον άλλο να καταλάβει και να του εξηγώ όσο ΚΑΘΑΡΑ γίνεται.

Επίσης, ξέρω πότε είναι σοβαρός ο συνομιλητής μου και πότε διαστρεβλώνει την πραγματικότητα.

Τα υπόλοιπα συμπεράσματα δικά σου.


Για οτι αφορά το δεύτερο σκέλος της απάντησής σου, σε σέβομαι σαν άνθρωπο και σαν αγοραστική δύναμη, αλλά για το ποιός ξεφτυλίζει τη νοημοσύνη, ψάξτο λίγο! ;)

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13288 από jnet

YIANM έγραψε: Δυστυχώς τη Δόξα πολλοί εμίσησαν το χρήμα ουδείς.
Αν θέλετε οι έμποροι βγάλτε μια λίστα με τις προσφορές τα μεταφορικά και τα πιστοποιητικά και εμείς οι υποψήφιοι αγοραστές αποφασίζουμε .
Τα μεταφορικά να αναφέρονται και για Λάρισα ,Τρίκαλα , Καρδίτσα και Βόλο.
Μη ξεχνάτε ότι στη Λάρισα υπάρχουν τρία παρασκευαστήρια και ένα Καρδίτσα (Παλαμά).
Αν αθροίσουμε στην τελική τιμή τα μεταφορικά ίσως οι προσφερόμενες τιμές να είναι για
Θεσσαλία ακριβότερες .

Γιάννης Λάρισα


Όποιος από τα μέλη του Group Buy Θέλει να μάθει το κόστος μπορεί να στείλει μήνυμα ή να πάρει τηλέφωνο κατευθείαν τους προμηθευτές και να συνεννοηθεί.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13289 από kosmidis80
Συγνωμη κι ολας, αλλα απο τα οσα διαβασα την τελευταια σελ με τις απαντησεις - διαμαχη σας εγω δεν τα διακρινω προσωπικα σε κανεναν (για να μην αδικω τον εναν ή τον αλλον).

Αποψη μου παντα και σταματω εδω, καθως δεν ειμαι εν δυναμει πελατης σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13290 από sugarboy

XAALAARAA έγραψε:

sugarboy έγραψε: ΧΑΛΑΡΑ..... Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΧΑΛΑΡΑ......



με φωναξε κανεις???? :P

Και μια και γραφω να σε ρωτησω βρε ζαχαροπαιδο ποσο θα μου χρεωσεις μεταφορικα Θεσ/κη -ΚΟΜΟΤΗΝΗ
για 25 τονους φορτιο 24 παλετες ??? (250 χιλιομ. διαδρομη)


Παλι το ξενυχτήσατε βρε παλικαρια :woohoo: :woohoo:

Υ.Γ. Κ. Ζαχαρια μπορω να πω πως εισαι αρκετα προκλητικος ολοι θα πουλησετε μην τρελενεσαι απλα οι καλυτερη θα αντεξουν ασε να μιλησουν οι καταναλωτες. :kiss: (alfa wood pellet δεν παιζει στο μαγαζι σου??)



Δυστυχώς A/W δεν έχω. Άν θελήσεις κάτι απο τα υπόλοιπα, πές μου και θα δούμε τα μεταφορικά.

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13291 από sugarboy

YIANM έγραψε: Δυστυχώς τη Δόξα πολλοί εμίσησαν το χρήμα ουδείς.
Αν θέλετε οι έμποροι βγάλτε μια λίστα με τις προσφορές τα μεταφορικά και τα πιστοποιητικά και εμείς οι υποψήφιοι αγοραστές αποφασίζουμε .
Τα μεταφορικά να αναφέρονται και για Λάρισα ,Τρίκαλα , Καρδίτσα και Βόλο.
Μη ξεχνάτε ότι στη Λάρισα υπάρχουν τρία παρασκευαστήρια και ένα Καρδίτσα (Παλαμά).
Αν αθροίσουμε στην τελική τιμή τα μεταφορικά ίσως οι προσφερόμενες τιμές να είναι για
Θεσσαλία ακριβότερες .

Γιάννης Λάρισα


Να υπολογίζεις 20-25 ευρώ ανα παλλέτα.

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": YIANM

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ