Εκπομπή ΣΚΑΪ "Κυριακή με δράση"

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28834 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Εκπομπή ΣΚΑΪ "Κυριακή με δράση"
Αυτο που δεν καταλαβαινω εγω ειναι που θελουν να μας κατευθυνουν λεγοντας μας να "βομβαρδισουμε" ειτε για τον συγκεκριμενο λογο ειτε για το ΦΠΑ.
ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ και στις 2 περιπτωσεις τα τεράστια οφελη ειναι για τους εμπορους γιατι οπως εχω ξαναπει για το ΦΠΑ είτε πάει 10 είτε 50% η τιμή θα κυμανθεί όπως τους βολεύει γιατί η τιμή ακολουθεί την τιμή του πετρελαίου και υπάρχει ο νόμος της αγοράς ως προς τη ζήτηση , οπότε ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ να γίνω πιόνι , να φωνάζω και να βομβαρδίζω με ΜΟΝΟ ΟΦΕΛΟΣ το κέρδος των εμπόρων? ΑΝΤΕ ΦΩΝΆΞΤΕ για να βάλουν και τη διαφορά του ΦΠΑ στην τσέπη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και φυσικά ΔΕΝ έχω πάρει απάντηση..............

ΥΓ.Οπως λέει και ο παραπάνω φίλος η τιμή προ 2 ετών ήταν 180 ευρώ , πως πήρε σχεδόν 100 ευρώ καπέλο? και ποιο άλλο προιόν σε εποχή αυστηρής λιτότητας πήρε τέτοια αύξηση?????????
Οι έμποροι που σχετίζονται με το πέλλετ , είτε ως καύσιμο είτε ως μηχανήματα ΔΕΝ εδειξαν χαρακτήρα και ΔΕΝ κράτησαν τις τιμές με αποτέλεσμα να είμαστε επιφυλακτικοί ΜΗΝ ΕΓΚΛΟΒΙΣΤΟΥΜΕ στο πέλλετ και τελικά το πληρώσουμε ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ.
Γι'αυτό λέω "οπου κάτσει η μπίλια" γιατί και τα κλιματιστικά ΠΛΕΟΝ είναι μια συμφέρουσα λύση..

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28838 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Εκπομπή ΣΚΑΪ "Κυριακή με δράση"
sta1 ο Κώστας αποδεδειγμένα είναι καλός φίλος του φόρουμ, και δεν υπάρχει περίπτωση να μπει στην διαδικασία να κατευθύνει και να περνά μηνύματα.

Είναι ένα απλό μέλος και αυτός όπως όλοι μας, και έχει άποψη όπως όλοι μας. :) Και γνωρίζει πολλά περισσότερα πράγματα, από αυτά που ασχολούμαστε από όλους μας.......που τις περισσότερες φορές "μας τα καταθέτει"

Το ότι ανήκει επαγγελματικά στον χώρο, δεν είναι λόγος να ακούει πίκρες. Και δεν τις μπορεί καθόλου... καλαμπουρτζής γαρ :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28841 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Εκπομπή ΣΚΑΪ "Κυριακή με δράση"
mastoras έγραψε:
sta1 ο Κώστας αποδεδειγμένα είναι καλός φίλος του φόρουμ, και δεν υπάρχει περίπτωση να μπει στην διαδικασία να κατευθύνει και να περνά μηνύματα.

Είναι ένα απλό μέλος και αυτός όπως όλοι μας, και έχει άποψη όπως όλοι μας. Και γνωρίζει πολλά περισσότερα πράγματα, από αυτά που ασχολούμαστε από όλους μας.......που τις περισσότερες φορές "μας τα καταθέτει"

Το ότι ανήκει επαγγελματικά στον χώρο, δεν είναι λόγος να ακούει πίκρες. Και δεν τις μπορεί καθόλου... καλαμπουρτζής γαρ

Δεν διαφωνώ για τον Κώστα αλλά εξήγησέ μου που διαφωνείς απο τα παρακάτω?
Αν κατέβει το ΦΠΑ ποιος θα είναι οφελημένος? η μήπως τα νεας τεχνολογίας κλιματιστικά δεν είναι ανταγωνιστική λύση ειδικά με το πέλλετ που χρονο με το χρόνο και τη ζήτηση η τιμή πάει στο θεό????
Γιατί αν κάνουμε τη μαθηματική μέθοδο , απο 180 ευρώ , σε 2 χρόνα 280 , σε άλλα 2 χρόνια πόσο? Αξίζει λοιπόν να επενδύσουμε στο πέλλετ η υπάρχει ρίσκο???????

sta1 έγραψε:
Αυτο που δεν καταλαβαινω εγω ειναι που θελουν να μας κατευθυνουν λεγοντας μας να "βομβαρδισουμε" ειτε για τον συγκεκριμενο λογο ειτε για το ΦΠΑ.
ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ και στις 2 περιπτωσεις τα τεράστια οφελη ειναι για τους εμπορους γιατι οπως εχω ξαναπει για το ΦΠΑ είτε πάει 10 είτε 50% η τιμή θα κυμανθεί όπως τους βολεύει γιατί η τιμή ακολουθεί την τιμή του πετρελαίου και υπάρχει ο νόμος της αγοράς ως προς τη ζήτηση , οπότε ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ να γίνω πιόνι , να φωνάζω και να βομβαρδίζω με ΜΟΝΟ ΟΦΕΛΟΣ το κέρδος των εμπόρων? ΑΝΤΕ ΦΩΝΆΞΤΕ για να βάλουν και τη διαφορά του ΦΠΑ στην τσέπη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και φυσικά ΔΕΝ έχω πάρει απάντηση..............

ΥΓ.Οπως λέει και ο παραπάνω φίλος η τιμή προ 2 ετών ήταν 180 ευρώ , πως πήρε σχεδόν 100 ευρώ καπέλο? και ποιο άλλο προιόν σε εποχή αυστηρής λιτότητας πήρε τέτοια αύξηση?????????
Οι έμποροι που σχετίζονται με το πέλλετ , είτε ως καύσιμο είτε ως μηχανήματα ΔΕΝ εδειξαν χαρακτήρα και ΔΕΝ κράτησαν τις τιμές με αποτέλεσμα να είμαστε επιφυλακτικοί ΜΗΝ ΕΓΚΛΟΒΙΣΤΟΥΜΕ στο πέλλετ και τελικά το πληρώσουμε ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ.
Γι'αυτό λέω "οπου κάτσει η μπίλια" γιατί και τα κλιματιστικά ΠΛΕΟΝ είναι μια συμφέρουσα λύση..

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28845 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Εκπομπή ΣΚΑΪ "Κυριακή με δράση"
"Οι έμποροι που σχετίζονται με το πέλλετ , είτε ως καύσιμο είτε ως μηχανήματα ΔΕΝ έδειξαν χαρακτήρα και ΔΕΝ κράτησαν τις τιμές"

Όποιος γνωρίζει από εμπόριο ξέρει ότι συναισθηματισμοί εκεί δεν υπάρχουν. :lol:

Οσο για το να βομβαρδίσουμε, εγώ κατάλαβα ότι αφορά την ηλίθια τηλεοπτική εκπομπή....το ξεπέτα θέμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28846 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Εκπομπή ΣΚΑΪ "Κυριακή με δράση"
mastoras έγραψε:
"Οι έμποροι που σχετίζονται με το πέλλετ , είτε ως καύσιμο είτε ως μηχανήματα ΔΕΝ έδειξαν χαρακτήρα και ΔΕΝ κράτησαν τις τιμές"

Όποιος γνωρίζει από εμπόριο ξέρει ότι συναισθηματισμοί εκεί δεν υπάρχουν.

Οσο για το να βομβαρδίσουμε, εγώ κατάλαβα ότι αφορά την ηλίθια τηλεοπτική εκπομπή....το ξεπέτα θέμα.
Για το ΦΠΑ τι γνωμη εχεις?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28851 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Εκπομπή ΣΚΑΪ "Κυριακή με δράση"
Τι γνώμη έχω ? :huh:

Δεν το σκέφτομαι, γιατί όταν, και εάν κατέβει ποτέ, εγώ δεν θα ζω για κάνω τέτοιου είδους σκέψεις. :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.104 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ