Κοινωνία - Οικονομία (Η Εκκλησία του Δήμου)

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109802 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ελληνικά pellets
σιγα μην φταιει η υπερφορολογηση ...ειδικα για τις μεγαλες επιχειρησεις.
οι αγιοι κρατικοδιαιτοι επιχειρηματιες ειναι τα θυματα
αντε και καλη συνεχεια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109804 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Ελληνικά pellets
οχι φταιει η Χ αυγη (για να μαστε και μεσα στην επικαιροτητα) ή ο αναδρομος Ερμης που μεταφερουν ολοι τις εδρες τους! :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109807 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ελληνικά pellets
απλα στερεψαν τα δανεικα κι αγυριστα και πανε σ αλους παραδεισους
μονο που...αυτα τα δανεικα κι αγυριστα πληρωνουμε οι υπολοιποι τωρα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109814 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Ελληνικά pellets
Η αποψη μου ειναι αλλη! Οσα χρονια συντηρεις ενα Δημοσιο που κατασπαταλα χωρις να παρεχει τα στοιχιωδη, αλλο τοσο μην περιμενεις φοροαπαλαγες και φοροελαφρυνσεις!

Τι εννοεις? οι επενδυσεις εγιναν και τα μηχανηματα - εργοστασια υπαρχουν (φυσικα εγιναν και επενδυσεις μαιμου μονο και μονο για τις επιδοτησεις - αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο και φταινε ελενγκτες, διευθυντες υπηρεσιων κτλ κτλ), Πες μου ομως πως να τα λειτουργησεις τα εργοστασια οταν τα κοστη ειναι απαγορευτικα σε σχεση με τις γειτωνες χωρες, πως να τα δουλεψεις οταν οι ιδιοι οι εργαζομενοι σου αναγκαστηκαν και αγοραζουν το Βουλγαρικο, Σκοπιανο προιο γιατι δεν τους φτανουν τα χρηματα πλεον???

Και για να ερθει και σε εμας τους ιδιωτες το θεμα, εγω εχω κρατησεις 5000 Ε τον χρονο, χωρις να μου παρεχει τιποτα το κρατος (Βλεπεις ειμαστε τυχεροι στην οικογενεια και ΔΕΝ χρειαστηκε να μπουμε ουτε μια μερα νοσοκομειο, αλλα ουτε και να παρω ποτε μεχρι τωρα ταμειο ανεργειας) και ερχεται στην συνεχεια να μου παρει κι αλλα με χαρατσια και αλλους φορους και να μου φορολογησει διπλα και τριπλα το σπιτι και το αμαξι που αγορασα και φορολογηθηκα ηδη + φυσικα τα τελη κτλ κτλ.

Για να πληρωνουμε ολα αυτα το 1,5+ εκατομυριο Δημ. Υπαλληλων... και φυσικα και τις συνταξεις μερικων χιλιαδων Ε αρκετων χιλιαδων εξ αυτων Δημ. υπαλληλων.

Εδω εχεις ενα δημοσιο που δεν ξερει ακομα ποσους υπαλληλους εχει και τι συνταξεις και πληρωμες κανει! Εδω δινουν συνταξεις ακομα σε αγαμες κορασιδες! Τι να λεμε τωρα???!!!χαχαχα

Αυτη κατ εμε ειναι η πραγματικοτητα και αν δεν πεσει τσεκουρι στο Δημοσιο ΔΕΝ ΘΑ αλλαξει τιποτα και ποτε προς το καλυτερο!
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109822 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Ελληνικά pellets

kosmidis80 έγραψε: Η αποψη μου ειναι αλλη! Οσα χρονια συντηρεις ενα Δημοσιο που κατασπαταλα χωρις να παρεχει τα στοιχιωδη, αλλο τοσο μην περιμενεις φοροαπαλαγες και φοροελαφρυνσεις!

Τι εννοεις? οι επενδυσεις εγιναν και τα μηχανηματα - εργοστασια υπαρχουν (φυσικα εγιναν και επενδυσεις μαιμου μονο και μονο για τις επιδοτησεις - αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο και φταινε ελενγκτες, διευθυντες υπηρεσιων κτλ κτλ), Πες μου ομως πως να τα λειτουργησεις τα εργοστασια οταν τα κοστη ειναι απαγορευτικα σε σχεση με τις γειτωνες χωρες, πως να τα δουλεψεις οταν οι ιδιοι οι εργαζομενοι σου αναγκαστηκαν και αγοραζουν το Βουλγαρικο, Σκοπιανο προιο γιατι δεν τους φτανουν τα χρηματα πλεον???

Και για να ερθει και σε εμας τους ιδιωτες το θεμα, εγω εχω κρατησεις 5000 Ε τον χρονο, χωρις να μου παρεχει τιποτα το κρατος (Βλεπεις ειμαστε τυχεροι στην οικογενεια και ΔΕΝ χρειαστηκε να μπουμε ουτε μια μερα νοσοκομειο, αλλα ουτε και να παρω ποτε μεχρι τωρα ταμειο ανεργειας) και ερχεται στην συνεχεια να μου παρει κι αλλα με χαρατσια και αλλους φορους και να μου φορολογησει διπλα και τριπλα το σπιτι και το αμαξι που αγορασα και φορολογηθηκα ηδη + φυσικα τα τελη κτλ κτλ.

Για να πληρωνουμε ολα αυτα το 1,5+ εκατομυριο Δημ. Υπαλληλων... και φυσικα και τις συνταξεις μερικων χιλιαδων Ε αρκετων χιλιαδων εξ αυτων Δημ. υπαλληλων.

Εδω εχεις ενα δημοσιο που δεν ξερει ακομα ποσους υπαλληλους εχει και τι συνταξεις και πληρωμες κανει! Εδω δινουν συνταξεις ακομα σε αγαμες κορασιδες! Τι να λεμε τωρα???!!!χαχαχα

Αυτη κατ εμε ειναι η πραγματικοτητα και αν δεν πεσει τσεκουρι στο Δημοσιο ΔΕΝ ΘΑ αλλαξει τιποτα και ποτε προς το καλυτερο!


Ένα μικρό λάθος μόνο. Οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν είναι 1,5+ εκατομμύρια. Κάποιοι λένε ότι ίσως να φτάνουν τα 3 + εκατομμύρια, μη σου πω και 5!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109823 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Ελληνικά pellets
Θοδωρή να ξες οτι σε εκτιμώ αλλα σε μερικά θεματα εισαι φαουλ.

Για ολα φταινε μόνο οι Δημ.Υπάλληλοι;;; Δε φταινε τα λαμογια οι πολιτικοι, δε φταιμε εμεις που τουυς ψηφίζαμε, δε φταινε τα λαμογια μεγαλοεπιχειρηματιες που κανανε κομπίνες, δε φταινε οι "επενδυτες" με τις υπερτιμολογήσεις, δε φταίνε οι φοροφυγάδες, δε φταινε αυτοι που πέρνανε επιδοτησεις για τα επαγέλματά τους και τα χωνανε αλλου;;; Θα μας τρελάνετε ρε. ΟΚ το δημόσιο ηταν σπάταλο. Και γω όταν ημουν στον ιδιωτ. τομεα ειχα παρόμοια άποψη. Για το 2012 εγώ ο σπάταλος δημ.υπάλληλος, έγγαμος με 3 παιδια πλήρωσα 1600,00€ εφορία, χώρια οι κρατήσεις μου...
Φέτος για να σωθείτε εσείς που παραπονιέστε για τους δημ.υπάλληλους με βγαλανε προχθες σε ΔΙΑΘΕΣΙΜΌΤΗΤΑ...με πτυχιο ΤΕΙ, με Lower, με 3 παιδια, με εισαγωγή στο δημόσιο με ΚΑΘΑΡΕΣ διαδικασίες και οχι απο το παράθυρο. Ελπίζω με τη "θυσία" μου να σωθείτε εσεις οι υπόλοιποι που ποτέ δε φταίξατε...Και προς πληροφόρησή σου οι δημ.υπαλληλοι ειναι καμμια 620.000



ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να πιστεύετε πως για την κατάντια τη σημερινή έφταιξε μια συγκεκριμένη μερίδα ανθρώπων. Φταίξαμε όλοι ή σχεδόν όλοι, ο καθενας στο μερίδιο που του αναλογεί. Το διαίρει και βασίλευε βολεύει μόνο τους απο επάνω
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.351 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ