Λέβητας OPOP 30kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44554 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW
Ναί βέβαια και όλα αυτά που λές άλλα η σημαντικότερη διαφορά (και σε αυτό αναφαίνομαι) είναι ο τρόπος τροφοδοσίας. Άλλο ο δικός μας και άλλο ο ΟΡΟΡ. Οι δικοί μας είναι τύπου Volcano ο ΟΡΟΡ ρουφάει το πέλλετ και δημιουργεί βίαιη καύση σε καυστήρα ειδικά τροποποιημένο για πέλλετ. Αυτό βέβαια δεν έχει καμία σχέση με το νήμα και ας μην το δώσουμε διάσταση δεν υπάρχει νόημα. Οσο για τους αντ/πους δεν είναι όλοι ίδιοι αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Υπάρχουν και καλοί επαγγελματίες.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44559 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW
ΤΩΡΑ
για να ξερουμε τι λεμε οταν πηγα να δω τον
opop εκοψα περα και δεν ειδα καμια βιαιη καυση!!!
απο πανω εριχνε το πελλετ.
γιαυτο ειπα το μανουαλ κατι θα γραφει πιο πολυ αυτο
το ρημαδο μανουαλ που δεν το διαβαζει κανεις


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44577 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW
Δηλαδή δεν ήταν κάπως έτσι η καύση;


ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44579 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW
Οσον αφορα το αν ειναι ιδιοι ολοι οι λεβητες θα μου επιτρεψετε μια μικρη παρεμβαση...

Οχι δεν ειναι ολοι ιδιοι...ολοι ριχνουν πελλετ με τον εναν η τον αλλον τροπο, δηλαδη ριψη απο ψηλα η προωθηση με κοχλια τυπου volcano.

Η σημαντικη διαφορα που εχουν καποιοι λεβητες με καποιους αλλους ειναι ο τροπος καυσης τους και η οικονομια που παρεχουν η οχι.

Αυτο γινεται μεσω ενσωματωμενης αντισταθμισης η modulation η συνδιασμος και των δυο μαζι.

Δηλαδη ο opop πχ εχει καυστηρα με λογισμικο που διαμορφωνει την ισχυ αυτοματα...modulation λεγεται και δεν το κανουν ολοι οι λεβητες, εξου και η οικονομια καυσης του.

Ο fuzzi logic διαθετει ενσωματωμενη αντισταθμιση ωστε να διαμορφωνει αυτοματα και την ισχυ...προσφερει αναλογη οικονομια καυσης με τον opop.

Ο primus της Μαβιλ πχ δεν εχει την δυνατοτητα για modulation γιατι απλα δεν διαθετει τετοιου τυπου λογισμικο...αυτοματα στην συγκριση με τον opop η οποιον λεβητα διαθετει modulation απλα υστερει στην καταναλωση και ο νοων νοειτο.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44998 από plat
Απαντήθηκε από plat στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW
ΧΘΕς σασ εγραψα τισ τιμες που εχει το μηχανημα που μου ζητησατε αλλα δεν μου απαντησατε αν ειναι οκ αν γνωριζει καποιος ας στειλει καμια πληροφορια η ας μου πει αν μπορω να δοκιμασω κατι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45007 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW

plat έγραψε: ΧΘΕς σασ εγραψα τισ τιμες που εχει το μηχανημα που μου ζητησατε αλλα δεν μου απαντησατε αν ειναι οκ αν γνωριζει καποιος ας στειλει καμια πληροφορια η ας μου πει αν μπορω να δοκιμασω κατι



Καρντασι τις ρυθμισεις δεν τις ξερω, ειναι δουλεια του αντιπροσωπου που τον ρυθμιζει.

Αυτο που ξερω σιγουρα ομως, παρατηρωντας τον να τον ρυθμιζει ειναι οτι η παροχη πελλετ ειναι 1100gr και οχι 950 οπως εσυ το εχεις.

Αυτη η ρυθμιση με golden naggets βεβαια...δεν ξερω τι πελλετ καις.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ